Da li svi muskarci misle samo o svojim potrebama? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

King of sorrow

Da li svi muskarci misle samo o svojim potrebama?

Oceni ovaj blog
Nije li majcinski instinkt nesto sto nas cini briznima i prema nasim muskarcima? Znate vec pricu kako u djetinjstvu mi gradimo dom barbikama, pravimo "hranu" od trave i blata, presvlacimo i kupamo lutke..., a oni voze autice i ratuju.

Sinoc razgovaram sa drugaricom. Zali se kako njen momak ne brine o njenim potrebama. Dogovori se sredinom sedmice sa drugarima da vikend provedu zajedno, a nikako da je pita da li ona zeli negdje s njim. Uz to, ne sjeti se nikad ni da joj priredi iznenadjenje, iako zna da ih ona obozava.

Moj ustane iz kreveta i ne sjeti se da zagrije stan, iako zna da sam bolesna i zimomorna, jer, zaboga, njemu uopste nije hladno. Da li to znaci da u stanu nije hladno? Naravno da ne.

Ustao je prvi, probudio me, a na pamet mu palo nije da skuva kafu. Ali zato me je pitao, kad je cuo cvrcanje vode, da li kuvam i njemu.

Jedna druga drugarica, u fazi muvanja sa momkom, kucka na mesindzeru sa potencijalnim, varnice sijevaju, i u sledecem trenutku on je offline. Ona, naravno, panici. Ceka, ceka, ceka, nema ga. Ode od kompjutera, ali vraca se svaki cas. I dalje ga nema. Kasno je, ode da spava, ali ne moze, Sta je bilo? Je li ga nesto uvrijedila, iznervirala, je li mu neko usao u sobu pa je krije, da li mu je dosadna...? Na nagovor sestre, posle mucne pola noci, posalje mu sms. Odgovor je bio nimalo iznenadjujuc za sestru koja je vec 8 godina u braku:
- Jao, bas mi je drago sto si se javila, ma nestala mi struja, pa sam ogladnio i otisao da spremim nesto da jedem i zagledah se u film. Jesi li raspolozena da nastavimo malo kasnije?
Pa da, kaze joj sestra, ako je on gladan, tj. ima neku potrebu, sve oko njega moze da se rusi, on o tome ne misli. Ispunjava sebi zelje.

Treca drugarica, gore pomenuta sestra (imala operaciju na srcu) posle godinu dana od operacije lezi na jednom kaucu, a muz na drugom. Ona u jednom trenutku pocinje da jauce od bola. On cita novine i ne okrece se, a kamoli da pita je li joj dobro i treba li joj nesto.

Da li su oni nezainteresovani, da li im nedostaje ljubavi pa su ovakvi?

Oni tvrde da smo mi prekomplikovane, a oni jednostavni za upotrebu - treba samo da ih pitamo, tj. trazimo bez uvijanja, i dobicemo.
Ali da li se meni samo cini, ili na pocetku, dok je zaljubljenost jos jaka, ne moramo traziti?

I sta sa tim sto mi zelimo dokaz ljubavi kroz ovakve sitne paznje, kroz to sto cemo vidjeti da brinu o nama?
Treba li opet mi da popustimo i prilagodimo se njima?! Da progutamo svoje zelje i potrebu za tim da nas oslusnu i osjete, i kazemo - oni su muskarci, moramo biti konkretne?
Zasto oni ne kazu - one su zene, moramo ih osluskivati?
Nama je to jedan od dokaza ljubavi!

Danas sam usred mazenja postavila pitanje- Da li bi ti bio problem da jednom sedmicno ti spremas obroke, vikendom?
-Naravno da ne!
Tek posle toga sam imala vremena da dodam da to zelim jer cu osjecati da imam jedan dan za sebe, da dijelimo obaveze..., a izgledalo je da ga ne zanima objasnjenje, da je samo zelio da ispostuje dogovor od prije neki dan da cemo se mijenjati. Tj. da je zelio da mi udovolji.
Nije lose, jeste da bi hiljadu puta bolje bilo da se sam sjetio toga, bila bih presrecna, ali izgleda da cu se morati zadovoljiti dokazima ljubavi koje umije da pruzi.

