O VANVREMENSKOJ LJUBAVI...

Dragi Noa,

pišem ti ovo pismo pri svetlu sveće,dok ti spavaš u nasoj sobi,u kojoj zajedno spavamo otkako smo u braku.
Gledam pred sobom ovaj plamen sveće što me podseća na vatru pre više decenija,kada sam bila u tvojoj mekoj odeći,a ti u svojim trapericama.
Tada sam već znala da ćemo zauvek ostati zajedno,iako sam se sutradan donekle pokolebala.
Srce mi je zarobio,osvojio jedan južnjački pjesnik,a znala sam duboko u sebi da ono oduvijek pripada njemu.
Ko sam uopste bila ja da dovodim u pitanje ljubav što leti na zvezdama padalicama i huči poput morskih talasa?
Ti si mi i najbolji prijatelj i ljubavnik,i ne znam koja mi je od tih tvojih strana draža.
Podjednako su mi obe drage,baš kao i naš zajednički život.
Ti nosiš,Noa,nešto u sebi,nešto lepo i snažno. Dobrota..to je ono što vidim kad te gledam,to je ono što svi vide.
Dobrotu.
Ti si najpomirljiviji i najmirniji čovjek od svih koje poznajem.
Bog je uz tebe,i mora tako biti,jer si ti najbliže pojmu anđela od svih ljudi koje sam srela.
Ako sačuvaš ovo moje pismo,pa ga budeš ponovo citao,veruj svemu ovome što ti sad pišem.
Noa..gde god bio i kad god budeš ovo čitao,znaj da te volim.
Volim te dok ti ovo pišem,i volim te sad dok ovo čitaš.
I žao mi je ako više ne budem u prilici da ti to ponovo mogu reći.
Volim te,mužu moj,od sveg srca..
Ti si uvijek bio i ostao moj san.

Ali

~~~~~~~~~~~~


Najdraza Ali,
nisam mogao spavati sinoc,jer znam da je gotovo medju nama.
Nisam vise ogorcen,jer znam da je ono sto smo imali bilo stvarno.
I ako se u buducnosti vidimo sa nasim novim zivotima,
nasmejacu ti se radosno i setiti se kako smo proveli leto pod drvecem,kako smo ucili jedno od drugog i kako smo,na taj nacin,rasli u ljubavi.
Najbolja je ona ljubav koja probudi nasu dusu,koja nas tera da trazimo jos,koja pali vatru u nasim srcima i koja donosi mir umu.
I to je ono sto si ti meni poklonila.
Volim te.
Vidimo se..

Noa



NICOLAS SPARKS
 

Back
Top