Trpljenje

Ovaj put bio sam siguran da necu eksplodirati.Dugo sam trenirao davnu vestinu trpljenja,danima pa cak i godinama dan za danom ,nadjem sebi nesto pa onda to nesto dostojanstveno otrpim.Postao sam strucnjak da trpim dok me sutaju ,ta nemoj ovako ,ma hajde onako,ma bas te briga,ma dzaba si se trudio....uf.Skupi se u meni besa koliko blata na tockeve automobila ovde u jesen i prolece kad krenu ti nasi lepi poljoprivredni proizvodjaci da oru il sta vec rade na toj zemlji.I zbog toga se nekad iznerviram,malo da stanu pre puta pa operu tockove ,al ne!Bas vole da iznose zemlju na asfalt.E,al oces majcin sine i to ocutim, nekad samo se proderem u autu vrisnem ili opsujem...al dobro sve je to trening ,imam vec i zuti pojas ljubomore na sve one bezosecajne sto ne moraju da trpe vec samo praše kako im guzice vole i pricaju samo ono sto ce ih prodati....al dobro, i njih sam naucio da trpim!
....al ne mogu da otrpim kad se pljuje po necijem trudu,ne mogu da otrpim kad se omalovazava necijih 10 sati na istoj stolici,ne mogu da otrpim kad se kritikuju ti divni(sto me nekad jako nerviraju) ljudi koji se mazu raznim kremam protiv zvala od silne price i razumevanja za druge.Ma hajde gde je tu dostojanstvo ,pa ne moze!Ne dam !Dosta!
I onda se probudi onaj bundzija u meni koji to tako dobro radi ,cist profesionalac, tacno zna sta treba reci ...al u pogresnom trenutku i pogresnim ljudima.Svestan da imam falinku da se guram gde mi nije mesto potrudim se lepo da otrpim.Velik sam ja decko ,treniran,Trpim 5 min,10 ,15,...30...sat...PA DOSTA VISE!-puknem,alo SVETE imal sto god da valja ?Ocemo li postati bolji dok pljujemo po drugima ,imamo li nesto mi sto nemaju ti losi....i tako krenem redom ..i tebi , i tebi i tebi!Sta me gledas?I TEBI ! Jeste ,sta?
Osam godina mi ovo nesto pravimo i sad sve sto imamo je osmeh ?Nismo ni pametni ,ni vesti ,samo imamo lep osmeh?Nemamo cak ni svi lep OSMEH?Ma hajde.
Video sam cim su usli njih cetvoro ,da ce biti belaja i bas se potrudih da se iskontrolisem,kazu da sam previse emotivan..JEL emotivan?...hm ne znam da se nesto moze raditi uspesno bez emocija?Skontah naravno kroz i vreme i kroz godine da moze i da su najjaci oni koji su profesionalci ,mozda ne znaju kako ,ali znaju kome i sta treba reci da se stigne do vrha.Elem,podmladilo me ovo ,volim taj izazov kad ih cackam u moc kad ih bockam kad ih izazivam,pa bi hteli da me smrve ,da pojedu da isteraju ,pa kazu ajd kad si TI pametan kazi sta je dobro?Ko iz puske opalim... trud ,posvecenost,znanje pristup...i stanu ,kazu pa sto to nisi odmah rekao ...vidim ja gase vatru ,pa reko nisam hteo da se namecem.Ti si kazu bas emotivan !Jel?Jesam Pa sta?!
Joj ,sto je lepo biti profesionalac pa pronaci hiljadu lepih reci za one zavidne i zle
Inace ,vreme je lepo,ovde na jugu behar je vec krenuo da obasipa tresnje,prosli smo neke vinograde ,vec se radi,stigli na kraju i do planinskog centra,skijaju se ljudi,odatle na jedan irski viski u lokalnu kafanu ,pa u etno restoran na malo domace kuhnje... ,prosto vidis da se zivot nastavlja i sad bih kuci jer tamo me cekaju moja forzicija i japanska tresnja,ceka me Aleksej i jedna Divna Dama,a posle videcemo.Video sam slike nekih starijih dama ,gospode sa pecatnim prstenom i prelepu gospodjicu u zlatnoj haljini bas kao princeza.
Vreme je da podjem.
 
E,neka si im rekao!
I da ostanes takav kakv si,ni za nijansu da se nisi promenio!
To kazem zato sto si divan i zato sto nas ima tako malo..jer mi smo vrsta u odumiranju.
I zato te ne dam..!
A "trpljenje" je vestina koja se uci.
Kad naucis da prodje sa jednog uva na drugo,a ne posred srca..onda si savladao jednu od najvecih igara.
I da si ostao takav....jel` si me cuo sta ti govorim,Aleksej?
 

Back
Top