Koji broj jastuka nosite? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

Koji broj jastuka nosite?

Oceni ovaj blog
Dakle?
Koji broj jastuka nosiš?
Imam jedan koji mi je mali,mislim da će biti taman za tebe …
Taj jastuk je,među nama,u poslednje vreme bio pun briga i pripremajući ga za iznenadnog gosta,dobro sam ga protresao,
za svaki slučaj …
Znao sam,iz sopstvenog iskustva,da u njemu ima i odličnih,
evergrin snova i ponadao sam se da neki od njih neće odoleti lepoj,nepoznatoj glavici…

~~~~~~~~~~~~

…Kada u zadimljenom Predsoblju sopstvenih Zelja uocis tu Jednu,davno pozeljnu i nikada zaboravljenu;
Kada se desi da je izvuces na Svetlo novog zivota koji si samo za sebe stvorila;
Kada te gutljaj vina podseti na Aveti davno pokopane,i na sve ono sto nemas i nikada neces imati;
Kada pozelis da okrenes Svet i zaustavis Vreme igrajuci ispocetka,po sopstvenim pravilima,za novu šansu koja ce nastati…
…znajuci da se ona Jedna ni tada ne bi ispunila…

~~~~~~~~~~~~

…Iz naizgled prozaične popodnevne gužve nadošla je lagano i nezadrživo,kao talas,osmehnula se,potopila me zagrljajem
i tiho se povukla ka tamnoj pučini svoje tajanstvenosti…
A more ume nemilosrdno da se primiri…
Kadkad me,eto oseka danima i danima ostavi nasukanog i samog…
Ali delići Onog Talasa zapali su u skoro svaku Božju pukotinu Ove Stare Stene…
I, ma šta se desi…
U meni će zauvek ostati ona so…

DJORDJE BALASEVIC "Jedan od onih zivota" / odlomak /

Ps.Djoletova lagana prica za laku noc..
Pre nego sto odete "sa druge strane jastuka"..koji broj jastuka vi nosite..?
..ili kakav je vas jastuk (ne mislim na boju i dezen) sa kojim odlazite u san?

Pošalji "Koji broj jastuka nosite?" na Facebook Pošalji "Koji broj jastuka nosite?" na Google Pošalji "Koji broj jastuka nosite?" na My Yahoo! Pošalji "Koji broj jastuka nosite?" na Live Pošalji "Koji broj jastuka nosite?" na MySpace Pošalji "Koji broj jastuka nosite?" na Twitter Pošalji "Koji broj jastuka nosite?" na Digg Pošalji "Koji broj jastuka nosite?" na del.icio.us

Ažurirano 27.03.2010. u 23:22, autor: lejla.al.dbuni

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. med_i_zaoka (avatar)
    Koji broj? Necu da ti kazem
    Kakav je? Kako kad...
    Ponekad cak ima i dve ruke i dve noge i usne i....
  2. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio med_i_zaoka
    Koji broj? Necu da ti kazem
    Kakav je? Kako kad...
    Ponekad cak ima i dve ruke i dve noge i usne i....
    Taj koji ima dve ruke i dve noge,sa usnama..najbolji je!
    ...znas ti da izaberes!
  3. ^UP^ (avatar)
    Ti baš umeš da me dirneš.

Moj jastuk je od one vrste koju devojčice nose svuda sa sobom. Nema dve ruke i dve noge. I nema usne. Ima miris. Soli, mora, igre i snova.
  4. kross (avatar)
    Moj jastuk??? Hm... Sasvim neobican,prepun snova,nadanja i ceznje....srece...poprskan ponekom odbeglom suzom....sasvim odgovarajuci...sasvim moj....
  5. ceca@ (avatar)
    ..recimo 365..
  6. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio ^UP^
    Ti baš umeš da me dirneš.

Moj jastuk je od one vrste koju devojčice nose svuda sa sobom. Nema dve ruke i dve noge. I nema usne. Ima miris. Soli, mora, igre i snova. ]
    Veoma lep jastuk imas..nekad je bolje da je napravljen od ceznje i snova,nego da ima ruke,noge i usne
    ..posebno ako na usnama i u rukama nema bas tu sceznju,mastu,moc imaginacije..
  7. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio kross
    Moj jastuk??? Hm... Sasvim neobican,prepun snova,nadanja i ceznje....srece...poprskan ponekom odbeglom suzom....sasvim odgovarajuci...sasvim moj....
    I sasvim lep..bas pravi jastuk!
  8. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio ceca@
    ..recimo 365..
    Recimo..svaki dan u godini se uz njega drugacije sanja..?
    recimo..dovoljno veliki broj ( 365 ili xxxxxxxxl ) da u njemu stane sva masta,sva ceznja i svi snovi..?
    Neizrecivo lep..magicni jastuk!