Šta ostaje nakon što se prašina slegne!

Svratio sam malo da vidim čega ima ovde na blogovima. Fragmenti, nagoveštaji velikih borbi, parčići dijaloga koji mirišu na svađu i bes.
Ovo me podseća na onaj osećaj praznine kada se napiješ, ali mislim dobro napiješ. Onda dočekaš jutro. Bledo jutro. Prazan, sam, među otpacima. Među prljavim čašama. Među srčom. Izađeš na ulicu. Gore se bledo sunce diže. A u stomaku, u svakoj pori tela težina pritiska. A u glavi ludilo!
Ali SREĆAN ŠTO MI BRKOVI RASTU!!!

Na stranu ova informacija o progresu mojih brkova.
Voleo bih da mi ispričate nešto o vašim jutrima posle nekih pijanstava. Da mi pričate kako doživljavate gradove iz kojih ste. Kako izgledaju u rana jutra vaši gradovi kroz vaš mamurluk i vaša pijanstva? :lol: :lol: :lol:
 
Na žalost nisam poslednje pijanstvo imao u gradu. Nisam odavno dočekivao jutro sa radnicima iz treće smene. Međutim nisam zažalio! Poslednji put sam pio kuvanu rakiju koja je hvatala lagano i ljuljala i nosila. Onda sam sa devojčicom i jednim prijateljem igrao neki blesavi ples uz Elvisa Prislija.
Bio je jedan ples nazvan Šepava noga. Bio je tu ples Jašem konja u preriji dok ne stignem na dvoboj tačno u podne. Bio je ples Groznica subotnje večeri.
Neki drugi put ću možda pisati o gradu. Ili da se napijem, da se podsetim kako to izgleda, da povratim stara sećanja. Davno je to bilo. Toliko za sada. Javiću ti jednom kako je eksperiment prošao.
ps. Neka rastu brkovi!
 
Kad smo bili mladji, ekipa i ja ubijali smo se od pitja. Mada, rano sam naucila da pijem samo proverene brendove. Onda smo zorom isli do kaveza ispred prodavnica (BG) gde su ostavljali mleko i jogurt i maznjavali jogurt i onda u one stare pekare koje su radile od 5-5,30 na burek. Uglavnom, tipicno.
Ali, jedini, pravi, najgori mamurluk sam dozivela pre par godina. Bili smo kod prijatelja na nekom slavlju. Ja,inace,pijem samo votku ili crno vino, crnogorski Vranac ili hrvatski Postup i Dingac. Medjutim, domacin me je grdno ubedjivao da je uzeo strava vino 'na tocenje' itd.
Bledo sam se protivila i, da ga ne uvredim, pristanem.
Sutradan, strasno. Glava 4 broja veca a boli kao da je XXXXXL. Trebalo mi je bar 3 dana da se vratim u normalu posle toga.
Inace, ono vreme koje sam spomenula na pocetku, bilo je jako lepo, ali to je posebna tema i mislim da bi mladje ugusila, te preskacem.
 
Nećeš verovati, ali ja da bih smaljio cigarete, jer sam počeo užasno da kašljem, počeo sam da savijam duvan. Moram priznati prija mi. A i dok savijem cigaretu... Ponekada me mrzi pa ne pušim. Dobio sam željeni efekat.
A što se alkohola tiče: kada upoznaš svako piće prema svome telu ili prema raspoloženju ili dobu dana onda možeš da kombinuješ kao neku dobru slagalicu a da ti prija.
Ne mogu da zamislim aperitiv pre ručka ili po završetku ručka kada posetim roditelje... Mada i u svom stanu, kada za normalan ručak imam vremena (mislim kada nije onaj brzopotezni ručak).
 
Oh noći su tako vedre i vesele, a jutra tmurna i ružna. U onom transu ti se čini da možeš sve na svetu, da preplivaš reku, da poletiš, dok ujutro gledaš samo da se brže bolje dokopaš kreveta.

Moja omiljena pijanstva su zapravo ona dnevna (u vreme srdnjoskolskih dana), nekako podstiču kreativnost. Sećam sam se sa par drugova i drugarica napio neposredno pred pismeni iz Srpskog (jezika i književnosti z:mrgreen:), i da sam na tom pismenom dobio 4+ uz pregršt pravopisnih grešaka.
Evo jedne slike koja nam otkriva kako umetnicima nailazi inspiracija u većini slučajeva :cool:

3671937146_bd72ac792b.jpg


Absinthe drinker
 
Poslednja izmena:

Back
Top