Moderan brak - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

King of sorrow

Moderan brak

Oceni ovaj blog
Zasto je sve vise razvoda, a sve manje srecnih brakova?
Komentar na moj blog me je podstakao da razmislim o ovome.
Sta je definicija modernog braka?
Volim s vremena na vrijeme da izadjem samo da drugaricama, bez njega.
Voli i on da izadje sa svojim drustvom, bez mene.
Imam facebook i drustvo s kojim tamo ragovaram, sad imam i blog.
On ima igrice.
Ja mogu da obucem sta god zelim, ma koliko to kratko, usko ili providno bilo, samo ako se meni svidja.
On ima pirsing u obrvi i mindjuse na oba uva, tetovazu na prilicno neobicnom i vidljivom mjestu.
Kad bih pitala babu, sigurno bi rekla da nismo normalni bas sasvim.
Majka se samo ponekad sokira, ali vec je navikla na vecinu pomenutog.
Tetka koja me obozava sve moze da razumije, ali da izlazimo svako sa svojim drustvom, e to ne. Kako ga pustas? Sta ako se zaljubi? Sta ako ga neka u gradu napadne?
Smijem se i kazem da ce se on sigurno braniti.
Ali sta ako je u pravu? Da li je nase roditelje, a jos vise njihove, vezalo to sto su bili potpuno posveceni jedno drugom ili mozda to sto je bilo sramota biti razveden, pa su (uglavnom) zene bile spremne da trpe bilo sta, samo da ne budu RASPUSTENICE.
Kako odvratna rijec.Biti raspusten znaci biti odvezan, biti pusten s lanca. Kad kazemo za dijete da je raspusteno, mislimo kako je razmazeno i nesnosno. Da li je raspustenica sinonim za nekog ko je razuzdan? Nije, ali kao da jeste, makar negdje u podsvijesti.
I zasto se bas za raspustenicu koja ima nekog kaze sa podrugljivim osmijehom- Hah, to je ona raspustenica. I nikome nije drago ako neko iz familije ozeni gore pomenutu. Iako je 21. vijek.
Nesto se ne sjecam da postoji rijec raspustenac. I ako postoji, toliko rijetko se pominje da nisam sigurna da je pravilno tako reci.
A nisam cula da je neko razocaran jer se cerka udala za raspustenca!
Nisam feministkinja, ali rekla bih da ovdje ima neke surovosti prema zenama i osude zbog razvoda. Posebno ako ima djecu!
Dakle, moderan brak je ovo sto ja imam ili mozda neki gdje je i prevara dozvoljena?
Hm, po tome je brak moje majke bio moderniji. One su cesto znale da su prevarene i tolerisale prevaru. A u vrijeme moje babe se desavalo da muz dovede drugu, mladju, i "rodnu" , ukoliko njegova zena nema djece. Pa se cak, nerijetko, desavalo da mu zena sama nadje tu drugu.
A opet, sta ako nas udaljava to sto izlazimo odvojeno i sto imamo razlicita interesovanja. Da li bih bila srecnija ako bi mi bio apsolutno posvecen ili bi mi nedostajalo vrijeme koje imam samo za sebe? Jesmo li to mi razmazeniji od nasih roditelja ili prosto svjesniji sebe i svojih potreba.
Savjet moje strine je bio - Voli sve sto voli i on, gdje on ide idi i ti, nemoj da ti je tesko da se spremis kad te zove da izadjete. Budi sveprisutna. Budi uvijek sredjena. Ne brini za rucak, brini da uvijek mirises.
Ona ima dva neuspjela braka iza sebe.
Je li sad zakljucak onaj uobicajeni- svako od nas je prica za sebe, pa i svaki brak ima svoju pricu? Izgleda.
Rekla bih da je kljuc u umjerenosti. Opet.

Pošalji "Moderan brak" na Facebook Pošalji "Moderan brak" na Google Pošalji "Moderan brak" na My Yahoo! Pošalji "Moderan brak" na Live Pošalji "Moderan brak" na MySpace Pošalji "Moderan brak" na Twitter Pošalji "Moderan brak" na Digg Pošalji "Moderan brak" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. BLAJBI (avatar)
    Emancipacija zene je direktno odgovorna za povecanje broja razvoda.
    Muskarac ne voli da je u braku sa drugim muskarcem, a emancipacija ubija zenstvenost.
  2. Emin@ (avatar)
    Wow Blaj! Bolje da ne komentarisem....
  3. basketball (avatar)
    Drago mi je da te je moj komentar malo ponukao na razmisljanje.
    Ono sto prvo primetim stvarno imas dara za pisanje.
    Steta ne ikoristiti ga.
    a sad da predjemo na temu.
    Moderan brak hmm........
    Uopste ne znam sta to znaci .Nije mi jasno ko ga je i tako definisao.
    Normalno je da moze svako izacisa svojim drustvom ali iskreno ja volim da se krecem u krugu porodicnih ljudi pa je odmah i jedan problem manje odnosno na tu temu se i ne razmislja.pokusaj da se fokusiras na one stvari koje ti kod njega smetaju pa probaj da se njima nekako priblizis.Iz tvojih blogova se vidi mnostvo problema.Ali nesto u cemu gresis je slusanje prica sa strane.Jedino slusaj svoje srce i pravilno postavi stvari u glavi(CESTO SRCE ZNA DA SAKRIJE PROBLEME)i drugi ti je savet da odes kod profesionalca koji se bavi tim stvarima i da se lepo i ljudski ispricas sa njim .
  4. basketball (avatar)
    A za modu ma pusti to kupimo neke gluposti sa zapada i mislimo da su to prave vrednosti.
    Konkretno u Austriji je sto se tice braka katastrofa .Imam i ja slicnih problema sa svojom suprugom a moj se odnosi na novac.MOja supruga je maltene vec pravi svabo i nju samo zanima kako doci do love.Radi non stop .Ja odradim svoj posao i ostatak vremena pokusavm da se posvetim porodici.Naravno da se posvetim i sebi ali ne toliko koliko bih hteo ali sta ces daj sta das.
    moja supruga samo trci da zaradi jos kojievro sto me strasno izludjuje.Evo ti primer na godisnjem sam odmoru trenutno i znas koliko sam puta otisao na skijanje sa suprugom? NIJEDNOM
    I zato ti kazem voleo bih da ja imam staromodan brak ali ne i da imam zenu kao spomenik u kuci ili kao roba .Kako su moji roditelji i radili i zajedno isli na odmore i odhranili mene a nisu imali moderan brak :Ziveli ljudi sa svim onim problemima sto normalne ljude prate kroz zivot
  5. Emin@ (avatar)
    Mislim da se treba postaviti neka granica koju ni ti ni on nesmete preci.
    Razgovarajte otvoreno i kazi sta ti smeta.To je jedini nacin. Razgovor.
    Nije bas sasvim tacno da su svi ljudi kao i svi brakovi isti.Ali postoji tu neki sablon po kom se postupa.Ne znam zasto,to je kao nepisano pravilo.Ako je zena previse popustljiva onda muskarac obavezno preispituje do koje granice moze doci, dok ne dodje do konflikta i obrnuto.Zato je bolje spreciti nego leciti. Opet,to je moje misljenje.
    ~~~~POZDRAV~~~~~~
  6. Felikitas (avatar)
    lelavi, u pravu si u potpunosti, ali kas su ljudi suvise impulsivni, u trenutku nervoze se zaboravi na obecanje i kazu se i urade stvari koje izlude onog drugog! Nekad mi dodje da napravim spisak stvari koje nam smetaju!
    basketball, rado bih ja posla na razgovor sa strucnim licem,nekim savjetnikom, ali ovdje ga nema. Mogla bih kod psihologa, ali u ovo malo sto ih ima u gradu, nemam nimalo povjerenja. Ne treba mi da mi neko uzima pare i prica stvari koje i vrapci znaju.