Alexander Fleming i Winston Churchill - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

Alexander Fleming i Winston Churchill

Oceni ovaj blog
Ime mu je bilo Fleming,bio je siromasan skotski seljak.

Jednog dana,dok je mukotrpno radio da bi obezbedio prezivljavanje porodice,cuo je iz obliznje mocvare poziv za pomoc.
Odbacio je alat i pozurio u mocvaru.
Tamo je,zaglibljen do pasa u crnom blatu,jedan prestraseni decak vikao i borio se,ocajnicki pokusavajuci da se izvuce iz nevolje.
Seljak Fleming je spasio decaka od sigurne smrti.

Sledeceg dana u seljakovo dvoriste usla je bogata kocija.
Elegantno obuceni plemic izasao je iz kocije i predstavio se kao otac decaka,kojega je seljak predhodnog dana spasio.

Prisao je seljaku i sa zahvalnim izrazom na licu,rekao odlucnim glasom:
"Zelim da Vam platim.Spasli ste zivot mome sinu.."

"Ne,ne mogu primiti novac za to sto sam uradio"- odlucan je bio i skotski seljak,odbivsi plemicevu ponudu.

U tom momentu se na vratima pojavio jedan decak.
"Da li je to Vas sin?" - upitao je plemic.
"Da!" - ponosno je odgovorio seljak.
"Napravimo dogovor" - predlozio je plemic - Dozvolite mi da mu osiguram obrazovanje,kakvo ima i moj vlastiti sin.Ako je momak imalo slican ocu,bez sumnje ce stasati u coveka,na koga cemo obojica biti ponosni".

Oboga puta je dogovor bio postignut...

Sin seljaka Fleminga pohadao je najbolje skole i vrlo brzo je zavrsio Bolnicku medicinsku skolu sv. Marije u Londonu.
Nakon niza godina rada,postao je poznat u celom svetu kao Sir Alexander Fleming,pronalazac penicilina.

Nakon mnogo godina kasnije,plemicev sin,koga je spasio otac,sada vec slavnog Alexandera Fleminga,razboleo se iznenada od tuberkuloze.
I sto ga je tada spasilo?Penicilin !

Plemic koji je zasluzan sto je omogucio skolovanje talentovanom sinu siromasnog skotskog seljaka zvao se Lord Randolph Churchill.
A njegov sin koga je penicilin spasao smrti,bio je poznati vojni strateg i politicar Sir Winston Churchill.

~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ps.Ovo je sjajna,istinita prica..
Evropljani imaju poslovicu : 'Sto das,to i imas'.
U srpskom narodu je poznata izreka : "Cini dobro,dobrom se nadaj.."
Mozda bi se mogla ovde pomenuti jos jedna : "Kako sejes,tako ces i znjeti"..
Svet bi bio mnogo lepse mesto kada bi se ljudi cesce secali ove mudrosti..zar ne?

Pošalji "Alexander Fleming i Winston Churchill" na Facebook Pošalji "Alexander Fleming i Winston Churchill" na Google Pošalji "Alexander Fleming i Winston Churchill" na My Yahoo! Pošalji "Alexander Fleming i Winston Churchill" na Live Pošalji "Alexander Fleming i Winston Churchill" na MySpace Pošalji "Alexander Fleming i Winston Churchill" na Twitter Pošalji "Alexander Fleming i Winston Churchill" na Digg Pošalji "Alexander Fleming i Winston Churchill" na del.icio.us

Ažurirano 08.04.2010. u 23:06, autor: lejla.al.dbuni

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mislioc (avatar)
    Da,svet bi zaista trebao biti mnogo lepše mesto.Lep si primer dala u ovome tekstu.Samo napred,
    pozdrav.
  2. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio mislioc
    Da,svet bi zaista trebao biti mnogo lepše mesto.Lep si primer dala u ovome tekstu.Samo napred,
    pozdrav.
    Mogao bi svet da bude bolji,posebno zato sto ne treba mnogo napora da bi covek bio ono sto mu u imenu,kao odrednica stoji:biti covek.
    Tvorac je to ugradio ljudskim bicima kad ih je stvarao..
    Zaboravljamo da posedujemo tu najvazniju osobinu,po kojoj smo i dobili ime-ljudskost!

Drago mi je sto ti se prica dopala...
  3. Say it right (avatar)
    Ja se uvek drzim ove nase "Dobro cini dobrom se i nadaj"
  4. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio *~Say~*
    Ja se uvek drzim ove nase "Dobro cini dobrom se i nadaj"
    Jedini ispravan put,malena..
    Treba imati u vidu,upravo ova prica to dokazuje,da po novokomponovanoj uzrecici "zivot pise romane"..
  5. ljeshko (avatar)
    Lepa prica, ali nazalost mnogo je vise drugacijih u danasnje vreme...Koristeci se dobrotom dobrih, kao Suncevom svjetloscu, cveta korov.
  6. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio ljeshko
    Lepa prica, ali nazalost mnogo je vise drugacijih u danasnje vreme...Koristeci se dobrotom dobrih, kao Suncevom svjetloscu, cveta korov.
    Mnogo je korova,Ljesko..nazalost!