Sahranjeno samopouzdanje...

Ovo je jednostavno nesto sto sam morala da napisem...Malo me je sramota ali moram... Proslo je dosta od tada ali ne mogu a da se svaki dan po jednom ne zapitam u cemu je bio problem?! Naime, posle bolnog raskida, pokusala sam da nadjem decka, u pocetku nije nikako islo, niko nije bio dovoljno dobar. A onda tu krajem oktobra slucajno dodjem u kontakt sa drugom mog jako dobrog druga. Trebalo mi je nesto oko fakulteta koji on pohadja i poceli smo da se dopisujemo... Prvo je to bilo samo raspitivanje o faklutetu... Onda su krenuli telefonski razgovori dugi 2, 3 sata... I u jednom sam trenutku pomislila kako je to decko u kojeg mogu da se zaljubim i sa kojim moze da mi bude lepo. Pametan je, duhovit, dobar... Sto se tice fizickog izgleda to sam imala samo drugovu rec da dobro izgleda. Posle 2 nedelje konstantnog dopisivanja i pricanja napokon smo se dogovorili da se upoznamo. Sve je proslo super, sladak decko, povrh toga pametan, duhovit... Naravno od tog dana mi je postao decko... U vezi je bilo cas lose cas dobro... Tu sam se ja napokon upoznala sa njegovim brojnim manama... I nekako sam preko svega prelazila, prijao mi... Tako je proslo 3 meseca... Onda smo se jednog dana dogovorili da dodjem i prespavam kod njega u Bg-u. Pa da... To je znacilo samo jedno. Bila sam i uzbudjena i uplasena u isto vreme. 2 godine sam imala decka i navikla sam na njega... I on mi je odgovarao i ne znam... Jednostavno sam bila uplasena. Kad sam stigla u Bg, videla sam da nesto nije bilo u redu... Bio je preterano smoren. Pitala sam naravno sta nije u redu i odgovorio mi je da je stondiran... Nisam mu nista rekla, jer nije bilo smisla, ali mi je bilo zao sto je takav sad kad sam ja tu... Dosli smo kod njega u stan, zezali se malo, u medjuvremenu ga je zvao drug da dodjemo do njega, jer je njemu bilo izuzetno dosadno posto je lezao ceo dan zbog slomljene noge. Tu je moj sada bivsi decko potegao flasu shetaca sa komentarom da je shvatio kako ne moze da funkcionise normalno bez alkohola. Tu mi je pao mrak na oci i morala sam nesto da mu kazem... Pitala sam ga kako vidi sebe u buducnosti. Pogledao me je, nasmejao se i rekao 'Kao lecenog narkomana i alkoholicara...' Otisli smo prvo do nekog lika pa smo od njega planirali do ovog sa slomlejnom nogom. Tamo smo slusali muziku i pili smirnoff. Mene je to strasno udarilo tako da sam ostatak veceri provela pretezno cuteci... mala setnja kuci me je otreznila i kad smo stigli kuci, skinula sam se u gacice i majicu i legla na krevet. Legao je pored mene, obucen i upalio je televizor... Malo sam pokusavala da pratim Discovery ali mi je tesko islo, bila sam i umorna i alkohol je i dalje radio svoje... Kad mi je dosadilo da se naprezem i pratim neke bagere, privila sam se uz njega i pocela da ga ljubim po vratu. Na sta se on nije ni pomerio... Pitala sam ga zasto je jos obucen, sve sa papucama na nogama, rekao je da mu tako odgovara... I jos sam ga malo turirala da me poljubi da bi mi na kraju rekao kako mu je jako lose od votke... Moj jedini savet je bio idi ispovracaj se, bice ti lakse. Ne, on to ne voli, procice ga. Tu sam opet pokusala da gledam u televizor, mada mi se vec mutil pred ocima od naprezanja. Proslo je mozda 15 minuta, u tih 15 minuta se skinuo u bokserice i legao ispod pokrivaca. Tu sam se ja opet privila uz njega i pokusala nesto da on opet ne bi odreagovao. Bilo mi je lose, sto od umora, sto od alkohola, sto od ispale... Okrenula sam mu ledja u ime protesta i zaspala... Spavala sam sat vremena... Probudila me je zedj i posle toga mi je jedina zanimacija bio plafon i njegovo disanje...Imam utisak da taman kad je telo pomislilo da ce da spava sat na telefonu je zapistao... 07:30... Nisam mogla da dodjem sebi, kako vec... On se probudio posto je i njegov zvonio par sekundi posle mog. Rekla sam mu da ne mogu da se pomerim a kamoli da sad idem na bus. Pa ostani do 10 predlozio je... Znala sam da do 10 necu spavati, mogli smo da jedemo i mozda... Skocila sam na njega i rekla sve sa osmehom na licu 'Ostajem do 10 ako budemo imali 2 sata kvalitetnog programa'... Prokomentarisao je kako ide na predavanja oko 1 i kako mora da spava... Tu je prevrsio svaku meru... Ustala sam naglo, krenula sam se oblacim ljutito, i da pravim sto vise buke je moguce... Rekao je samo da ce mi biti hladno tako u kratkoj jakni. Kad sam bila sigurna da sam sve pokupila izletela sam iz stana ne udostojivsi ga ni pogleda a kamoli pozdrava. Nisam bila bas najsigurnija gde je put do autobuske stanice ali sam se hvala bogu snasla a sto se tice njega... Nismo se nikako culi posle toga, sto pretpostavljam da znaci da je sve gotovo... Mene samo interesuje, posto njega ne mogu da pitam, u cemu je bio problem? Ako neko kaze da je alkohol i wutra u to prosto ne mogu da poverujem jer se ne secam pod kojim stanjem da je bio bivsi decko a da nije mogao... Da je problem u meni opet ne mogu da poverujem jer smatram da izgledam poprilicno dobro i da sam relativno zgodna, eto mozda bih jedino volela vece grudi ali sve ostalo je ok. Ne mogu a da ne spomenem koliko mi je samopouzdanje posle bivse ljubavi opalo, ali ovaj decko mi je samopouzdanje sahranio... Sve sa nadgrobnom plocom.
 
