Bruseni dijamant

Duhovno bogati su ljudi koji mogu videti puno necijih strana. Prepoznati necije osobine je siguran znak da ih i sami posedujemo. Prepoznavanje necijih osobina vodi upoznavanju sebe.
Vid tu nije dovoljan, jer oko moze videti samo jednu stranu covekovu. Otud toliko nerazumevanje medju ljudima. Covek moze videti i srcem, i razumom, i ponosom, cascu,:ok:
 
"Vid tu nije dovoljan" :) Veruj mi da nisu dovoljna ni sva chula, pa ni sesto. Cesto vidimo ono sto zelimo, a jos cesce ono sto drugi zele da vidimo i nista ne znaci videti sve necije strane i biti mu prijatelj, jer dok ne upoznas kada koju stranu okrece o njemu nista ne znas, tako da za upoznavanje treba dosta vremena i strpljenja. Dok to prodjes " prijatelj " nadje drugog prijatelja, jer on nema vremena da ispituje tvoje strane.:)Odatle potice nerazumevanje.
Lep tekst Hakim bej
 
Prava strana je jedna ostalo su posledice nerazumevanja,odrastanja,uspona,padova,pobeda i porazaKako nekog vidimo zavisi od nacina na koji ga gledamo pa i od toga kako se mi sami osecamo.Svi polazimo od istog kao deca verujemo u bajke,u cuda,da se mi vrtimo oko zemlje,da nebo ima sarafe.Pre lili kasnije na ovaj ili onaj nacin,bajke se pretvore u basne (neko uvek ispadne konj)i naravno postoji I pouka,zemlja se vrti sama od sebe,a ti ili je pratis ili ne,a nebo naravno nema sarafe nego je beskraj koji ne mozes shvatiti kao ni zivot,Otud one nase druge strane.Uprkos svemu ono dete u nama jos uvek postoji i ceka neki iskren osmeh da pokrene ceo nas univerzum.Predivan teks Hakim bej
 
Zasto toliko volimo bajke?
Zato sto nam stvarnost ne nudi ono sto zelimo u nasim mislima,sto obicno lice na snove,na mastu.
Zelimo da ovo sivilo svakodnevnice obojimo carobnim svetom bajki..u kome su istina i pravda uvek dostupne,u kome ne postoji nacin da opstane nepravda i zlo..u kome svaka prava ljubav ima srecni zavrsetak.
Eto,zato bajke i dalje zive u nama,zanesenjacima,koji imamo dusu i srce deteta..
I svi koji jos mozemo da zadrzimo to nekadasnje dete u sebi,jesmo prirodni,neobradjeni dijamant..
MI,malobrojna velika-mala deca u svetu odraslih,jesmo poput nebrusenog dijamnta koji sopstveni pravi sjaj moze da otkrije tek "sa druge strane jastuka"-u snu,ili odlaskom u virtuelnu stvarnost-bajku..

Ps.Prva asocijacija mi je sada,nakon ovakvog komenara "Shine of crazy diamond"-Pink Floyd..ne znam zasto,Hakime Bej..
 

Back
Top