Život vredan smrti - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

WinteRborN

Život vredan smrti

Oceni ovaj blog
Na nagovor drage mi prijateljice... Ona je smislia i naslov.

Život vredan smrti

Jos jedna prokleta noć stiže, da pokrene slike.
Kada tama zavlada sobom počeće projekcije.
Bez volje ću, nemo, i večeras otrpeti kritike
Jer film je već završen, bez prava na korekcije.

Režija je svoj posao obavila bez greške!
Reditelj je nemilosrdno dodao bolne scene.
Pišuci muke zaljubljenog para, uz smeške,
Smišljao je kako mirnu reku naglo razbiti o stene.

Splav ljubavi ih je nosio, ove priče glavne junake.
Opijeni plutaše, bez povoda da se izbore sa strujom...
Nisu slutili na kakve ih matica navodi brzake
I da će uskoro nestati u vodopadu beskrajnom.

Kad se naglo strmoglaviše u vodenom huku,
On samo zamoli sudbu da joj podari sreće.
Da se dočepa obale, a da mu ne vidi humku
I da pred njenim stopalima opet procveta cveće.

Kao i svake noći, opet svi prstom upiru u mene.
Pa čak i ja, iako još uvek tonem ka dnu.
Kriv sam jer ranije nisam shvatio probleme
Koji su se skrivali u naizgled bezbrižnom putu.

Ovu predstavu sam gledao previše često
Da sam zaista željan bilo kakvog kraja.
Kreator ove patnje je zamke postavio vešto
Dok nije uništio sve lepo što nas spaja.

I dok dišem kleću tog prokletog skota
Što mi je oteo jedinu osobu vrednu života.

Pošalji "Život vredan smrti" na Facebook Pošalji "Život vredan smrti" na Google Pošalji "Život vredan smrti" na My Yahoo! Pošalji "Život vredan smrti" na Live Pošalji "Život vredan smrti" na MySpace Pošalji "Život vredan smrti" na Twitter Pošalji "Život vredan smrti" na Digg Pošalji "Život vredan smrti" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. aka973 (avatar)
    Razveseli se malo...
    Ažurirano 02.02.2010. u 17:07, autor: WinteRborN
  2. *pustinjakinja (avatar)
    " dok dišem kleću tog prokletog skota
    Što mi je oteo jedinu osobu vrednu života. "
  3. zxy (avatar)
    Da noću se sve to oštrije prikaže srećom opet svane i uspomene se ublaže.I sam patim od nečeg sličnog a mislim i drugi.Poz.
  4. Prohujalo sa vihorom (avatar)
    Posle kiše dolazi sunce..
  5. Emin@ (avatar)
    Zimski!
    Najbolji si
    Pesma je fantasticna.
    Puna nagomilanih emocija.
    Dok je citam osecam se kao da si zavirio u moje srce i pretocio tugu u divne stihove.
    zxy je upravu,pronasao si nas.
  6. WinteRborN (avatar)
    Hvala vam svima na komentarima!
  7. LJILJA MMM (avatar)
    Moj naklon i
  8. Prisoner (avatar)
    Jako lepo.
  9. gagili48 (avatar)
    I dok dišem kleću tog prokletog skota
    Što mi je oteo jedinu osobu vrednu života.

Uh..prejaki stihovi...fantasticno!
    Ažurirano 02.02.2010. u 21:56, autor: gagili48
  10. Tol (avatar)
    Cemu tolika krivica...?? Gde se krije..nemoc...?? Crnilo nakon neuspeha..ili besmisla?? Jako je alli svako prolazi kroz fazu teskobe i nistavila...
    Sve u svemu...dobra pesma..iako mracna.Na kraju tunela UVEK postoji zracak koji nas vuce u novo...
    UVEK je lepo doziveti ljubav...tako razlicitu i poletnu...i rastanci su pobeda..dobijamo nove spoznaje i zrelost da prepoznamo sta zelimo.
    Ne vracaj se nikada...to je retrogradno i besmisleno...izazovi su svuda...samo ih treba prepoznati i komparirati sa svojom polovinom koja nedostaje ! )
    Ažurirano 02.02.2010. u 21:36, autor: Tol
  11. zxy (avatar)
    Citat Original postavio Tol
    Cemu tolika krivica...?? Gde se krije..nemoc...?? Crnilo nakon neuspeha..ili besmisla?? Jako je alli svako prolazi kroz fazu teskobe i nistavila...
    Sve u svemu...dobra pesma..iako mracna.Na kraju tunela UVEK postoji zracak koji nas vuce u novo...
    UVEK je lepo doziveti ljubav...tako razlicitu i poletnu...i rastanci su pobeda..dobijamo nove spoznaje i zrelost da prepoznamo sta zelimo.
    Ne vracaj se nikada...to je retrogradno i besmisleno...izazovi su svuda...samo ih treba prepoznati i komparirati sa svojom polovinom koja nedostaje ! )
    Proživljena osećanja povezana u celinu imaju svoju energiju i volju nezavisno od razuma i isteruju svoje.Čovek skoro da je nemoćan dok to traje.
  12. WinteRborN (avatar)
    Ovaj komentar gore je objasnio sve. Samo cu jos da dodam da to svetlo, sunce isl nisam ni ja odbacio, inace sada ne bih ni bio ovde i pisao ovo
  13. Tol (avatar)
    Proživljena osećanja povezana u celinu imaju svoju energiju i volju nezavisno od razuma i isteruju svoje.Čovek skoro da je nemoćan dok to traje.

