Malo, malo pa smak sveta [21-12-2012]

Pre neko veče, uhvatim sebe da gledam TV, inače to retko radim ali…na udarnom dnevniku ( II dnevnik RTS-a) procurela informacija da Ameri prave sklonište za sudnji dan.!?!?

E vala svašta se čovek nasluša na toj televiziji, ali za ovu 2012 godinu, tačnije 21-12-2012 godine kada se planira da će se desiti smak sveta, počeli su da baljezgaju na svim kanalima i udarnim vestima. Sledećeg jutra na poslu, od kolega čujem raznorazne priče vezane za 2012 g. Ljudi su zamišljeni, niko i ne pominje svakodnevne probleme. Neko je pročitao ovo, drugi je čuo ono. Kalendar Maja, proročanstvo Inka, Acteka...Neko od kolega objašnjava apokalipsu na naučnoj osnovi, mada im to nije struka i jako dobro znaju tuđe poslove i sva je sreća što svoje nerade, daleko bi dogurali, ali...

Slušam i čudim se. He, he, he....orginalno nema šta. Još koliko priča o smaku sveta treba da se čovek nasluša i na kraju shvati da smaka sveta neće biti. Tu i tamo po neka katastrofa i to je to. Pa i kad vozite auto desi se da vas neko čukne ili vi nekog drugog udarite, ali zbog toga neće stradati svi vozači ovog sveta.
Valjda je čovek takav, malen i patetičan i nemože da prihvati činjenicu da je njegov život ograničen određenim vremenskim trajanjem, i onda kada spozna da će nestati kao biće, izmišlja priče i proročanstva da će nastupiti velika kataklizma, da sveta više neće biti. Valjda tako olakšava sebi, jer možete misliti, da posle vas, život teče dalje...

© 2010 Christian Forty
 
med_i_zaoka;bt86003:
:lol: Da, gledala sam na disc-u nesto, piramide, Maje....i jos gomila nekih, pa onda Venera, Sunce...nisam odgledala do kraja, ali sam posle toga cula nekoliko rasprava o tome.
Ali :think:
Meni se cini da je to odlicno opravdanje pojedinima za neke postupke :lol:

Da li si primetila da svi oni koji su pisali ta proročanstva više nepostoje? Na ovakav način (putem proročanstva) se postiže psihološka stabilnost čoveka i spas od unutrašnjeg ludila, po sistemu "Ništa nije večno" ili ti "Posle mene potop!".
Rokovi koji su dati u njihovim "Dokumentima" dosežu u daleku budućnost, tj. do našeg vremena, jer zamisli da neki prorok govori o smaku koji će se desiti za njegova života, pa se nedesi - to je velika bruka i sramota za proroka.
 
Znaš, nešto mi bode oči kod tog datuma....na stranu sve gluposti koje pišu i objavljuju.....ali datum ima nelogičnost
jer ona 0 kvari sistem.....treba da bude 21.12.2112. god.ali je to mnogo daleko od sadašnje garniture koja mora nešto da objavi narodu pa da narod razmišlja o smaku sveta a ne o njima ili svom težačkom životu. Ljudi rade na očuvanju psihe čovečanstva......jer ako ti posao visi o koncu, imaš kredite, dvoje dece, previše obaveza a premalo para.......2012. je blizu i problemi običnog čoveka izgledaju tako maleni spram raspada čovečanstva te čovečuljku odmah bude lakše....ogromna je ljubav prema narodu, nemerljiva
 
LJILJA MMM;bt86010:
Znaš, nešto mi bode oči kod tog datuma....na stranu sve gluposti koje pišu i objavljuju.....ali datum ima nelogičnost
jer ona 0 kvari sistem.....treba da bude 21.12.2112. god.ali je to mnogo daleko od sadašnje garniture koja mora nešto da objavi narodu pa da narod razmišlja o smaku sveta a ne o njima ili svom težačkom životu. Ljudi rade na očuvanju psihe čovečanstva......jer ako ti posao visi o koncu, imaš kredite, dvoje dece, previše obaveza a premalo para.......2012. je blizu i problemi običnog čoveka izgledaju tako maleni spram raspada čovečanstva te čovečuljku odmah bude lakše....ogromna je ljubav prema narodu, nemerljiva

U pravu si Ljiljo, ima tu dosta nelogičnosti.
 
haha kakvih shashavih komentara :D
ali, manimo se tih prorocanstava... gledao sam N.Geografiju gde imaju i te neke dokaze skorasnjeg ''smaka'' ?! Eto recimo oni su pogodili ovu erupciju na Islandu, pa ako pogode i dalje treba da proradi i neki vulkan u Italiji i jak zemljotres u Istambulu?! kao neki lanac planetarne promene koji se desi svakih 12.000 godina, i to naglih promena klime i stosta... a mi upravo zivimo u tih 100 godina kada se to ocekuje !!
Ko ce ga znati? samo da ne kazu da nas nisu obavestili :)
 
nesons;bt86824:
haha kakvih shashavih komentara :D ...........
................... Ko ce ga znati? samo da ne kazu da nas nisu obavestili :)

Ima tu i malo istine, ali onda po njihovim prognozama, smak sveta je nastupio i pre 12 000 godina. Da je bilo neke veće kataklizme, mi sada nebismo kuckali ove texstove, zar ne.

Tektonskih pomeranja je bilo, i biće ih i u budućnosti, nema sumnje, od toga se nemože pobeći, ali nekog globalnog kraha, lično mislim da neće biti.
 

Back
Top