GASTARBAJTERSKE PRICE 2

Osnovali smo klub nasih ljudi u ovom malenom gradicu.
Ima dosta nasih porodica pa smo odlucili da ih na neki nacin pokusamo spojiti sve u cilju nekog progresa ili resavanja problema koji su zajednicki za sve.Naravno da smo odmah sa velikim elanom pokrenuli i malo KUD-o sve u ocuvanju tradicije.
Naravno velika vecina je bila ZA.
Ubrzo smo napravili statut i sve one administrativne stvari koje su bile potrebne da se urade radi registracije kluba .Sve je teklo po planu(napominjem da sam tada bio na jednoj od rukovodecih funkcija iako imam samo 35 godina ali eto sakupio sami neke skolice )z:lol:
Ja sam tu najmanje samo pet godina sam u Austriji i bilo je napocetku i interesantno ali i u jednu ruku i meni drago da su mi ukazali poverenje .
Dobro de nisam sad predsednik drzave ali funkcija je to BATO( kako oni to znalacki kazu).
I ja sam se stvarno prihvatio posla ono sa srcem krenuo u neku nepoznatu oblast.
Uredili smo prostorije nabavili opremu ma sve kako treba i dolikuje .
Napravili smo cak i dogovor sa opstinom da su cene pica upola manje nego u normalnim kaficima bez poreza .
I sve je to nas narod sa odusevljenjem prihvatio.Tapsali su po ramenu i oni koji nisu znali sta mi to radimo.
I onda su poceli ne problemi.
Ja sam hteo da uvedem normalno i neke edukativne sekcije( nemacki jezik jer vecina prica malo ili nimalo nemacki a po 20 godina su tu, malu skolu racunara,dramsku sekciju ,istoriju naseg naroda i sl).
Bio sam spreman na svaku ponudjenu opciju koja mi se ponudi sao da se nesto radi.
Itu sam naleteo na veliki otpor .
Zaprepastilo me to sto su ljudi koji su moje godiste(uslovno receno mladji narastaj) ti koji su prvi kao opareni vatrom skocili svi u glas protiv mojih ideja.
Jedina opcija je bila da mogu tu da igraju karte i da piju pivo u pola cene.
Okrenuo sam se zenama u nadi da cu njih da privolim .
Ponukan njihovim stalnim tuzakanjem da su teretane skupe ,da su debele da su zapostavljene ,predlozim da formiram i sekciju aerobika (imam prijatelja nemca koji bi jednom sedmicno drzi cas aerobika).
One su bile jos gore.Ne bih o njihovim komentarima(te nismo mi ***** sta ce reci nasi muzevi itd)
Od tog momenta sam digao ruke od kluba izopsten od velike vecine kao neko ko je maltene vestac ili sta vec(cast nekim ljudima koji su na mojoj strani ali ni oni nisu bas za moje ideje)
Okrenuo sam se svojim hobijima idem stalno na tenis idem na skijanje ali sa svabama.
Oni i dalje u klubu sede igraju karte tracaju ,piju pivo.
Zene njihove supruge sede kod kuce .
I SVIMA SUPER.
i sad se ja osecam kao ***** .
Ne idem u klub.Imam neki osecaj krivnje a znam da sam hteo najbolje.
z:cry:
 

Back
Top