Objavljeno danas u 21:48, autor: zxy
    To je buket iluzija koje cuvamo ljubomorno -ne rastajuci se od proshlosti jer ne zelimo da prihvatimo da smo pogreshili..NE ZELIMO DA OPROSTIMO SEBI PRVENSTVENO; PA TEK DRUGIMA GRESHKE..vec se hvatamo za slamku energije kao opravdanja...a to nije nikako dobro..Moramo sebe voleti i prastati uvek...jer je zivot u darivanju..i prastanju a ne u zakopavanju dushe..i loshim emocijama.
    Ne treba starhovati od poraza-nikada..samo je deo pobede, ponavljam...

A zasigurno ne treba zaboraviti na lepotu dozivljenog..jer je to nashe bogatsvo, nasha patina, nasha stepenica ka spoznaji sebe i sustine svojeg postojanja...

no NE TREBA ziveti u tom svetu proshlosti..i hranti se prividima..jer zaboravljamo da zivimo ovo DANAS.samo jednom...a to je dragocenije od svega u proshlosti..jer pulsiramo sa znanjem od juce, koje vec danas ima drugu boju (dozivljaj) zato i nista nije isto..jer se menjamo konstantno.
    Ažurirano 02.02.2010. u 23:10, autor: Tol
  14. zxy (avatar)
    [QUOTE=Tol;bt69783]To je buket iluzija koje cuvamo ljubomorno -ne rastajuci se od proshlosti jer ne zelimo da prihvatimo da smo pogreshili..NE ZELIMO DA OPROSTIMO SEBI PRVENVENO; PA TEK DRUGIMA GRESHKE..vec se hvatamo za slamku energije kao opravdanja...a to nije nikako dobro..Moramo sebe voleti i prastati uvek...jer je zivot u darivanju..a ne u zakopavanju dushe..i loshim emocijama.
    Ne treba starhovati od poraza-nikada..samo je deo pobede, ponavljam...

A zasigurno ne treba zaboraviti na lepotu dozivljenog..jer je to nashe bogatsvo, nasha patina, nasha stepenica ka spoznaji sebe i sustine svojeg postojanja...

no NE TREBA ziveti u tom svetu proshlosti..i hranti se prividima..jer zaboravljamo da zivimo ovo DANAS.samo jednom...a to je dragocenije od svega u proshlosti..jer pulsiramo sa znanjem od juce, koje vec danas ima drugu boju (dozivljaj) zato i nista nije isto..jer se menjamo konstantno.[/QUOTE
    Ovo je nema sumnje rečeno sa pouzdanjem.Do daljnjeg.Poz.
  15. Emin@ (avatar)
    Bravo Tol!
  16. zxy (avatar)
    Citat Original postavio lelavi
    Bravo Tol!
    Ti lLelavi podržavaš na rečima Tol a u praksi si sličan slučaj kao opisan u pesmi pa moj komentar bi trebalo da ti bude bliži.Nego na rečima se junačite i ti i Tol.A videćemo i nju kad jednog dana napiše sličnu pesmu
  17. gagili48 (avatar)
    Moramo sebe voleti i prastati uvek...jer je zivot u darivanju..a ne u zakopavanju dushe..i loshim emocijama.
    Ne treba starhovati od poraza-nikada..
    .............................................
    no NE TREBA ziveti u tom svetu proshlosti..i hranti se prividima..jer zaboravljamo da zivimo ovo DANAS.samo jednom...a to je dragocenije od svega u proshlosti..jer pulsiramo sa znanjem od juce, koje vec danas ima drugu boju (dozivljaj) zato i nista nije isto..jer se menjamo konstantno.[/QUOTE

18. Emin@ (avatar)
    Pa,Pomenula sam te gore u komentaru,ako si procitao.
    To sto se ja slazem sa Tol ne znaci da se tako i osecam.Ti me znas...Neuracunljiva sam
  19. zxy (avatar)
    Citat Original postavio gagili48
    Moramo sebe voleti i prastati uvek...jer je zivot u darivanju..a ne u zakopavanju dushe..i loshim emocijama.
    Ne treba starhovati od poraza-nikada..
    .............................................

Pa gagili ta raspoloženja i sećanja nisu u domenu razuma i svesti nego su u formi manje više autonomnih kompleksa u podsvesti.Razum se sda tim teško izbori.
  20. gagili48 (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Pa gagili ta raspoloženja i sećanja nisu u domenu razuma i svesti nego su u formi manje više autonomnih kompleksa u podsvesti.Razum se sda tim teško izbori.
    Naravno da se tesko razumom izboriti...Podsvest je ponekad, cini mi se, jaca od nase svesti...Jesam li u pravu?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja