Malo, malo pa smak sveta [21-12-2012] - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Kristijan40

Malo, malo pa smak sveta [21-12-2012]

Oceni ovaj blog
Pre neko veče, uhvatim sebe da gledam TV, inače to retko radim ali…na udarnom dnevniku ( II dnevnik RTS-a) procurela informacija da Ameri prave sklonište za sudnji dan.!?!?

E vala svašta se čovek nasluša na toj televiziji, ali za ovu 2012 godinu, tačnije 21-12-2012 godine kada se planira da će se desiti smak sveta, počeli su da baljezgaju na svim kanalima i udarnim vestima. Sledećeg jutra na poslu, od kolega čujem raznorazne priče vezane za 2012 g. Ljudi su zamišljeni, niko i ne pominje svakodnevne probleme. Neko je pročitao ovo, drugi je čuo ono. Kalendar Maja, proročanstvo Inka, Acteka...Neko od kolega objašnjava apokalipsu na naučnoj osnovi, mada im to nije struka i jako dobro znaju tuđe poslove i sva je sreća što svoje nerade, daleko bi dogurali, ali...

Slušam i čudim se. He, he, he....orginalno nema šta. Još koliko priča o smaku sveta treba da se čovek nasluša i na kraju shvati da smaka sveta neće biti. Tu i tamo po neka katastrofa i to je to. Pa i kad vozite auto desi se da vas neko čukne ili vi nekog drugog udarite, ali zbog toga neće stradati svi vozači ovog sveta.
Valjda je čovek takav, malen i patetičan i nemože da prihvati činjenicu da je njegov život ograničen određenim vremenskim trajanjem, i onda kada spozna da će nestati kao biće, izmišlja priče i proročanstva da će nastupiti velika kataklizma, da sveta više neće biti. Valjda tako olakšava sebi, jer možete misliti, da posle vas, život teče dalje...

© 2010 Christian Forty

Pošalji "Malo, malo pa smak sveta [21-12-2012]" na Facebook Pošalji "Malo, malo pa smak sveta [21-12-2012]" na Google Pošalji "Malo, malo pa smak sveta [21-12-2012]" na My Yahoo! Pošalji "Malo, malo pa smak sveta [21-12-2012]" na Live Pošalji "Malo, malo pa smak sveta [21-12-2012]" na MySpace Pošalji "Malo, malo pa smak sveta [21-12-2012]" na Twitter Pošalji "Malo, malo pa smak sveta [21-12-2012]" na Digg Pošalji "Malo, malo pa smak sveta [21-12-2012]" na del.icio.us

Ažurirano 26.04.2010. u 12:20, autor: Kristijan40

Kategorije
Priče iz života

Komentari

1. gagili48 (avatar)
  2. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio gagili48
  3. med_i_zaoka (avatar)
    Da, gledala sam na disc-u nesto, piramide, Maje....i jos gomila nekih, pa onda Venera, Sunce...nisam odgledala do kraja, ali sam posle toga cula nekoliko rasprava o tome.
    Ali
    Meni se cini da je to odlicno opravdanje pojedinima za neke postupke
  4. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio med_i_zaoka
    Da, gledala sam na disc-u nesto, piramide, Maje....i jos gomila nekih, pa onda Venera, Sunce...nisam odgledala do kraja, ali sam posle toga cula nekoliko rasprava o tome.
    Ali
    Meni se cini da je to odlicno opravdanje pojedinima za neke postupke
    Da li si primetila da svi oni koji su pisali ta proročanstva više nepostoje? Na ovakav način (putem proročanstva) se postiže psihološka stabilnost čoveka i spas od unutrašnjeg ludila, po sistemu "Ništa nije večno" ili ti "Posle mene potop!".
    Rokovi koji su dati u njihovim "Dokumentima" dosežu u daleku budućnost, tj. do našeg vremena, jer zamisli da neki prorok govori o smaku koji će se desiti za njegova života, pa se nedesi - to je velika bruka i sramota za proroka.
  5. LJILJA MMM (avatar)
    Znaš, nešto mi bode oči kod tog datuma....na stranu sve gluposti koje pišu i objavljuju.....ali datum ima nelogičnost
    jer ona 0 kvari sistem.....treba da bude 21.12.2112. god.ali je to mnogo daleko od sadašnje garniture koja mora nešto da objavi narodu pa da narod razmišlja o smaku sveta a ne o njima ili svom težačkom životu. Ljudi rade na očuvanju psihe čovečanstva......jer ako ti posao visi o koncu, imaš kredite, dvoje dece, previše obaveza a premalo para.......2012. je blizu i problemi običnog čoveka izgledaju tako maleni spram raspada čovečanstva te čovečuljku odmah bude lakše....ogromna je ljubav prema narodu, nemerljiva
  6. zeljena (avatar)
    Pa bas na moj rodjendan 21.12.
  7. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio zeljena
    Pa bas na moj rodjendan 21.12.
    epa srećan ti rođendan...

