Naizgled jedan miran dan.

Juce u skoli naizgled jedan obican dan... S tim da naravno nisam bila na pola casova nego sam se smucala sa drustvom po kaficima. Nisam nesto bila in the mood, ali sam se stvarno trudila da se smejem dok sam po ko zna koji put taj dan ispijala caj. U glavi mi se vrtelo 'samo da ga vidim...' Osecam se bas detinjasto zbog toga, sta ce svejedno i biti kad ga vidim... Procicemo jedno pored drugog, on ce mi uputiti mali osmeh a ja njemu led,ledenu facu. Ali ispod te ledene face se krije eksplozija osecanja kad ga vidim. Iz misli me je prenuo drugov glas : 'Jelena, jel tebi dobro?'
Ma bolje ne moze biti, platili smo racun i krenuli na najomrazeniji cas, cos. Cetiri godine koliko mi je razredi, toliko me i muci. Ne mogu da vam objasnim kakav je to osmeh zadovoljstva koji mu predje licem kad god ima sansu da mi upise neopravdani. Ne znam stvarno zasto, inace se ostalim profesorima kao jedina devojka u razredu i kao neko ko ne pravi probleme obicno svidjam. Ali ne i njemu, od prvog dana znam da misli da meni tu nije mesto. E bas jeste... bas se osecam dobro u mojoj skoli, u mom razredu, medju prijateljima koje nisam ni pomislila da cu ikada imati... Dosao je na cas vec nadrndan, divno, pomislila sam, znaci ja sam na danasnjem tapetu...
Krenuli smo da sredjujemo opravdane, neopravdane, i odjednom cula sam 'Jelena, 2 neopravdana!'
Sta, otkud mi dva neopravdana viknula sam! Samo mi je onako uz osmeh rekao datum i nastavio sa drugim ucenicima. E nece ovaj put, dosta sam sranja gutala tokom ove 4 godine nece i ovaj put... Proziva prvog ucenika u razredu, proziva drugog ucenika u razredu, da kazu koliko imaju opravdanih neopravdanih. Proziva mene, kao trecu u dnevniku, ustajem i poprilicno glasno konstantujem:
' Necu da pisem vise, ja stvarno nisam kriva sto ste vi senilni i sto ste zaboravili da ste me taj cetvrtak pustili kuci! Iz engleskog i srpskog imam petice, zasto bih bezala?!?'
Muk u razredu... onda smeh... Smeh i na njegovom licu, ali onaj kiseli smeh. Nije mu bilo svejedno jel tako? I nije trabalo da mu bude svejedno, neka zna kako sam se ja osecala sve ove godine dok me je prozivao i blamirao na casu pred 30 muskaraca. Naravno da je opravdao ta 2 casa, nece ni Jelena vise da cuti i trpi!!!
 
hahah respect :)
ako se uzme u obzir da je profa fantom koji je ortaku iz razreda koji me jedan od vecih strebera dao keca samo zato sto nije nacrtao noge od stola kad se radio njutn (akcija-reakcija) uz komentar "na cemu stoji ovaj sto?"...
odlicno si prosla :)
 
@Zvezdica Cos je cas sa razrednim, kad sredjujete opravdane i neopravdane i te gluposti...

@Babe_Lea naravno da sam rekla, dugo sam cutala jer je stariji i jer je razredni ali vise stvarno nema smisla.

@ch1zra Ma hvala bogu ne predaje mi vise fiziku inace bi mi sa zadovoljstvom upisao kojeg keca. U toj Tesli ima svakakvih profesora i dobrih i zajebanih ali on je podao, garantujem :)
 

Back
Top