gastarbajterske price 3

Sramoti nikad kraja.
Bio sam na rodjendanu kod kumova .Po obicaju prespavamo jedni kod drugih kad dolazimo u goste jer smo udaljeni nekih stotinjak kilometara jedni od drugih.Tako je i bilo te nedelje .Ustali smo da pijemo kafu i ono reda radi kuma je upalila tv.
Na ekranu ispisano velikim slovima da je Patrijarh Pavle preminuo.
bilo mi je tesko jer je to za mene covek koga sam smatrao za zivog sveca
Vratili smo se kuci .Bio sam poprilicno neraspolozen.
Stize mi e majl od Jednog od rukovodecih ljudi u klubu.
Pozivnica za festu sledece subote .organizuje se svirka i prasece pecenje.
Pomislio sam da je neka provokacija posto sam odavno napustio klub zbog nacina razmisljanja.
Pa zar neko moze danas kada je citava nasa nacija ozaloscena zbog smrti coveka sveca da razmislja o takvim glupostima.
na kulturan nacin sam se zahvalio na pozivnici ali nisam komentarisao sadrzaj poruke.
Ljudska glupost nema kraja.
Mada mislim da o nije glupost
nego sramota.
Porazgovarao sam sa nekoliko clanova kluba o tome .
Pokusavao sam da objasnim da nije vreme za to da se saceka sramota je .Smejace nam se i pripadnici drugih naroda (kao sto je posle i bilo)
Kolege na poslu koj su poreklom sa nasih podrucja su me pitali o tome .Pa zasto zbog cega ,zar se nije moglo da odgodi i td.
Ma sta ne moze da se odgodi ili promeni datum ?
Sve moze ali nasi ljudi su takvi bitno mi je trenutno zadovoljstvo a za ostalo bas me briga.
Mislim da je ovo sramotno ponasanje.
Voleo bih da prokomentarisete ovaj blog i da kazete svoje razmisljanje na ovu temu

OVI LJUDI OVDE IMAJU SVE STO POZELE ZAHVALJUJUCI ZEMLJI U KOJOJ ZIVE ALI IZGLEDA DA NEMAJU NI TRUNKE STIDA
A O PONOSU DA I NE GOVORIMO
 

Back
Top