Spasio sam život!

Vas dvoje (pokazujući na druga i mene), dođite ovamo.
Treba da pacijenta prevedemo do skenera.
Tehničar (koji je trenutno na četvrtoj godini fakulteta, a pre toga završio višu), je isključio sa aparata bolesnika i u žurbi smo, trčali, do skenera.
Inače se u takvim stanjima to ne radi, ali na nama je bilo da pokušamo.

Uz pomoć 2 lekarke, prebacili smo pacijenta na ležište.
Pacijent je PRESTAO DA DIŠE!!!
Tehničar je počeo reanimaciju srca, pa je rekao (mom) drugu da to radi umesto njega, pa je aspirirao penu sa usta, onda je namestio ambu balon na kateter, a doktorka je stiskala balon.
Meni je rečeno da brzo dam 2ml atropina, što sam i uradio, pa rastvor, pa opet atropina, ovog puta samo 1ml.

Posle toga sam ja kontrolisao balon.
Bolesnik je bio na gornjoj strani tela natečen, modar.
Najzad smo uspeli da ga povratimo. Živ je, i dalje.
Posle toga smo, takođe trčeći, gurali postelju do jednog odeljenja, tehničar je jednom rukom navodio krevet, drugom stiskao balon, a drug je držao bocu infuzije. Posle toga smo lekarka, tehničar i ja zbrinuli bolesnika, promenili gaze sa strane usnog otvora, prebrisali mu trup, promenili posteljinu, stavili elektrode i priključili na monitor.
Priključio sam sistem na infuziju i doneo tu, pa je tehničar uključio.
Rekao mi je da je timski rad najvažniji, da uvek uradim muški posao, to jest, da ono što je teže uzmem za sebe, a ne da ostavim sestrama, zatim da ne ostajem na srednjoj školi.
Dosta toga mi je pokazao. Pošto je na četvrtoj godini, već se može smatrati lekarom, s tim što će ovaj lekar imati iskustva više nego bilo koji lekar, koji je direktno fakultet završio ( a tek oni koji su pre faksa išli u gimnaziju).

Osetio sam se kao zvezda serije "Grey's Anatomy"!

Imao sam sreće.
Često se od dece s bloka (blok je dan kada se ne ide u školu, već na praksu, a ovde se pod blokom podrazumeva cela nedelja) može čuti da su nameštali stolice, vršili transport materijala ili bolesnika, radili papirologiju, pravili tupfere, umivali pacijente i vršili toaletu usne duplje, međutim JA, sam odmah, prvog dana, spasio život.

Hvala Isusu Hristu.
 
Kakav divan osećaj, kakav uspeh,
kolika radost, kolika dragocenost...
Ovo delo je ne samerljivo.
Bravo!
:klap:

bowroflcrowd.gif
 

Back
Top