Upozorenje

Ugasila sam telefone jer me vec uzasno nerviraju pozivi prijatelja! Moracu smisliti fin nacin da im kazem da me ostave na miru.
Ljudi, kad imate nekoga bolesnog ko vam je blizak, nemojte ga svakog dana zvati da pitate kako je, i uz to postaviti milion potpitanja. Bolesna sam, kamion me je pregazio, naravno da nisam dobro.
Znam ja koliko me vole i koliko brinu, ali treba mi mir i sto manje razmisljanja o bolesti. Zelim da mi pricaju o sebi, o stvarima o kojima i inace pricamo...

Ustajem u toku noci i svaki put pogledam na jastuk. Dobro je,za sad nema dlaka. :) Jos se nadam.

Imam veliku potrebu da vas upozorim da mislite na sebe dok ste zdravi. Znam da zvucim kao baba saveta. Da sam ja ona stara i da sam na vasem mjestu, sad bih presla na tudji blog.
Ja stara sam preskakala novinske clanke koji govore o raku.
Stara ja sam mislila da znam o zdravoj ishrani dovoljno - jedi voce i povrce i dosta kuvanog i to je to. Nije to to.

Budite pametni na vrijeme. Uijek sam mislila da se meni to ne moze desiti. Nekako to pripada drugima, baxuzima.

Znam da je tesko cuvati se od stresa, ali izgleda da je on najcesci uzrocnik ovome. Kanalisite energiju negdje odmah.

I sad ukucajte u google o lijecenju zdravom ishranom. Vidite koliko znate o lanu, hladno cijedjenim uljima (naspram ovih rafinisanih koje koristimo), svjezem povrcu, pravilnom spremanju ribe, seceru, bijelom brasnu, soli. Znate li koliko je covjeku potrebno soli dnevno, a koliko je unosimo? Znate li sta nam rade od orgazima aditivi koji se dodaju mesu i suhomesnatim prozivodima da bi duze trajali?

Necu da vas smaram vise, ali molim vas, molim vas, izguglajte samo malo. Necete se uplasiti nepotrebno, mozda vas samo na male promjene podstakne. Vjerujte, ne morate imati odricanja, treba samo neke izmjene da uvedete. Kad se covjek razboli, nista mu vise nije tesko, ali ostaje pitanje koliko ima vajde od toga. A zdrav nece, nema vremena, volje, smatra da nema razloga da se zapita sta sebi radi.

Zvanicna medicina lijeci posledice. Na fakultetu medicinskom nemaju ispite vezane za prevenciju bolesti.
Evo malog primjera koliko brinu o tome. Svi znamo da secer hrani celije raka. Za dorucak u bolnici smo imali svakog jutra dzem i maslac.
Za uzinu smo dobili pljeskavicu. Dakle, rostilj! Za rucak supu, kupus salatu, preslanu, i SALAMU!
Lijecice nas oni ljekovima, to znaju, ali kako se ne razboljeti?

Pogledajte u proslost. Zasto su nam preci bili zdravi iako su, veliki broj njih, pili, pusili, radili teske poslove, ratovali...
Nije bilo hemije!Sve je bilo organsko!
Sta mislite zasto monasi zive jako dugo? Mozda zato sto poste?
Mislite li da su obicaji naseg naroda slucajnim izborom tu? Mislite li da je post od 40 dana nametnut da bi namucio vjernike?
Ja sam sigurna da nista nije slucajno. Zeljeli su nas natjerati da se oslobodimo toksina iz mesa, da ocistimo organizam.
Zasto jedna vjera u potpunosti zabranjuje svinjsko meso? Da li se ovdje kriju samo vjerske pobude?

Evo, dosta sam bila propovijednik. :)

Nadam se da ce makar jedna osoba koja procita ovo odluciti da me poslusa.

U hrani je lijek.:rtfm:

:heart:
 
tacno je sve sto si napisala. Ima tu od svega po malo ali ja mislim da genetika ima dosta uticaja a stres naj vise. Puno te pozdravljam i samo
napred, kad se prolepsa vreme bice ti malo lakse jer ova duga zima rastura nervni sistem.

Pozdrav:p
 
a vidis, nekom zasmeta sto ga ne zovu i okrenu mu ledja...
pa jos savetuju vizualizaciju izlecenja( nekome je i to grozno)
ti, u svakom slucaju, gledaj samo sebe, sta ti odgovara... ali, nemoj se ljutiti na ljude kojima je stalo do tebe

sve naj
 
Tacno je sve to ali je tesko izbeci kad je sve zatrovano......
Sta je tu je..Ostaje da se cuvamo koliko je moguce....
Tacno je to za rodjake i ptijatelje....Ali,oni ne razumeju da ti nije do drustva...Nazalost,tesko je izaci na kraj sa njima....Samo hrabro i bice sve uredu:)
 
Mila svi obično misle da neće baš mene-a desi se-zato i treba podići svest ljudi naterati ih da malo zastanu,odmore i okrenu se malo sebi.Nikad se nema vremena za sebe.....sve dok te nešto ne natera.
Drži se malena-kiss
 

Back
Top