Uživate li dovoljno danas? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

dess

Uživate li dovoljno danas?

Oceni ovaj blog
[IMG]http://4.*****************/_Y9ucDp_oGA8/SSx01RlwzDI/AAAAAAAADNM/coKJVadh4xI/s400/nature3.jpg[/IMG]Da, ovo je pitanje za milion dolara Ne govorim sad (samo) o hedonističkom aspektu stvari. Riječ je o nečemu drugom, riječ jeste o sposobnosti detekcije i respekta spram Tvorčevih kreacija. Tvorac je stvorio Ljepotu i pružio nam je šansu da uživamo u njoj. Činimo li to?

Neko je u međuvremenu vješto zamjenio teze. Jedna od podlijih, svakako, jeste ona koja uživanje definiše kao nešto takoreći nastrano, đavolje. Navodno, produkt je ona egoizma i koječega. Ali, zamislite sad, molim vas, slikara koji je načinio vrhunsku sliku, poklonivši joj svu svoju umjetničku ljubav, talenat i vrijeme-šta mislite, da li bi taj slikar želio da ljudi uživaju u njoj, ili pak da ona ostane ili skrivena od njihovih pogleda, ili, još gore, da je vide, a da je preziru i gnušaju se? Mislim da je odgovor veoma logičan, zar ne

Tako je i sa Tvorcem-on je načinio Ljepotu. A u Ljepoti se uživa. Ne samo, dakle, uživanja radi, nego i da bi se odalo prizanje Velikom Umjetniku. Prema tome, etički, estetski i logički moment opet se prožima I nije Tvorcu mio onaj koji se samokažnjava i samoprezire i očajava i plače, jer taj prezire Njegovo djelo, već onaj koji uživa i koji se smije

Pošalji "Uživate li dovoljno danas?" na Facebook Pošalji "Uživate li dovoljno danas?" na Google Pošalji "Uživate li dovoljno danas?" na My Yahoo! Pošalji "Uživate li dovoljno danas?" na Live Pošalji "Uživate li dovoljno danas?" na MySpace Pošalji "Uživate li dovoljno danas?" na Twitter Pošalji "Uživate li dovoljno danas?" na Digg Pošalji "Uživate li dovoljno danas?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Say it right (avatar)
    Tacno!!!
  2. Emin@ (avatar)
    Bravo dess!
    Divan text
  3. dess (avatar)
    @Say

naravno da je tačno

@Lelavi