.. ostaćeš sam i neće biti potrebno da umreš .. - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

alim

.. ostaćeš sam i neće biti potrebno da umreš ..

Oceni ovaj blog
.. postoje .. tako .. nekakvi izrazi .. .. pjesništvo .. rekao bi .. .. ponekad mi se činilo da bi morao čitati pjesme .. jer tamo ima raznih suština .. u koncentriranom obliku .. koje .. možda .. čak i umjetnik nebi znao objasniti .. a što uopće ne mora biti dokaz da su krive ..

.. sjećam se .. onog .. postoje stvari znane i stvari neznane .. između su vrata .. mislim da je morison uzeo od nekog pjesnika .. .. sad vrata mogu biti i ovo i ono .. ali i sasvim ono .. ****** ..

.. ili od đonija .. valjda je i on to bio negdje pokupio .. mogućnost prosvjećenosti razdvaja te u beskraj od žudnje za misijom .. dugo mi je bilo pitanje dali je znao šta izovara .. jer možeš znati .. onako .. ali .. koliko duboko .. .. a ako znaš duboko .. kako to da svaka tvoja riječ nije time obojana ..

.. a ovo .. ostaćeš sam i neće ti trebati umrijeti .. to sam negdje vidio od andrića .. nekakve izreke .. nešto kao .. tako je govorio zaratustra ..

.. i moglo bi izgledati čudno .. ali bi još čudnije moglo izgledati kada bi se znalo andrića ..
.. nisam imao dojam o njemu kao o pjesniku .. više mi je izgledao .. majstor .. pisac .. filozof .. političar .. ****** .. mislim da se za njega može reći intelektač .. .. ali pametan .. logičan .. proračunat ..
.. pa onda odakle takva glupost .. ?
.. kada čitaš ćupriju i travničku kroniku .. imaš osjećaj da .. proračunava .. ja sam to prvi put pomislio kod jedne koja se udala jer ju otac obećao .. a onda se bacila s mosta jer je sama rekla ne .. mladoženja neki nail beg iz nezuka .. ili je ona iz nezuka .. bila ..
.. čini se kao da proučava svašta .. sate čita .. traži slaže .. stvara sliku u glavi .. povjesnu .. psihološku .. filozofsku .. polako .. jebeno preciznu .. matematičku ..
.. ali .. onda odakle takva glupost .. da ako si sam ne trebaš umirati .. ?
.. poslije sam ga skužio kao jebeno krvavog .. .. andrića .. u gospođici i latasu ..
.. i izgledalo mi je da je prije stalno ***** ježa .. varao .. tajio .. da se nije dobro pokazivao ..

.. iskre frcaju na suprotnosti .. to je zakon ..
.. ti moraš biti i izrazito racionalan i izrazito krvav .. da bi bio veličina .. a mislim da je andrić to bio ..
.. i mislim da je ovaj izraz .. možda .. negdje pokupio .. ali da ga je osjetio .. znao .. shvatio ..

.. a vjerujem da znači ovo ..
.. život čovjeka .. sa drugima .. u komšiluku .. može predstavljati jedno stalno izgaranje .. kao u vatri .. nestajanje .. .. i može se čovjeku pokazati da .. ukoliko bi uspio .. prekinuti veze sa ljudima .. utoliko bi i tu vatru .. ugasio .. .. znači .. prestao bi izgarati .. nestajati .. pretvarati se u pepeo ..
.. znači .. tvoja je smrt .. određena .. upravo načinom na koji živiš .. i tokovima .. kojima nestaješ .. kojima se trošiš .. .. vezan na takav način .. za tu sredinu .. moraš umrijeti .. jer taj svijet uzima tvoju smrt kao nešto što je za njega zakon ..
.. a ta je sredina .. jebeno određena ljudima ..

.. recimo .. mislim da je andrić to mogao uzeti .. onako .. na nivou pameti .. sa nivoa misli .. ili zajebancije .. ali vjerujem da nije samo to .. uvjeren sam da je to uzeo sa jednog sasvim novog nivoa .. sa druge dubine .. a uvjeren sam i u to da je situacija .. tamo dole .. prilično ozbiljna ..

Pošalji ".. ostaćeš sam i neće biti potrebno da umreš .." na Facebook Pošalji ".. ostaćeš sam i neće biti potrebno da umreš .." na Google Pošalji ".. ostaćeš sam i neće biti potrebno da umreš .." na My Yahoo! Pošalji ".. ostaćeš sam i neće biti potrebno da umreš .." na Live Pošalji ".. ostaćeš sam i neće biti potrebno da umreš .." na MySpace Pošalji ".. ostaćeš sam i neće biti potrebno da umreš .." na Twitter Pošalji ".. ostaćeš sam i neće biti potrebno da umreš .." na Digg Pošalji ".. ostaćeš sam i neće biti potrebno da umreš .." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. sanja* (avatar)
    .. morison je uzeo od hakslija ..
    .. taj je bio filozof .. (.. a valjda i pesnik .. pomalo ..
    .. valjda su svi pravi filozofi pomalo pesnici ..
    .. i svi pravi pesnici pomalo filozofi ..)
  2. alim (avatar)
    .. andrić je pisao kakve pjesme ..?
  3. sanja* (avatar)
    .. da ..
    .. imao je neku zbirčicu .. na početku ..
    (.. mada nisam čitala ..)
  4. sanja* (avatar)
    .. evo prve pesme ..
    U sumrak pjevaju djevojke. Njini su glasovi meki i dahnu svježinom cvijeća i ljubavi. Njina je pjesma blaga, kao kad behar opada. Ona ima nešto od mojih ljubavi: davno, toplo i lijepo. Ona podsjeća na sarajske sumrake, kad jablanovi sjaju u crvenu zlatu, kao vitke ponosne žene.

Kao rumene latice zasipaju me glasovi. Pjevaju djevojke. Pjevaju lijepo. To liči na pozdrav od starih prijatelja, na spomen onoga što proživih u ljubavi i zanosu. One pjevaju, u suton, kao sreća moja da mi rupcem maše.

Ali srce je moje tamno jezero, koga ništa ne diže i u kom se niko ne ogleda.
    .. evo .. odlomak iz ex ponto-a ..

Cesto mi se cini da nije sve izgubljeno na vetrovima i bespucima.
    Cesto me obraduje misao da je ocaj, haos i bludnja samo nuzan prelazni oblik.
    Cesto mi se cini da osecam kako izlazim, jos nesiguran i slomljen, iz svega sto je bilo, i
    da stajem na cvrsto mesto, van sebe, odakle pocinje pucati vidik, sirina i sloboda.
    Cesto mi se pricinjava da sam jak i stalan, da sam vec dovoljan sam sebi, da sam se
    izvio nad ropstvom tela i vlasti sudbine i da samo treba da sednem i polozim ruku na
    dela i da radim, vedra duha i smirena srca, dugo, ustrajno i odusevljeno kao stari
    zlatari. Cesto mi se pricinjava.
    Ali me dan jos cesce povuce sa sobom, pa se lomim i previjam od nemila do netraga,
    od coveka do coveka, od lazi do lazi i od bola do bola ...'
  5. alim (avatar)
    Cesto mi se pricinjava da sam jak i stalan, da sam vec dovoljan sam sebi, da sam se izvio nad ropstvom tela i vlasti sudbine
    Cesto mi se cini da osecam kako izlazim, jos nesiguran i slomljen, iz svega sto je bilo, i
    da stajem na cvrsto mesto, van sebe
    .. eto vidiš .. a i ja sam ono pročitao u tom ex ponto .. (.. ne bi bio pogodio da su to pjesme .. ko bi rekao .. mislio sam da su to mudre izreke .. kao iz biblije .. znam jednu .. a znao sam dvije ..
    .. jedna je .. ne druži se sa srditim i ne idi za čovjekom jedljivim da se nebi navikao na puteve njegove i namjestio zamku duši svojoj ..
    .. a jebi ga .. sad sam se sjetio i druge .. ***** pojede pa obriše usta i veli nisam učinila zla ..
    .. to je iz biblije .. nisi znala .. ? .. (.. eto vidiš .. a ja znam ..)
  6. sanja* (avatar)
    .. nisam znala za ovo .. ***** pojede pa obriše usta ..
  7. alim (avatar)
    .. ja sam je davno pročitao .. i osjetio sam da je dobra .. i ako dugo nisam shvaćao zašto .. inače zvjezdice znače bludnica .. i onako piše u bibliji .. pa je čudno da svi postaju moralniji od biblije .. vaspitaniji od boga .. jebi ga ..
    .. najprije mi se razjašnjavalo sa .. dobrim .. ako nešto nije zlo .. pa još nešto .. ako su svi .. više manje dobri .. adakle ovakav svijet .. i shvatio sam da je došao red da se pogleda dobrota dobrog .. i ljubav ljubavi .. govna koja sam tu našao bila su grandiozna .. prava .. lepota ..
    Ažurirano 23.04.2010. u 22:05, autor: alim
  8. sanja* (avatar)
    .. a .. k urva .. mislila sam da je pisalo .. g ovno ..
    .. znaš tačno gde je to u bibliji ..? .. zanima me kontekst ..

(.. pa da .. kao .. finiji od boga ..
    .. a srbi inače pišu po vuku .. a vuk u rečnik stavio sve .. brate .. isto ko rambo amadeus .. k urac p ička g ovno s isa .. sve ima ..
    .. odriču se svojih korena ovim zvezdicama .. to valjda .. zbog bržeg puta u jevropu ..)

.. sledeće ćeš pisati o tome što si našao .. u dobroti dobrote i ljubavi ljubavi ..?
    (.. mislim da je to područje i meni dobro znano ..)
  9. alim (avatar)
    .. u bibliji ima jedna knjiga mudrih izreka .. .. izreke .. bez konteksta ..

.. a nisam mislio o tome .. a znam i da to znaš .. koliko se da .. jer znati dobro .. nije lako .. a u tome i je stvar .. znati jebeno dobro .. e .. onda znaš ..
  10. sanja* (avatar)
    .. pa mislila sam baš proveriti sebe .. koliko dobro znam ..
    .. ali dobro .. ako nisi mislio o tome onda ništa ..
    (.. ili možda neki drugi put ..)
  11. sanja* (avatar)
    .. šta znači ovo s kurvom ..?
  12. alim (avatar)
    .. pa ne znam šta znači .. ovo sam ti rekao za to ..

.. najprije mi se razjašnjavalo sa .. dobrim .. ako nešto nije zlo .. pa još nešto .. ako su svi .. više manje dobri .. adakle ovakav svijet .. i shvatio sam da je došao red da se pogleda dobrota dobrog .. i ljubav ljubavi .. govna koja sam tu našao bila su grandiozna .. prava .. lepota ..
    .. pa pojesti nešto .. je najnormalnije od svega normalnog što čovjek čini .. a .. normalno .. je ime komšiluka ..
    .. ali je možda vrijeme da se .. normalno .. dovede u pitanje ..
  13. sanja* (avatar)
    .. aha ..
    .. nešto sam bila pogrešno povezala ..
    (.. kod mene u bibliji nema tih izreka .. jebga ..
    .. tražila sam .. uvek me zanima razlika u prevodima .. jer se često svašta može naći baš u toj razlici ..
    .. ali .. nisam našla ..)