Dan za fotografisanje bez blica - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

Dan za fotografisanje bez blica

Oceni ovaj blog
Svanuo je,dakle,konačno i jedan dan koji bi se mogao fotografisati bez blica…
Na nebu se ukazalo izlizano mesto kroz koje je sunce viruckalo kao koleno iz ofucanih farmerki,
cipele su trčkarale ispred mene kao koker napokon izveden u šetnju,i prolazeći kraj automobila
uvređeno sam okrenuo glavu od tog samouverenog posesivca koji me danima odvaja od društva…

Ne,pokretna mišolovko,danas me nećeš uloviti!
Danas ću,bogme,nekoga i sresti..

Možda već iza ugla naletim na jednu buckastu..
Zbunjenu…
Sa dioptrijom…
Na jednu koja klima…
Trepće kao gejša…
Čeka da joj pridržiš kaput…
Da…

A možda mi se već na prvom pešačkom prelazu zacrveni jedna Obična…
Stidljiva…
Krotka…
Jedna sa tašnom punom namirisanih stvarčica…
Koja sve poveruje…
Kao lenger ostaje tamo gde je spustiš…
I koja ne može ni da se preruši u Anamariju…
Nikako…
Ni za najluđi maskenbal..!“

/odlomak/

DJORDJE BALASEVIC "Jedan od onih zivota"

Ps.Koga biste tj.kakvog ili kakvu, vi "fotografisali" ?

Pošalji "Dan za fotografisanje bez blica" na Facebook Pošalji "Dan za fotografisanje bez blica" na Google Pošalji "Dan za fotografisanje bez blica" na My Yahoo! Pošalji "Dan za fotografisanje bez blica" na Live Pošalji "Dan za fotografisanje bez blica" na MySpace Pošalji "Dan za fotografisanje bez blica" na Twitter Pošalji "Dan za fotografisanje bez blica" na Digg Pošalji "Dan za fotografisanje bez blica" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. spiholog (avatar)
    Kakvog?Maskiranog u Obicnog koji me je pogledao i trepnuo.
    Kakvu? Onu koja sve poveruje, devojcicu u telu zene, izgubljenu u hodnicima vremena...
  2. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio spiholog
    Kakvog?Maskiranog u Obicnog koji me je pogledao i trepnuo.
    Kakvu? Onu koja sve poveruje, devojcicu u telu zene, izgubljenu u hodnicima vremena...
    U ovom zenskom liku sresces Mene,draga moja,prepoznala sam se jasno..
    A u ovom muskom liku,srescu nekog ko je u inverziji u odnosu na ovog tvog : mister Obicnog,opazajno predstavljenog kroz vizuelnu iluziju Maskiranog sto malo cesce trepce (nesigurnost,strah?).
    Ovaj njegov perfomans je kratkog daha,posto mu svakako treba mnogo umeca da nakon premijere jos dugo igra u pomenutoj,veoma zahtevnoj roli..

Zapetljano objasnih,kakva sam,inace,u zivotu..ali to je sustina,ne umem prostije da kazem.
    Ali,bzv..znam da ti to razumes.