Simonidino isceljenje - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Budjenje iz Zacaranog sna

Simonidino isceljenje

Oceni ovaj blog
Simonidino isceljenje

Simonida bejase tek slika na zidu,olicenje jednog mita iz prohujalih dana,pa ipak stajase njezin lik na njemu,slika bez ociju,bez vida,mada je I bez njih videla dusom svojom I osecala srcem svojim.Tajnovita,uzvisena,nedokuciva…Simonida…
Pustinjak bejase samo mit,umorni putnik sa ocima lutalice,samotnjak koji tezi otkrovenju na svojoj Beloj Stazi,bez pocetka I kraja.Simonida ga nije mogla videti,jer ociju ona ne imade,no ona srcem svojim cistim dodje do njegove usamljenicke duse,I otvori mu dusu svoje nudec mu ljubav I svetlost na putu njegovom.Tako se preplete mit I san na Stazi dvoje usamljenih pacenika.Pustinjak pusti suzu za Simonidom I suza kanu u oko njezino I dogodi se cudo!Zaplaka,I on sav sretan ugleda ozareni lik svoje prijateljice.Ona je progledala,videla je sebe u ocima Pustinjaka,I on tada isceze…nestade zauvek…

Simonidino isceljenje-drugi deo

Pustinjak misljase da je moguce pobeci od sebe,od svog sna u srcu I onog najtananijeg u njemu,te d ace poput belog oblaka nestati bez traga iz zivota njezinog,ali nocima u san I na javi dolazahu mu njezine slike-I,gledahu ga.Tada pustinjaku bi tesko I spozna:Simonidu voli iskreno I prijateljski pa cak I vise:ne moze da ode bez nje,da se vrati domu svojemu:beskrajnim prostranstvima univerzuma.Samo,samo njezino vreme jos nije doslo,morace strpljivo da ceka dok njegovo srce gori I dok ga ne umore cekanje I nespokoj.

Pošalji "Simonidino isceljenje" na Facebook Pošalji "Simonidino isceljenje" na Google Pošalji "Simonidino isceljenje" na My Yahoo! Pošalji "Simonidino isceljenje" na Live Pošalji "Simonidino isceljenje" na MySpace Pošalji "Simonidino isceljenje" na Twitter Pošalji "Simonidino isceljenje" na Digg Pošalji "Simonidino isceljenje" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Jednoga dana će se iz ovog tvog obilja kristalizovati možda samo nekoliko sažetih uvida koji ćesve sadržati.Jer kao što kažeš sve je povezano.Ko traži naći će.Poz.
  2. elendil (avatar)
    Rechi su moje leptir,
    chijim krilima titra dusha moja
    Moja je istima miris
    neizrecivog Jedinstva.
    Ja nemam ni ime,ni oblicje
    ni Stazu.
    U meni obitava blazeni osmeh eona
    Probudih se napokon i spoznah:
    Ja Jesam.
  3. Livingstone (avatar)
    ljubav ne gleda na neprilike i ne vidi ih

nisam dostojna komentarisati tvoje reci
    ni chitati
    Ažurirano 17.01.2010. u 07:36, autor: Livingstone
  4. spiholog (avatar)
    ...ja bih nastavak...predivno je!
  5. elendil (avatar)
    O dusice draga...nema nastavaka...moj Pustinjacki zivot se okoncao u aprilu 2007me,i trag o tome je i ovde zabelezen u topiku Istina to je moj dar za tebe...Ostalo je puno prica o Pustinjaku i njegovom zvezdanom putovaju,koje me mrzi da iz beleznice prebacim u elektronski oblik...Pustinjak Elendil je umro,njegovo se je maleno ja rastocilo u Kosmicko Ja Beskrajne Praznine sopstva...sve ovo sada sto Vam belezim i sa vama delim je delo Zvedanog deteta...Tj.Zvezdanog ratnika.i uskoro cu p[oceti sa njegovim pricama...
  6. elendil (avatar)
  7. elendil (avatar)
    04.05.2007., 00:57 #1
    elendil Ah Yum Hunab Ku Evam Maya E Ma Ho!
    Ističe se

Učlanjen: 11.10.2003.
    Pol: muški
    Tekstova u blogu: 22
    Reputaciona moć: 10
    Istina - To je moj dar za Tebe

--------------------------------------------------------------------------------

Prihvati ovaj dan kao poseban dan,kao dan ponovnog rodjenja.To je moj dar za tebe.Ponovo si rodjen Duhu i Istini.To je najveca prevratna tacka u tvome zivotu od ovog dana sve je novo.
    Zelim da postanes svestan toga i da to sada prihvatis kao cinjenicu.Bices svedok velikih promena u svom zivotu.One mogu biti postupne;no,prikupljace zamah i nista ih nece zaustaviti;one ce sigurno nastupiti.Rasces likom;staro ce nestati i sve ce postati novo.
    Sada stupas u najvelicanstveniju fazu svog zivota,jer sada znas Istinu.Znas da JA JESAM Zivot,da JA JESAM Ljubav, da JA JESAM tvoja svest i da JA JESAM u tebi.
    To je nesto sto ti niko ne moze uzeti,sto nista ne moze izmeniti.To je Stvarnost.To je ono sto si trazio i sto si sada nasao.To je najvece blago,najveca Istina,jer ti donosim svesno Jedinstvo sa Mnom.Tada znas za sve sto JESAM da je tvoje sve sto imam,a ti si Moj.
    Neka ove istine postanu deo tebe;upij ih u sebe kao sto upijas dah.
    One su dah zivota.
    Posveceno Ratnici Svetla...
    Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!