P.S. Možda tada neću moći da ti čestitam.
  8. zeljena (avatar)
    Citat Original postavio Kristijan40
    epa srećan ti rođendan...

P.S. Možda tada neću moći da ti čestitam.
    E bas ti hvala
    Verujes li da si prvi koji mi je cestitao rodjendan ove godine???
  9. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio zeljena
    E bas ti hvala
    Verujes li da si prvi koji mi je cestitao rodjendan ove godine???
    Predpostavljam da sam prvi. Pa ko bi čestitao rođendan u aprilu a on je tek u decembru ?!?
  10. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Znaš, nešto mi bode oči kod tog datuma....na stranu sve gluposti koje pišu i objavljuju.....ali datum ima nelogičnost
    jer ona 0 kvari sistem.....treba da bude 21.12.2112. god.ali je to mnogo daleko od sadašnje garniture koja mora nešto da objavi narodu pa da narod razmišlja o smaku sveta a ne o njima ili svom težačkom životu. Ljudi rade na očuvanju psihe čovečanstva......jer ako ti posao visi o koncu, imaš kredite, dvoje dece, previše obaveza a premalo para.......2012. je blizu i problemi običnog čoveka izgledaju tako maleni spram raspada čovečanstva te čovečuljku odmah bude lakše....ogromna je ljubav prema narodu, nemerljiva
    U pravu si Ljiljo, ima tu dosta nelogičnosti.
  11. zeljena (avatar)
    Citat Original postavio Kristijan40
    Predpostavljam da sam prvi. Pa ko bi čestitao rođendan u aprilu a on je tek u decembru ?!?
    Pa zato ti i kazem
  12. nesons (avatar)
    haha kakvih shashavih komentara
    ali, manimo se tih prorocanstava... gledao sam N.Geografiju gde imaju i te neke dokaze skorasnjeg ''smaka'' ?! Eto recimo oni su pogodili ovu erupciju na Islandu, pa ako pogode i dalje treba da proradi i neki vulkan u Italiji i jak zemljotres u Istambulu?! kao neki lanac planetarne promene koji se desi svakih 12.000 godina, i to naglih promena klime i stosta... a mi upravo zivimo u tih 100 godina kada se to ocekuje !!
    Ko ce ga znati? samo da ne kazu da nas nisu obavestili
  13. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio nesons
    haha kakvih shashavih komentara ...........
    ................... Ko ce ga znati? samo da ne kazu da nas nisu obavestili
    Ima tu i malo istine, ali onda po njihovim prognozama, smak sveta je nastupio i pre 12 000 godina. Da je bilo neke veće kataklizme, mi sada nebismo kuckali ove texstove, zar ne.

Tektonskih pomeranja je bilo, i biće ih i u budućnosti, nema sumnje, od toga se nemože pobeći, ali nekog globalnog kraha, lično mislim da neće biti.
  14. nesons (avatar)
    Nece dok smo mi zivi, a posle ko zna...
  15. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio nesons
    Nece dok smo mi zivi, a posle ko zna...