SARM - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

dess

SARM

Oceni ovaj blog
par crtica o šarmu, koje sam napisanio na pdf Psihologija, i koje su jako značajne i duboke, jer ja pišem značajno i duboko

Citat Original postavio dess Pogledaj poruku
ako osoba A kaze da je osoba B šarmantna to je svakako veća zasluga osobe A. Prije svega, ona detektuje osobine osobe B koje smatra interesantnima, i koje potom svjesno ili nesvjesno pokušava da što više isprovocira. Osoba B, koja takodje svjesno ili nesvjesno osjeti tu provokaciju reaguje, i upušta se u igru sa osobom A, čime kod ove izaziva dodatne simpatije s obzirom da je pušta da bude aktivna u `iskorišćavaju` tih nekih karakteristika osobe B koje su je privukle k njoj. Dakle, to je taj šarm, a inicijalna kapsula jeste neka prijemčiva osobina..svako ima neku takvu osobinu, ali svako ne umije da se igra, i zato često možemo da ukapiramo ljude koji su npr. zgodni, inteligentni itd. ali- nisu šarmantni, jer nisu u stanju da drugima dopuste da participiraju u tim svojim osobinama. Osoba B posebno je šarmantna, ukoliko je u stanju da pored igre sa osobom A pronadje `kvaku` i kod osoba C, G, L...koje drugačije reaguju na neke impulse, te da se prilagodi njihovim ličnostima, ne naravno u smislu da zanemari svoju..zapravo, u pitanju je sposobnost komunikacije-oni komunikativniji po pravilu su i šarmantniji a kvalitetna komunikacija prije svega pretpostavlja volju da sa nekim komunicirate, i da ga upoznajete..ona podrazumijeva dijalog, ne monolog, i tu nema mjesta sujeti, koja ne umije da se fokusira na drugog, tj. drugu a sujetni nikad nisu šarmantni

Dakle, ne treba komplikovati i mistifikovati stvari- želite da budete šarmantni drugima, poštujte druge; to je prvi, i najvažniji korak, to već znači da ste sasvim dovoljno udaljeni od sujete, a to opet povlači da se umijete šaliti na svoj račun, jer što se manje zavlače sa tom sujetom žena i čovjek uvide da je univerzum zapravo veoma ritmičan i humorističan a kad ste raspjevani i nasmijani, velika je vjerovatnoća i da ste šarmantni; tad slobodno pridjite nekoj finoj lepojki i zahvalite joj se na divnom mirisu njenog šampona.. vjerovatno će vam tad reći da odiebete, ali- biće joj to simpatično, vjerujte mi

Pošalji "SARM" na Facebook Pošalji "SARM" na Google Pošalji "SARM" na My Yahoo! Pošalji "SARM" na Live Pošalji "SARM" na MySpace Pošalji "SARM" na Twitter Pošalji "SARM" na Digg Pošalji "SARM" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Lilyth (avatar)
    Dess, pocinjes da me plasis...suvise znas...
  2. petrana (avatar)

sasvim si šarmantan dess
  3. dess (avatar)
    @Lilyth

ma lagiš, uopšte te ne plašim, znam da me simpatišeš a ne znam suviše, ovo su bile elementarne teze..

@Petrana

ihh, pa hvala Petranče kao što rekoh, za to si više zaslužna ti, no ja
  4. petrana (avatar)
    a sta mislis
    jel bolje biti zasluzan ili posluziti
  5. dess (avatar)
    žena je zasluž(e)na, a muško da posluži
  6. petrana (avatar)
    Citat Original postavio dess
    žena je zasluž(e)na, a muško da posluži
  7. dess (avatar)
  8. aka973 (avatar)