Pošalji "Da li svi muskarci misle samo o svojim potrebama?" na Facebook Pošalji "Da li svi muskarci misle samo o svojim potrebama?" na Google Pošalji "Da li svi muskarci misle samo o svojim potrebama?" na My Yahoo! Pošalji "Da li svi muskarci misle samo o svojim potrebama?" na Live Pošalji "Da li svi muskarci misle samo o svojim potrebama?" na MySpace Pošalji "Da li svi muskarci misle samo o svojim potrebama?" na Twitter Pošalji "Da li svi muskarci misle samo o svojim potrebama?" na Digg Pošalji "Da li svi muskarci misle samo o svojim potrebama?" na del.icio.us

Ažurirano 24.04.2010. u 17:26, autor: Felikitas

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. dobra predskazanja (avatar)
    Ne znam, ako su moje potrebe neispunjene- odem ili kada ja nisam zadovoljna niko nece biti. :lol:
  2. Felikitas (avatar)
    I ja sam tako nekad razmisljala. Medjitim, u jednom trenutku shvatis da imas mnogo potreba i da moras nekad sama pogurati da bi one bile ispunjene.
  3. Valeria (avatar)
    Za početak, morate se okrenuti ka sebi, a ne razmišljati samo o ispunjenju njihovih potreba... i ne vrteti se samo oko njih.
  4. LJILJA MMM (avatar)
    Pa traži..lepo čovek kaže da je potrebno samo da tražiš. Ih, kad sam ovo shvatila bi mnogo lakše. Nemaš od čekanja da se oni sete ničega osim nezadovoljstva.
    Samo treba reći šta želiš.....vremenom, oni se lepo naviknu...mi se naviknemo i shvatimo koji je njihov maksimum....doduše ima zaista ljudi koji su totalno sebični (ovo jaukanja od bolova)...za hladan stan ja bih samo rekla uključi grejanje, ili stavi kafu....a onog sa dopisivanjem nema šanse da čekam celu noć......SMS i rešim problem....Aj, da.......i malo cile mile, maženja.....trep,trep.....pa kad ujutru iznosiš kafu za oboje kaži kako bi zaista volela da on ujutru po nekad skuva, kako je to sexi, kako se osećaš važnom.....malo pameti uključiš u sve i bude sve u redu.
    Šanse se ne čekaju, one se grabe....on prilagodjava tebe sebi ali i ti njega sebi......
    PS iskustvo posle 27 godina braka
  5. Felikitas (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Pa traži..lepo čovek kaže da je potrebno samo da tražiš. Ih, kad sam ovo shvatila bi mnogo lakše. Nemaš od čekanja da se oni sete ničega osim nezadovoljstva.
    Samo treba reći šta želiš.....vremenom, oni se lepo naviknu...mi se naviknemo i shvatimo koji je njihov maksimum....doduše ima zaista ljudi koji su totalno sebični (ovo jaukanja od bolova)...za hladan stan ja bih samo rekla uključi grejanje, ili stavi kafu....a onog sa dopisivanjem nema šanse da čekam celu noć......SMS i rešim problem....Aj, da.......i malo cile mile, maženja.....trep,trep.....pa kad ujutru iznosiš kafu za oboje kaži kako bi zaista volela da on ujutru po nekad skuva, kako je to sexi, kako se osećaš važnom.....malo pameti uključiš u sve i bude sve u redu.
    Šanse se ne čekaju, one se grabe....on prilagodjava tebe sebi ali i ti njega sebi......
    PS iskustvo posle 27 godina braka
    E bas sam se slatko nasmijala! Hvala! Izgleda da i ja sve ovo pocinjem da shvatam, samo jos da se malo uhodam. Dakle, nema cekanja da se sam sjeti!
  6. LJILJA MMM (avatar)
    Taman posla dušo da čekaš.....ima penziju da dočekaš
  7. Felikitas (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Taman posla dušo da čekaš.....ima penziju da dočekaš
    Taman, pa da mi dokaz ljubavi bude kad se sam sjeti protezu da mi doda!
  8. smeh (avatar)
    Ovo je tako realno i istinito!
    Da, oni su... drugačiji.
    Kad sam bila mlada, verovala sam da su bolji... jer su jednostavniji, bolje sam se slagala sa njima nego sa devojkama... Naravno, družeći se...
    I užasno me je nerviralo što se moj brat mnogo više trudi oko svake svoje, pa čak i moje drugarice, nego oko mene (nikakvo udvaranje nije bilo u pitanju). Shvatih da je u mene siguran, pa ne treba da se trudi... I mislila sam da je samo on takav. Mnogo jednostavnije bi bilo da sam shvatila da su svi oni takvi: trude se samo dok nešto ne osvoje. Posle - podrazumevaju. Što i dalje ne znači da manje vole... na svoj način.