.. od laži do smrti ..

.. postoji jednostavan put .. od laži do smrti .. koji iz prve izgleda kao opereta ..

..ovo je slijed .. laž .. strah .. osjećaj .. postojanje .. nepostojanje .. smrt ..

.. laž unosi nemir u svijet .. nered ..
.. u svijetu uređenom zakonima i pravilima nije potrebno muljati .. i nije dozvoljeno muljati ..
.. u svijetu laži čovjek se ne može postaviti .. jasno i otvoreno .. .. njegovo djelovanje ne može biti .. planirano i unaprijed poznato .. njegova .. napetost je obavezna .. njegov grč .. stres ..
.. ne može .. raditi i odmarati se ..

.. strah je logična posljedica ..
.. nema nikoga ko može računati na svoju sigurnost .. čak ni najmoćniji .. .. pogotovo obični ljudi najebu .. praktično nije više dovoljan rad da bi preživio .. važnije je biti .. vezan .. na nekakav .. mračni sistem .. kao na treći rajh .. ali i taj sistem polaže pravo na tvoj život .. s jedne strane .. a režim nesiguran i sam .. s druge strane ..
.. sjebe li te režim ili sjebe neko režim .. u oba slučaja najebeš ..

.. osjećati se .. u strahu .. .. šta je to ..
.. to je način života .. to je stanje tjela .. tokova tijela .. napetosti unose blokade u tijelo .. i taj način života oblikuje tijelo .. mi prestajemo biti .. neko u strahu .. mi postajemo .. ljudi straha ..
.. tako je i sa neću stići .. to postaje .. mentalitet .. ne sjediš sa susjedima pred kućom ne pričaš ne radiš sto stvari koje su stari radili .. živiš drugačije .. jer jesi drugo ..

.. postojiš drugačije ..
.. izgleda glupo reći .. ti živiš u strahu neću stići .. ili neću moći .. .. jer neko samo živi .. kako zna i može .. i tek neko ko bi znao još nešto mogao bi reći .. tvoj je djed bio slobodan od toga .. .. a sad .. dali je djed bio pametniji .. i to je filozofija ..
.. ali to je baš ta tvrdnja .. možda ne da je djed bio pametniji .. ali da je djed bio .. kompletniji ..
.. da je čovječje tjelo .. organizam .. sustav .. u kojem neki tokovi moraju funkcionirati na nekakve načine .. kao stroj .. kad vadiš krv daju ti sto podataka i granice .. to treba biti toliko to toliko .. i ti gledaš tu sam dobar tamo manje ..
.. strah u te tokove .. pa i u te podatke .. i još mnoge druge koje još ne znaju mjeriti .. unosi nered ..
.. i čovjek gubi sebe .. gubi dio sebe .. počinje funkcionirati kao stroj kada ne radi dobro ..
.. gotovo da je problem u tome što radi .. dakle .. moguće je tako raditi .. kada tako nebi bilo moguće živjeti .. nebi bilo problema ..
.. možda je moguće čovjeka potpuno priključiti na cjevčice .. ali .. čovjek .. kao sustav .. izrastao u prirodi .. odjednom .. ima problema sa svojim postojanjem ..

.. smrt ..
.. znači laž dovodi do smrti djelova čovjeka ..
.. i čudna je situacija ta .. moguće je reći ..
.. pa samo se nemoj bojati .. boli te ***** za situaciju .. za laži oko tebe .. ti ih zanemari i biti ćeš zdrav ..
.. ali .. zanemariti to oko tebe znači stvarnu smrt .. svijet je tako složen da traži tebe baš u toj laži .. ti iz te laži možeš kao pijanac ili narkoman .. ali ne možeš reći dajte mi neki posao i ostavite me .. sustav ne može .. režimu je važnije da mu pripadneš nego da od tebe ima koristi ..

.. dakle .. u slobodu je moguće samo preko smrti ..
.. ili tako da se na neki revolucionaran način odupreš svijetu laži .. na vanjski način .. sa drugovima revolucionarima .. i da pokušaš uspostaviti društvo istine .. u kojem lagati više nebi trebalo ..
.. ili tako da odustaješ od svog straha .. najprije da ga uvidiš .. polako .. tako da ga .. osvjestiš .. dovedeš sebi .. pa ga razmisliš .. pa ga sagledaš .. da se oko njega vrtiš kao oko zmije ..
(.. mislim da se strah vidi bolje kod komšije .. pa kod svojih .. i na kraju kod sebe .. ali prava borba je potrebna baš tu .. na sebi .. i ta nije popovska .. kao .. budi ti najprije dobar .. nego suprotna .. za sav gnoj koji pronađeš u sebi odmah optužuješ svijeti .. kažeš .. bože moj .. o kučkini sinovi što ste od mene napravili ..)
.. usput bi mjenjao sve tvoje stavove .. tvoj način postojanja .. i posebno potrebe ..
.. mislim da je to put .. da će čovjek tim putem ..
(.. a volio bi znati .. koliko je dug put .. i kamo vodi ..)
 

Back
Top