Sta reci na ovo?

Уживаћу у оним блоговима у којима ми се буде уживало... али у сваком случају нећу очекивати и од свих осталих да уживају у њима... нити ћу само оне блогове који се мени свиђају називати добрим и занимљивим.

Ја рецимо у свом блогу пишем о Зен будизму, и реално не очекујем да се много људи интересује за те текстове и да ужива у њима.

Једноставно, поента је да су људи различити и да имају различита интересовања. Не могу свима да нам буду интересантне исте ствари.

А кад си се већ ухватио за тог Илумината, ја колико знам, он је управо тебе називао братом... ;)
 
Ја рецимо у свом блогу пишем о Зен будизму, и реално не очекујем да се много људи интересује за те текстове и да ужива у њима.
To jeste za uživanje.
А кад си се већ ухватио за тог Илумината, ја колико знам, он је управо тебе називао братом...
A zbog toga ću baš da se potresem, jer me je ''veliki čovek'' nazvao ''blatom''. Znaš ja od tada ne mogu da spavam. Imam noćne more!... :lol: :lol: :lol:
 
Ti si samo konstatovao svoju mlaku logiku tolerancije a ne istinu. Sve to ne znači da činjenici da ćeš morati da se složiš samnom i da ćeš morati da voliš stvari koje ja volim nedostaje logike i istinitosti, već samo potvrđuje suvišak snage kojom raspolažem. Nauči da razlikuješ stvari logičke istine i stvarne istine.
 
Уживаћу у оним блоговима у којима ми се буде уживало... али у сваком случају нећу очекивати и од свих осталих да уживају у њима... нити ћу само оне блогове који се мени свиђају називати добрим и занимљивим.

Ја рецимо у свом блогу пишем о Зен будизму, и реално не очекујем да се много људи интересује за те текстове и да ужива у њима.

Mislim da nisi pazljivo citao sta sam napisala. Rekla sam da je to samo moje misljenje i da to ne znaci da sam automatski u pravu.
To ne znaci da ne citam i tvoje blogove, a to sto ih ne komentarisem, to je druga stvar. Mozda ne uzivam u njima, mozda mi je tema nepoznata, ali ih procitam. U svakom slucaju, ne pljujem ih. Smatram da svako moze da pise sta hoce (ponavljam, u granicama pristojnosti), a ko to cita, to je vec nesto drugo.
 
Antihrist666, први пут чујем да постоји "логика толеранције". Такође не знам ни разлику између "логичке истине" и "стварне истине". Ја сам из логике (философије) учио да логика служи да објасни стварност. Би ли био љубазан да ми наведеш извор где се наведени појмови помињу?

strelica66, не видим чему потенцирање да је у питању твоје мишљење, ваљда је све што напишеш твоје мишљење... :)
 
Sintagmu logika tolerancije sam upotrebio samo da bih uputio na jedno ustrojstvo mišljenja, razmišljanja, na jedan smer u kom može neko da razmišlja, na jedan okvir. Što se tiče logičke istine očigledno da nisi baš pozitivnu ocenu imao iz filozofije. Evo ti jedan najbanalniji primer.
Teza: Svi crveni slonovi jedu plavu travu.
Antiteza: Ja imam crvenog slona.
Sinteza: Moj slon jede plavu travu.

Ovo ti je primer jednog zaključka koji je logički ispravan. Supstancijalni realitet silogizama se ovde ne proverava.
 
Логички исправан јесте, али није логички тачан :)

И даље не видим какве то везе има са тим што ти не можеш да спаваш јер те Илуминат ословљава братом... :)

А још мање видим из којих си ти то премиса извукао закључак да се мени свиђају Илуминатови текстови у блогу... :wink:
 
Poslednja izmena:
Antihrist666, први пут чујем да постоји "логика толеранције". Такође не знам ни разлику између "логичке истине" и "стварне истине". Ја сам из логике (философије) учио да логика служи да објасни стварност. Би ли био љубазан да ми наведеш извор где се наведени појмови помињу?
Koliko vidim, imas 20 god. Interesovanja:
Примордијална Традиција, Ариозофија, Родоверје, Зен
Zanimanje:
Цинични нихилистички идеалиста.
Logiku (filozofiju) si, verovatno, ucio u srednjoj. Mozda zato nisi bas kompetentan da sve razumes. Uprkos, ocito, visokom misljenju o sebi. Nije kasno, ima vremena da naucis nesto.
 

Back
Top