kosovo je ...

neki kazu tzv. republika kosovo, neki samo republika, izostavljajuci ono tzv. neki otvaraju ambasade po kosovu, neki ne.
mene interesuje, da li nesto ne postoji, samim nepriznavanjem istog, ili suprotno, postoji time sto se priznaje.

ja se "secam" da se neke stvari nisu priznavale, makar odredjeno vreme, da bi se kasnije shvatilo da je to neizbezno, i prihvatalo se, sa zakasnjenjem, ali bolje ikad nego nikad. a primera ima na stotine.

neki kazu ne postoji jer nije prizanto od ujedinjenih nacija, ali zato na kosovu mozete naci na desetina ambasada, koje se inace nalaze samo po samostalnim drzavama.
u nekim sportovima nema predstavnika, kao fodbal, ali zato u nekim drugim ima, recimo dzudo, i to prvakinju sveta.
sve u svemu, dovoljno cinjenica i jednima i drugima da dokazu da su u pravu...do daljnjeg
 
Kao sto vec pomenih, tzv nezavisno Kosovo je tvorevina Klintonove administracije, i demonstracije sile .

Da smo imali vecu i jacu podrsku (tada vec dementnog i neodlucnog Jeljcina), pitanje je da li bi danas ja i mnogi drugi poreklom sa Kosova danas bili van svojih ognjista.

Jevreji se zadnjih 50 godina pozdravljaju sa: " Dogodine u Jerusalemu"...

Tako i ja tebe pozdravljam : "Dogodine na Kosovu!"
 

Back
Top