Vera i Ljubav

Prirodnije je verovati i voleti i živeti svaki trenutak nego pokušavati definisati i objašnjavati svaku pojavu.
Teorije Vere i Ljubavi mogle bi se nizati dan i noć a istina je samo jedna.
Priča o geniju koji prezire novac i slavu-Grigorije Pelerman

Za njega kažu da je čudak,da je genije,da je ludak-zato što živi u malom oronulom stanu u Sankt Peterburgu u potpunoj bedi.Dalje,za njega kažu da više liči na sibirskog šumara nego na nekog ko je otkrio matematičku misteriju staru više od jednog veka.
Proglašenje dobitnika nagrade obavljeno je bez njega i prvi put u istoriji dobitnik je odbio da primi Filds medalju-"matematičkog Nobela".
Zatim kažu:Koliko je potvrda Poankareove hipoteze važna za civilizaciju teško je objasniti čak i onima koji su dobro potkovani matematičkim znanjem.Međutim,da jeste vrlo bitna pokazuje i to što se nalazi na listi sedam najvećih matematičkih problema,koju je utvrdio čuveni Matematički institut Klaj iz Masačusetsa,koji je za rešenje svakog od njih obezbedio fond od milion dolara.Pa dalje kažu : Da je granica između ludila i genijalnosti kod Pelermana odavno izbrisana,kada je zvanično odbio da primi tih milion dolara,iako živi u neljudskim uslovima...itd,itd.
Njegova izjava:
-Ne interesuju me novac i slava.Ne želim da me izlažu javnosti kao životinje u zoološkom vrtu.Nisam heroj matematike.Čak nisam ni toliko uspešan da bi svi gledali u mene.
I još kažu da je napustio matematiku,napustio posao u Institutu Steklov u Petrogradu a kako tvrde njegovi prijatelji,shvatio je da je matematika suviše bolna tema za diskusiju.

Priču posvećujem onome koji je bio žedan znanja,
a sada se nosi sa bremenom vremena budućeg,prošlog,sadašnjeg.
Priču posvećujam onome što je osetio da je jedina Božija zapovest:Veruj i voli sve oko sebe,kao samoga sebe.Onome što je spoznao da su Vera i Ljubav,istinite i neuništive,onome što je izjavio da se raduje i onome,koga nije upoznao i onome što će se roditi.

.
 
-Ne interesuju me novac i slava.Ne želim da me izlažu javnosti kao životinje u zoološkom vrtu.Nisam heroj matematike.Čak nisam ni toliko uspešan da bi svi gledali u mene.

To je velika retkost danas....

Divan blog....:klap:
 
lelavi;bt83586:
-Ne interesuju me novac i slava.Ne želim da me izlažu javnosti kao životinje u zoološkom vrtu.Nisam heroj matematike.Čak nisam ni toliko uspešan da bi svi gledali u mene.

To je velika retkost danas....

Divan blog....:klap:
Hvala draga,nadam se da je poruka jasna.:cmok:
 
Poruka je divna,Mislioche..
A ovaj covek,Gligorije Pelerman je covek sa andjeoskom dusom.
On je jos jedan dokaz da medju nama zive andjeli,ali smo mi slepi da ih ugledamo.
Da bi andjela prepoznali,nije nuzno da on ima krila..nisu mu ni potrebna,jer zivi na Zemlji,a ne na Nebu.
 
lejla.al.dbuni;bt83596:
Poruka je divna,Mislioche..
A ovaj covek,Gligorije Pelerman je covek sa andjeoskom dusom.
On je jos jedan dokaz da medju nama zive andjeli,ali smo mi slepi da ih ugledamo.
Da bi andjela prepoznali,nije nuzno da on ima krila..nisu mu ni potrebna,jer zivi na Zemlji,a ne na Nebu.
Svi smo mi anđeli
samo
zaboravimo
zašto smo
poželeli da dođemo
ovde.
Hvala Lejla,
raduje me svaki tvoj komentar
kao i tvoj tekst u blogu.
 
boogie wogie;bt83627:
kaže se mislilac
Misliš da ne znam kako se kaže?
Dozvolićeš mi da za nick mogu uzeti bilo koju reč.
Zanima me kakav bi tvoj komentar bio da sam za nick uzeo reč fbshrkljsđc.
Ali to toliko i nije važno,važno je to što ti se nije dalo da taj komentar ostaviš na profilu ili nekom drugom tekstu bloga,nego baš ovde.Da li si pročitao tekst iznad,a naročito uvodnu reč iznad podnaslova?
E zbog takvih stvari ume tuga da me obuzme.
Pozdrav.
 
Dragi mislioce, samo ti nastavi sa svojim mislima i osecanjima,a to kako ces se zvati i kako ce se sta napisati nije vazno.Vazno je ono sto je napisano i da smo svi shvatili poentu tvoga teksta.Jasno je u tekstu receno kome je prica posvecena. Nemoj da te rastuzuje neko ko je malo zalutao.Raduj se mozda i on pronadje svoj put.
 
snezaso;bt90566:
Dragi mislioce, samo ti nastavi sa svojim mislima i osecanjima,a to kako ces se zvati i kako ce se sta napisati nije vazno.Vazno je ono sto je napisano i da smo svi shvatili poentu tvoga teksta.Jasno je u tekstu receno kome je prica posvecena. Nemoj da te rastuzuje neko ko je malo zalutao.Raduj se mozda i on pronadje svoj put.
Hvala Snežo,tvoj komentar me je baš prodrmao,ujedno govori da si ti jedna divna osoba,a i drago mi je da ima osoba na ovoj talasnoj dužini.
 

Back
Top