Prica za laku noc (4) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

Prica za laku noc (4)

Oceni ovaj blog
DAMA SA CRVENOM RUZOM NA REVERU

Prica se dogadja na Glavnoj centralnoj zeleznickoj stanici u Njujorku.
Radi se o jednom mladicu,mladom coveku koji je na zeleznickoj stanici u Njujorku trazio osobu koju nikada nije video,a koju je zavoleo.
Mladic je bio oficir i njegovo ime je bilo Dzon Blankort.

Ustao je sa svoga sedista,sa klupe na kojoj je sedeo,zategao svoju vojnicku uniformu i poceo da pazljivo posmatra masu ljudi koja se kretala kroz veliku centralnu zeleznicku stanicu u Njujorku.
Trazio je devojku koje je njegovo srce poznavalo,ali ciji lik nije mogao da prepozna,jer se nikada nisu videli.
Trazio je devojku sa crvenom ruzom.

Njegovo interesovanje za ovu devojku pocelo je 13 meseci ranije,nakon njegove posete jednoj biblioteci na Floridi.
Kad je sa police uzeo jednu od knjiga,zainteresovao se ne onim sto je bio sadrzaj knjige,vec za zabeleske koje su se nalazile na margini skoro svake stranice.
Bio je to vrlo lep rukopis,zabeleske su bile pronicljive,pametne,cak se cinilo i mudre, i on je zakljucio da iza tog rukopisa stoji jedno bice,promisljene duse i dubokog uma.
Na prvoj strani knjige nasao je cak njeno ime i prezime,potpisala se ispod jednog citata,izvucenog iz teksta.
To je bila gospodjica Polin Mejhel.
Potrosio je dosta tuda i vremena da bi je pronasao,odnosno doznao cak i njenu adresu.
Zivela je u gradu Njujorku,i on joj je napisao pismo u kojem se predstavio i pozvao je da se dopisuju.
Sledeceg dana,dogodilo se nesto iznenada-bilo je ratno vreme,II.svetski rat je besneo i on je,po ranijem pozivu,sada bio rasporedjen na borbeno podrucje Evrope.
Upravo kad je poslao prvo pismo devojci,stigao je poziv za prekomandu na ratni brod kojim je otplovio za daleki kontinent.
Sledece cele godine i jedan mesec vise,njih dvoje su se dopisivali i upoznavali preko pisama.
Svako slovo padalo je na plodno tlo,sa svakim pismom bivala je sve veca njihova romansa.
Blankard je u jednom pismu,pri kraju tih 13 meseci zatrazio njenu sliku,ali je devojka je odbila da mu je posalje.
Njemu je to bilo jos privlacnije-ako je ona smatrala da je on zaista zainteresovan,nece mu puno ni znaciti kako izgleda,jasno mu je porucila.

Kad je dosao konacni dan da se vrati sa dalekog Evropskog fronta,dogovorili su se za njihov prvi sastanak,za 7 sati uvece na velikoj Glavnoj centralnoj zeleznickoj stanici u Njujorku.
" Prepoznaces me - pisala je devojka- po crvenoj ruzi koju cu nositi na mom reveru."
I tako,u 7 sati uvece on je bio na Glavnoj stanici i pogledom trazio devojku koju je njegovo srce vec volelo,ali cije lice nikada do tada nije nikada video.

Sam Dzon Blankort je kasnije sam napisao sta mu se dogodilo prilikom njihovog "istorijskog" susreta.

"Mlada osoba isla je prema meni; bila je visoka i vitka.
Njena plava kosa padala je u uvojcima na ramena,a njene oci su bile plave kao neven,boje vedrog prolecnog neba..
Crte lica bile su besprekorne,njene usne su bile pune i socne,mada su odrazavale cvrstinu i odlucnost.
Obucena je bila u svetlozeleni kostim i izgledala je kao prolece koje je ozivelo citavu ovu Centralnu stanicu.
Krenuo sam ka njoj potpuno zaboravivsi da ona na reveru svog odela nema crvenu ruzu.
Dok sam joj prilazio mali provokativni osmeh je presao preko njenih usana i rekla je samo:
"Mornaru,da li vi i ja idemo u istom smeru?".

