Budj

Kako uciniti obrnuti proces?
Nemoguca misija.
Znas i sam koliko je bilo uzaludnog rada sa zeljom da se napravi "perpettuum mobille"?

Ps.`Ajmo mi,moj Hakime,tamo gde Dunav ljubi nebo..sa svakom sekundom sto otkucava,vreme nam nepovratno odlazi.
 
Poslednja izmena:
Destrukcijom destruktivnih. Velike katastrofe (licne ili univerzalne) donose preispitivanje i prociscenje. Lek za sebicnost ne postoji, postoji samo lek protiv gramzivosti, no veliko je pitanje da li je ovaj zadnji neophodan samo manjini jer je ona u svom paklu spremna da ucini mnogo toga da dospe u raj.
 
Budjenje vecine stvara nervozu i ljutinu ali otvara svest sto ljutnju ne cini negativnom. "Budjenje" manjine stvara nadu za njihovo menjanje ali i strah da od dobitnika prerastu u gubitnike. Problem je spojiti one cije su se oci otvorile, prvima da oproste, drugima da se ne pokaju.
 
lejla.al.dbuni;bt69644:
Ps.`Ajmo mi,moj Hakime,tamo gde Dunav ljubi nebo..sa svakom sekundom sto otkucava,vreme nam nepovratno odlazi.
Nije vreme nesto imaginarno, nepoznato. To smo mi. Mi odlazimo.
Da li cemo ikada otici da vidimo "gde Dunav ljubi nebo" je nas izbor. Katkad tezak.
Ono sto danas ne napisemo, sutra nece postojati. Ovaj dan,ovaj sat nema reprize. Zivot nema reprize.
Ni ovaj se razgovor nece ponoviti. Svesna si toga i zato nepopravljivo dobra.
Ne prestaj da pises.
:heart:
 
hakim bej;bt69793:
Nije vreme nesto imaginarno, nepoznato. To smo mi. Mi odlazimo.
Da li cemo ikada otici da vidimo "gde Dunav ljubi nebo" je nas izbor. Katkad tezak.
Ono sto danas ne napisemo, sutra nece postojati. Ovaj dan,ovaj sat nema reprize. Zivot nema reprize.
Ni ovaj se razgovor nece ponoviti. Svesna si toga i zato nepopravljivo dobra.
Ne prestaj da pises.
:heart:

Danas nismo otisli "tamo gde Dunav ljubi nebo"i to se belezi kao propusteno vreme (ili nas izbor?..svejedno tezak ili lak,bitan je rezultat odluke)sto sutra nece kao dogadjaj postojati..
Znam i da se ovaj razgovor nece ponoviti,da je trenutak njegov ostao zabelezen samo u vremeplovu(23,3o h,utorak,2.februar `1o leta gospodnjeg)..
Svesna sam svega i zato nisam(a i ne zelim)da budem dobra.
A sve manje pisem..sve vise sam nemi posmatrac..valjda covek shvati da je tisina najveca istina (znam zasto ovo kazem)...
I da..ljubim i ja tebe..
 
Odlicno za pocetak.
A onda, kada pocnes da ispravljas taj svoj mali svet, videces da se i ostatak sveta popravlja.
Tada ce zid biti tu samo da podseca.
 
Eto, prolaze godine.
Još uvek svi pišemo. Saopštavamo.
Kome?
Ništa se ne menja.
A vreme prolazi i ne haje za one koji kaskaju za njim.

Da li živimo u svetu gluvih,slepih, nepismenih, glupih?
Ravnodušnih,malodušnih?
Da li svi oni zaslužuju nešto bolje?

A ipak neću da ućutim.
Nikada.
Pa iako znam da je uzalud.
 

Back
Top