O BOLU.. - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

O BOLU..

Oceni ovaj blog
Gazimo kroz zivot kao kroz minsko polje,jer se plasimo razorne moci bola.
Ne shvatamo da je ta bol jedini stvarni osecaj sto nas podseca da smo jos zivi i koji nam ubedljivo pojasnjava vrednost sopstvenog zivota.
Svako iskustvo,dobro ili lose,samo je jos jedno iskustvo koje treba da nas ojaca,da nam pomogne u sazrevanju i postavljanju kriterijuma o prihvatanju stvarnosti oko nas.
Iskustvo dozivljenog bola nam pomaze da razlikujemo dobro i lose i daje nam onu specificnu snagu koja proistice iz mudrosti i svesnosti svoga Ja.
Da li je moguce zamisliti da postoji covek koji nikada nije bio povredjen?
Znamo da takav ne postoji.
Bol je sastavni deo zivota.
Nekada obara,nekada uzdize,nekada se moze izdrzati,nekada je nepodnosljiva.
U svim segmentima naseg zivota je prisutna.
Neizbezna je i krajnje neminovna.
Iz bola mozemo izaci na svetlost dana i to se onda dozivljava kao iskupljenje,providjenje ili spasenje..kako za koga.
Nekada bol bude tako duboka,da se u nju potone kao u vecni mrak,prihvata se kao bezizlazna..
Retki su oni koji utonu bezbolno u carstvo nedosanjanih snova.
Ti "neki" su u casu rodjenja bili pomilovani Tvorcevom rukom..

~~~~~~~~~~~~~

Tekst je nepoznatog autora,dopunjen mojim nekim razmisljanjima o dozivljaju ovog "neprivlacnog" osecanja..

Povod mu je bila danasnja situacija na poslu u kojoj sam bila u funkciji nemog posmatraca,jer se nije moglo uciniti nista kako bi se ona ublazila..necu vise ni rec o tome,dan mi je dovoljno bio obelezen njome.

Pošalji "O BOLU.." na Facebook Pošalji "O BOLU.." na Google Pošalji "O BOLU.." na My Yahoo! Pošalji "O BOLU.." na Live Pošalji "O BOLU.." na MySpace Pošalji "O BOLU.." na Twitter Pošalji "O BOLU.." na Digg Pošalji "O BOLU.." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. tren (avatar)
    Like za sve sem poslednje rečenice.
    Na tren pomislih da si ti pisala.
  2. Arhimed 1 (avatar)
    Lejla draga, Šarl Bodler reče: "Bol je samo predstava o bolu" - i ostade živ.
  3. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio tren
    Like za sve sem poslednje rečenice.
    Na tren pomislih da si ti pisala.
    I jesam poprilicno dodala osnovnom tekstu..
    A sto se poslednje recenice tice,to je zivot..moj posao to podrazumeva,Trenu..nazalost!
  4. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Arhimed 1
    Lejla draga, Šarl Bodler reče: "Bol je samo predstava o bolu" - i ostade živ.
    Sarl Bodler je bio mudar,Arhi !
    Ova njegova tvrdnja se moze protumaciti kao savrsen mehanizam odbrane pred stresnim dozivljajem...ima veoma znacajnu ulogu u "rasterecenju" nagomilanog osecanja tuge.
    Eto,ja tako to vidim..a mozda je to samo licna profesionalna deformacija?..he,he..
  5. Lice (avatar)
    Sad znam da bol ne treba traziti u drugima,vec da ga uvek nosimo sa sobom,da je bol srediste koje nas cini onim sto jesmo.Albahari.
  6. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Lice
    Sad znam da bol ne treba traziti u drugima,vec da ga uvek nosimo sa sobom,da je bol srediste koje nas cini onim sto jesmo.Albahari.
    Savrsena istina!
    Pisanu rec Davida Albaharija volim da procitam..