"Skoro nekontrolisano,nacinio sam jos samo jedan korak ka njoj a onda,tacno iz nje,ugledao sam Polin Mejhel,osobu koja je na svom reveru imala crvenu ruzu.
Stajala je upravo nekako iza ove prekrasne devojke.
Na sebi je imala prosedu kosu koja je bila sakupljena i pritisnuta vec iznosenim sesirom.
Bila je okruglog lica ali i tela,nazalost.
Na nogama su joj bile cipele sa niskim potpeticama.
Okrenuo sam se i video da devojka u zelenom kostimu odlazi od nas vrlo brzo.
Osetio sam se u tom trenutku razocarano,kao da sam razdvojio na dve polovine.
Tako me je snazno zelja vukla da sledim devojku u zelenom kostimu,ali ipak osecao sam teznju za ovom zenom ciji je duh bio tako divno spojen s mojim..
A ona je tu stajala,bledog i okruglog lica,koje je bilo plemenito i osecajno,na kome su me njene sive oci gledale svetlucavim sjajem.

Nisam oklevao..podigao sam u ruci knjigu sa sivim koricama - to je bio znak prepoznavanja sa moje strane.
I tada sam shvatio da to i ne treba da bude ljubav vec nesto posebno,nesto cak i vise od ljubavi.
Nesto poput prijateljstva za koje sam bio i morao biti uvek zahvalan.
Ispravio sam se kao pravi vojnik,otpozdravio i pruzio knjigu zeni mada sam dok sam joj govorio,osecao neku vrstu zaljenja u tom trenutku:
"Ja sam porucnik Dzon Blankard,a vi biste morali biti gospodjica Mejhel.Tako mi je drago da smo se nasli ovde na ovoj stanici.Da li biste prihvatili da vas izvedem na veceru?"
Zenino lice se rasteglo u prijatan osmeh.
"Ja ne znam sta sve ovo treba da znaci, mladicu" - odgovorila je.
" Ali mlada dama u zelenom kompletu koja je upravo ovuda otisla,zamolila me je da stavim ovu crvenu ruzu na moj kaput.
I rekla je,da ako me pozovete na veceru,da vam kazem da vas ona ceka u velikom restoranu preko puta.
Ona je kazala da mene upotrebljava kao neku vrstu testa.
Pozvali ste me na veceru vojnice..pozurite gospodjici koja na vas ceka u restoranu."

~~~~~~~~~~~~

Nije tesko razumeti mudrost ove devojke,gospodjice Mejhel.
Prava vrednost ljudske duse se vidi u odgovoru na "neprivlacno".
Neko je jednom napisao: "Kazi mi koga volis i ja cu ti reci ko si".

Sta mislite..ko nosi crvenu ruzu?
Nose je obicno oni koji nisu za primecivanje.
Obicno oni za koje mislimo da ne treba da nose crvenu ruzu.
Da li ste se ikada pitali kako postupamo sa njima,u nasim svakodnevnim kontaktima?
Da,sa onima koje svaki dan srecemo sa crvenom ruzom na reveru,bilo da je ona vidljiva ili skrivena..

Ps.

Laku noc moji veliki mali decaci i devojcice..
Ponesite ovu crvenu ruzu u san i sacekajte,sa njom na reveru,nekog o kome dugo sanjate.
Prepoznace vas,jer ce i on imati istu takvu na svom reveru..

....

Pošalji "Prica za laku noc (4)" na Facebook Pošalji "Prica za laku noc (4)" na Google Pošalji "Prica za laku noc (4)" na My Yahoo! Pošalji "Prica za laku noc (4)" na Live Pošalji "Prica za laku noc (4)" na MySpace Pošalji "Prica za laku noc (4)" na Twitter Pošalji "Prica za laku noc (4)" na Digg Pošalji "Prica za laku noc (4)" na del.icio.us

Ažurirano 24.07.2012. u 22:30, autor: lejla.al.dbuni

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mislioc (avatar)
    Evo setio sam se Mozisa Mendelsona.
    Ja bih mogao da spojim te dve priče.
    Iza ove ljušture koju trenutno koristimo,samo oči mogu otkriti,šta se nalazi.
  2. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio mislioc
    Evo setio sam se Mozisa Mendelsona.
    Ja bih mogao da spojim te dve priče.
    Iza ove ljušture koju trenutno koristimo,samo oči mogu otkriti,šta se nalazi.
