Jeste, bolesnik sam - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

King of sorrow

Jeste, bolesnik sam

Oceni ovaj blog
Na vratima me docekuje bakica potpuno celava, sa kapom koja ne sakriva dovoljno. Prosjek godina 70, ne racunajuci sinove koji su doveli svoje stare roditelje i koji mog supruga i mene posmatraju sa sazaljenjem i uzasom, sirom otvorenih ociju (u cemu se ne razlikuju od starceva).
Krevet do mene zena sa premalo kose na glavi, otpalo joj je posle prve terapije, istu noc! Zar moze to tako brazo?
Preko puta zena koja spava sa jednim okom otvorenim, jauce u snu i odmah mi kazu da joj nema pomoci.
Poluosamucena, sa knedlom u grlu, otezanim disanjem i na granici placa lijezem ukrevet ...
Tudja kosa po mom carsavu.
Malo kasnije, u, na moj zahtjev, promijenjenoj posteljini, jos mi je gore. Svi me ispituju, a niko nece da uvazi moje pravo da pitam i dobijem odgovor. Cak ni o terapiji.
Sjutra dobijam mabtheru. Ona valjda blokira sirenje zahvacenih celija.
Preksjutra hemo.
8 ciklusa.
Sve to saznajem iz izvjestaja ljekara.
Shok.
Primljena sam samo na ispitavanje! Ok, nalazi su dobri, ali nisam spremna, nisam se osisala, za svaki slucaj, nisam majku pocela pripremati...Nisam sebe pripremila. Necu jos!
Nije me strah od opadanja kose zbog mene, vec zbog njih, znam da ce mojim roditeljima to ugroziti vec previse naruseno zdravlje! Kako im reci da im cerka od 28 godina ima rak i da ide na hemoterapiju,a do maloprije su mislili da je savrseno zdrava????

Strah me je.

Ne znam sta me sve ceka, ne znam da li ce me moj organizam izdati. Kako ce sve podnijeti. Kako cu 8 terapija minimum i pola godine zivjeti sa ovim statusom...Kako kriti od ljudi koji ne treba da znaju, kako...

Imam njega. Sad sam neizmjerno zahvalna sto je bas on moj muz. Zaboravila sam na sve i razumjela sam sve. Sad je sve nevazno jer kad me pogleda i poljubi i kad mi pokaze na sljepoocnicu i kaze da je sve tu, da od mene sve zavisi, dobijem snagu. Ne znam sta bih sad bez njega.

I prijateljii, brat i snaha su tu sve vrijeme, i previse, ali kad zazmurim pokusam da dozovem sliku njegovog nasmijanog lica i njegove rijeci.
Mlad je, neiskusan sa ovim, vec prosao mjesec pakla ziveci sa mnom i praveci se da sam zdrava, podizuci me kad padnem.
Kako ce on sve ovo pregurati...

Teze je nego sto sam mislila, a ni pocelo nije.

Idem da primijenim sve sto znam, molitvu, vizualizaciju, moc posvijesti, meditaciju, moram ova dva dana pregurati bez ikakvih kontraindikacija! Moram!

Pošalji "Jeste, bolesnik sam" na Facebook Pošalji "Jeste, bolesnik sam" na Google Pošalji "Jeste, bolesnik sam" na My Yahoo! Pošalji "Jeste, bolesnik sam" na Live Pošalji "Jeste, bolesnik sam" na MySpace Pošalji "Jeste, bolesnik sam" na Twitter Pošalji "Jeste, bolesnik sam" na Digg Pošalji "Jeste, bolesnik sam" na del.icio.us

Ažurirano 24.04.2010. u 17:13, autor: Felikitas

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zeljena (avatar)
    Verujemo u tebe i sa tobom smo
  2. LJILJA MMM (avatar)
    Držimo ti palčeve.......i mislićemo na tebe.....verujem da naša snaga može preći na tebe čak i ovako virtuelno
  3. tanjanish (avatar)
    U mislima sa tobom....
  4. gagili48 (avatar)
    Drzimo ti palceve...hrabrooo
  5. magdalena48 (avatar)
    Budi jaka,i misli pozitivno...teško je ali možeš ti to...stobom sam u mislima i verujem u tebe...
  6. Felikitas (avatar)
    Necu vise da vam zahvaljujem jer znam koliko bi topateticno zvucalo! Znam da znate koliko mi podrska znaci, cim mi ovo pisete!
    Drzim se, super sam! :*****
  7. Emin@ (avatar)
    Hej!Glavu gore.Cim su ti odredili terapiju i krenula si da je primas,pola si izlecena.Druga polovina zavisi od tvog raspolozenja.Moras da mi verujes.Ja juce nisam videla ovaj text.
    Imala sam isto iskustvo zato,ako te zanima pitaj bilo sta...
    Mapthera je ubedljivo najbolji lek.U dobrim si rukama i ne brini nista
  8. Say it right (avatar)

Samo napred draga....mislimo na tebe!
  9. Valeria (avatar)
    Hrabro!!!!