Jeste li ga nasli? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

hakim bej

Jeste li ga nasli?

Oceni ovaj blog
...Stvorio je prolece.
PRVI DAN PROLECA! Najlepsi dan u godini.
Samo za sebe, naravno. Mislio je da ce moci sam da uziva u njemu.
Nije znao da je stvorio nesto sto ce i njega prerasti. Sto ce ga nadvisiti i lepotom obasjati. Nesto toliko veliko da cak nije znao kako da ga imenuje. Nesto cemu se i on divio.
A onda se setio: sve genijalne stvari su jednostavne.
Nazvao ga je zivot.. Prvi dan proleca.
Taj prvi dan proleca se toliko napunio zivotom da je postojala opasnost da on bude primecen; morao je negde da se sakrije. Negde gde nece biti primecen a opet dovoljno blizu da se divi svom najvecem delu.
A onda se setio...

Pošalji "Jeste li ga nasli?" na Facebook Pošalji "Jeste li ga nasli?" na Google Pošalji "Jeste li ga nasli?" na My Yahoo! Pošalji "Jeste li ga nasli?" na Live Pošalji "Jeste li ga nasli?" na MySpace Pošalji "Jeste li ga nasli?" na Twitter Pošalji "Jeste li ga nasli?" na Digg Pošalji "Jeste li ga nasli?" na del.icio.us

Ažurirano 20.10.2017. u 15:51, autor: hakim bej

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. lejla.al.dbuni (avatar)
    Ne,nismo ga nasli...
    Pomalo diruzna poruka.
    Sta je pesnik hteo da kaze?
  2. hakim bej (avatar)
    Naci ces, jako si blizu.
    izvini zbog zbrke, bio je trenutak inspiracije i samo se prosuo po tastaturi.
  3. hakim bej (avatar)
    "on" je onaj koji je stvorio.
    onaj koga trazimo

jeste li ga nasli?
  4. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio hakim bej
    "on" je onaj koji je stvorio.
    onaj koga trazimo

jeste li ga nasli?
    Zar zaista mislis da nisam shvatila ko je On?
    Moj komentar se odnosio na difuzan sadrzaj posta.
    Oprosti,ali su mi Njegova razmisljanja nakon stvaranja jednog od godisnjih doba konfuzno izneta.
    I malo mi je cudna postavka (pa makar napisana kao posledica licnog nadahnuca) da Tvorac zeli da se,nakon Velikog Dela,sakrije?
    Navikao si me na tvoje precizne,jednostavne i koncizne misli..ovo je nesto sto,standardno tebi,odudara.
    Zato,ne zameri mi na na otvorenosti(cesto sam zbog toga i anatemisana,ne samo ovde,vec i u realnom svetu..ha,ha,ha).

Evo,da budem prava "Dobrica",pa da zavsim tvoju pricu:

..A onda se setio..
    Najskrovitije mesto gde ga niko nece naci je upravo ono gde se ocekuje da ga nece traziti..a to je Ljudsko Srce..
    Tu ce ostati nevidljiv..to je mesto u koje se veoma retko zalazi..

Ps.Dopada ti se,Hakime Bej?