    Oci mogu ponekad i da prevare,samo srce ume nepogresivo da otkrije skriveno..
    U pravu si za "spajanje" ove dve price.
    Mozis Mendelson i Polin Mejhel su ljudi posebnog kova.
    Oni znaju kako,na koji nacin se treba izboriti za autenticnu ljubav..

Drago mi je da ti se dopao ovakav moj izbor price za laku noc..
  3. mislioc (avatar)
    Oči uvek vide mnogo nebitnih stvari,a dug je put od oka do mozga i duha,mislio sam kada se sretnu pogledi,oči tada ne umeju da slažu.
  4. lejla.al.dbuni (avatar)
    Oči uvek vide mnogo nebitnih stvari,a dug je put od oka do mozga i duha,mislio sam kada se sretnu pogledi,oči tada ne umeju da slažu.
    E,to da..kazu da je to momenat kada se pojavi neki cudan sjaj u ocima ljudi dok se gledaju...kazu da i recenice koje se tada razmenjuju,ostavljaju utisak kao da su ih vec davno iste takve rekli,kao da svoje reci prepoznaju u recima nekog drugog.
    Sve ovo ima svoju teorijsku osnovu u Ucenju o karmi..da se ovaj susret vec i ranije dogodio,u nekom drugom vremenu i da se ponavlja,jer ljudi nisu do kraja ispunili sudbinu koja im je namenjena..
    Ovo je uproscen,laicki prikaz osnovnog,bazicnog pojma karme..
  5. ljeshko (avatar)
    Ja jesam od onih sto gotovo poistovecuju pravu ljubav i pravo prijateljstvo. Da bi nekog stvarno voleo, moras mu prvo biti prijatelj, i to takav pred kojim je ta osoba potpuno ogoljena, a opet sigurna, jer je pod najdebljim oklopom.
  6. mislioc (avatar)
    Osećaš li da i reči zapinju,kasne,
    ima nešto mnogo brže, što spoznaje stvari pre nago i intuicija?
  7. Emin@ (avatar)
    Lejla,mislim da me ni jedna prica nije dotakla kao ova sada....
  8. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio ljeshko
    Ja jesam od onih sto gotovo poistovecuju pravu ljubav i pravo prijateljstvo. Da bi nekog stvarno voleo, moras mu prvo biti prijatelj, i to takav pred kojim je ta osoba potpuno ogoljena, a opet sigurna, jer je pod najdebljim oklopom.
    Veoma lep stav za nekog ko pripada mladoj generaciji.
    Nemoj nikada da ga promenis,cak i kada ponekad budes bio u toj situaciji..
  9. lejla.al.dbuni (avatar)
    Osećaš li da i reči zapinju,kasne,
    ima nešto mnogo brže, što spoznaje stvari pre nago i intuicija?
    Ima..napisala vec,veoma podseca na pricu o karmi.
  10. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio lelavi
    Lejla,mislim da me ni jedna prica nije dotakla kao ova sada....
    Prica je bozanstvena!
    Kada sam naisla na nju,ostavila me je bez reci,sa divnim osecanjem,davno zaboravljenim.
    Drago mi je,Lela,sto imamo isto misljenje o njoj,sto je osecamo na isti nacin..
  11. Lice (avatar)
    Najvaznije susrete duse dogovaraju mnogo pre nego sto su tela videla...Divna prica.
  12. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Lice
    Najvaznije susrete duse dogovaraju mnogo pre nego sto su tela videla...Divna prica.
    I ova tvoja setenca je divna,Face...
    Veoma lepo se uklapa u sadrzaj ove price.
  13. Say it right (avatar)
    Ne znam sta bih napisala, ni jedna prica me nije tako ostavila bez reci...
    Hvala ti Lejla!
  14. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio *~Say~*
    Ne znam sta bih napisala, ni jedna prica me nije tako ostavila bez reci...
    Hvala ti Lejla!
    I mene je ostavila bez reci kada sam prvi put naisla na nju,Say...
    Uvek ce ih biti,kada ih toliko volis,malena..prekopavam vredno po sajtovima i forumima!