Glava Deda Mraza od čokolade - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

DAVIDOV KALUPI ,SLIKE I BOJE

Glava Deda Mraza od čokolade

Oceni ovaj blog
Evo jedan kalup koji sam skoro napravio za Novu Godinu da iznenadim decu tj . da im ulepšam novogodišnju tortu.
1-Ovako izgleda kalup od silikona za Dedinu glavu i veličine je otprilike fi= 25 cm.

Naravno prvo sam malo premazao kalup sa odvajačem da lakše odvojim čokoladnu figuru
2-Uporedo sa tim sam u duplom loncu otopio čokoladu

3-Kašikom sam nanosio iz lonca otopljenu čokoladu a sa silikonskom četkom sam je je razmazivao po kalupu pazeći da sve dobro popunim,dok je čokolada još topla.

4-Ovako izgleda popunjen kalup sa čokoladom

5-kada se izvuče figura čokoladnog Deda Mraza može se ostaviti takva kakva je -od čokolade ili ćete pak dodati malo zlatne boje što zavisi od ukusa .U svakom slučaju to izgleda ovako
ČOKOLADNI DEDA MRAZ

POZLAĆENI ČOKOLADNI DEDA MRAZ

Kasno mi je palo na pamet da nalijem u kalup belu čokoladu pa da je onda ofarbam prehrambenim bojama jer bi tada Deda Mraz bio životniji i verniji originalu,ali obećavam da ću i to uraditi i staviti na blog
Naravno ne moram Vam reći da mogu da skinem kalup od skoro bilo čega , a koliko ovaj proces ubrzava izradu torte ne moram Vam ni reći.
P.S.(vratiše me nazad jer su dozvoljene samo 4 slike pa ću ove druge slike da stavim na moj sajt i tamo ću sve detaljnije da objasnim)

Pošalji "Glava Deda Mraza od čokolade" na Facebook Pošalji "Glava Deda Mraza od čokolade" na Google Pošalji "Glava Deda Mraza od čokolade" na My Yahoo! Pošalji "Glava Deda Mraza od čokolade" na Live Pošalji "Glava Deda Mraza od čokolade" na MySpace Pošalji "Glava Deda Mraza od čokolade" na Twitter Pošalji "Glava Deda Mraza od čokolade" na Digg Pošalji "Glava Deda Mraza od čokolade" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. dusala000 (avatar)
    lepo i za svaku pohvalu...
  2. zeljena (avatar)
    Ovo fantasticno izgleda
    Predlazem ti da ovo stavis i na temu kulinarstva,sa sve sajtom,mislim da ce devojke tamo biti odusevljene