Ne znam sta da ti kazem. Procitaj sve ovo sto si napisala pa pokusaj sama da odgovoris, mislim da ce ti biti jasno da momku nije bilo ni do cega. Tvoj bivsi momak je hm... mogao i kada je pijan jer ste zaista bili zajedno dugo, a ovog zapravo nisi ni poznavala, niti on tebe. Ne msilim da to ima veze sa fizickim izgledom. Zasto mesas fizicki izgled? Pomisli samo kako je svim muskarcima kada ih devojke odbijaju (a to se njima mnogo cesce desava), da izgube samopouzdanje nakon jednog odbijanja ne bi ih vise nigde bilo. Ne znam ko te je slagao da muskarac uvek "moze" a ako nece, da to znaci da je devojka ruzna. Ne idu bas tako stvari. Mozda ti nijedan momak ovo nece priznati, ali tako stoje stvari. :P
 
Nije me niko slagao, tj. nisam nikoga ni pitala ako cemo tacnije :) Ali kolicina alkohola koju je uneo je smesna, ja sam popila vise, jedino ako nije pio od ranog jutra... To stvarno ne znam. Imala bih ja za sve to razumevanje da se ujutro nije ponovila ista situacija, kad je spavao vec jedno 7 sati... Ali nije sve u seksu, njegovo neponudjivanje da me otprati do stanice u gradu koji i ne poznajem... Zar to ne govori sve o njemu?
 
Da, to zaista govori vise od odbijanja seksa. To moze da znaci da nije bio preterano zainteresovan za susret sa tobom u tom trenutku, kao da je hteo to da "odradi". Ali to nema veze sa tim kako izgledas (ako je tvoja fotka u profilu, a mislim da jeste, ne izgledas lose :p). Ko zna sta mu je bilo. Zaista mislim da fizicki, pa ni mentalni izgled tu ne igra nikakvu ulogu. Na rkaju krajeva, ono sto je nekome lepo drugome se ne svidja, a ti uvek nadji nekoga kome se svidjas. Hocu da kazem, muskarci ne biraju da budu sa devojkom zato sto ej bomba, vec iz drugih razloga. Svakom se desio slican peh kao i tebi, bez obzira kako izgledamo. Treba samo da znas da greska nije u tebi, pa sve i da se tako ponasao jer "nisi njegov tip" (mada ne znam zasto bi se smarao da se vidjate par emseci i zvao te da ga posetis u Bg).
 
E vidis dobro si primetila. To je ono sto je mene kopkalo... Zasto smo onda bili 3 meseca zajedno ako se ja njemu nisam svidjala? Mada iskreno da ti kazem za ovo sto si rekla.
Hocu da kazem, muskarci ne biraju da budu sa devojkom zato sto ej bomba, vec iz drugih razloga.
Zavisi od muskarca do muskarca. Imam lep primer u drustvu. Jedan drug je bio nevin do pre par meseci, znaci to je do 19 godine, zasto? Ne zato sto je gadan ili nesposoban da nadje nego jer je hteo da izgubi nevinost sa devojkom koja mu znaci. Imao je prilika da po*ebe, ja znam iz prve ruke, i kad god sam ga pitala jbtt sto nisi, ogovarao mi je ili da je devojku glupa, ili da ne vodi racuna o sebi itd... Dok ovaj drugi drug... E on bi ... sta stigne :)
 
minaqua:
Zasto smo onda bili 3 meseca zajedno ako se ja njemu nisam svidjala?
moze da postoji milion razloga... npr da je tog dana kad ste se konacno videli bio u fazonu "hej, sto da ne", a posle nije zeleo da bude taj koji ce da kaze "ovo vise ne ide", ili sta god slicne poruke...
postoji i sansa da ti nisi imala dovoljan broj veza, uspona i padova onako biblijskih proporcija, pa se mozda malo previse zaleces...
doduse, o tome smo pricali, i ja smatram licno da je to ok, da u svaku vezu udjes otvorenog uma (i srca, so to say), posto samo tako mozes da das i primis maksimum... ali to je vec blabla :)
kao i uvek, moj savet je jednostavan, i relativno lak za pracenje :
stisni zube, prebroj mrtve i teraj dalje.
 
Pazi kad neke zene izgube 30 godina na pogresnog muskarca. Obicno se misli da su one glupe, neobrazovane i jadne, ali da znas kakvih primera ima...
Kazem ti, svako se opece na taj nacin, bolje sad nego kasnije.

Mislim da je ch1zra dobro objasnio sta se moglo dogoditi u toj situaciji (vidjate se 3 meseca a onda on smoren).
 
Daleko da su glupe, neobrazovane, jadne... Neko cuva brak zbog dece, neko je u vezi koja vise ne funkcionise jer se nada nekoj promeni... Ja u svakom slucaju nisam takva... Kad nesto ne ide, ne ide... A meni je bre i 3 meseca puno sad kad sam slobodna :)
 
Da, zato je to lepa stvar. Mislim, vec kad napunis nekih 25 vidis da 19 i nije tako staro kao sto si nekad mislio. Bolje je bilo ko (musko, zensko) da saceka nego da to uradi zbog pritiska. Nisam za varijante cekanja "prave" osobe, mislim, to je samo prvi seks, nije bas toliko big deal, ali nije nesto sto mislim da bi trebalo raditi zato sto "treba" obaviti tad-i-tad.
 
Nisam skontao koliko ste se cesto vidjali za tih 3 meseca, ali ako decko nista ne pokusa prvih mesec dana znaj da postoji neki problem...
A najveca greska ti je sto si ti htela da iniciras prvi kres, nemoj to da radis, da je to imao u planu prvi bi krenuo, i ne bi izmisljao neke glupe razloge da idete iz stana i sl...
Realno, ti si se ispalila, a decko je ispao kreten...
 
what montezuma said...
prvi seks po meni treba musko da inicira.
e sda ja sam licno imao prilike da posle 10 meseci veze ja budam jedini koji inicira seks, sto je jelda rezultovalo ozbiljnim razgovorom i rasturanjem veze.
ne d'o bog nikom :)
 
nije bitan on, ni njegov postupak, a i "ko zna zasto je to dobro"
ovde se radi o tebi...

poznat mi nekako taj pocetak, sa bolnim raskidom i pokusajem da se to preboli pored drugog decka...
secam se da sam i ja tako krenula - bio je taj jedan momak za koga sam jos ranije rekla da izgleda wau, igrom slucaja primetio je i on mene pa nabavio moj br, i onda smo prvo krenuli sa dopisivanjem...
najgore sto je razmisljao kao neki balavac, a ja kao da sam bila slepa od valjda ocaja, prihvatala sam sve to, i nisam pridavala preveliku vaznost tome.
vise je to bilo kao "daj sta das" sto je najveca katastrofa koja nekoga moze da zadesi...
jesam se smuvala sa deckom, ali sam se posle samo par dana razocarala u sve, to nije bilo to, nije ni moglo da bude to, i nije moglo da funkcionise... narednih mesec dana sam ja provela u teskoj depresiji jer kako je moguce da sam sebi dozvolila da tako nisko padnem, zar sam zaista toliko ocajna da bih mogla prvom koji mi naidje da padnem u zagrljaj samo da bih zaboravila i prebolela sve sto je bilo sa bivsim? nisam umela da se sastavim, samoj sebi sam bila jadna, i samopouzdanje mi je drasticno opalo, vise mi nije bilo ni do cega...

mozda bi se najradije samo zatvorila u zamracenu sobu, pustila sebi muziku, stalno se prisecala, lupala glavu sta bi bilo kad bi bilo... neces tako nikada prevazici... nemoj to raditi sebi, ne dozvoli da te depresija savlada.

daj sebi vremena! sto vise...
napravi pauzu od muskog roda
, na koliko god da je neophodno...
i u medjuvremenu se posveti sebi.
radi sve ono sto ti prija, da li shoping, tracarenje sa prijateljicama uz kafu, mozes cak ucis nesto novo i zanimljivo, zurke, ako upoznas nekog momka gledaj vise da se zabavis sa njim nego da se vezujes...
budi malo sebicna ako treba, okreni se sebi maximalno, samo je bitno da radis nesto sto tebi prija ne mora uopste da ukljucuje muski rod, videces kako svet moze biti jednostavniji, mozda cak i lepsi...


nece biti lako, ali reci sebi: zelis li ici dalje, i bolje, ili zelis doveka da se ubijas uspomenama i losim stvarima? mora odnekle da se krene onda, taj pocetak je uvek najtezi, ali samo treba znati sta hoces i biti uporan...

nadam se da sam bar malo i bila od pomoci ;)
srecno!
 
Poslednja izmena:
@SweetSixteen svidja mi se tvoje razmisljanje, i sto sam vise citala bila sam sigurna da si u pravu. Ali ja ne znam... imam taj osecaj da mi neko sad treba. Nisam u fazonu bas daj sta das, ali tom decku sam se stvarno posvetila, jer sam smatrala da je vredan... Jbgg..
 

Back
Top