o cudnim susretima

ljudski putevi su nepredvidljivi.desavalo se svima nama da upadnemo u situaciju, susret, dogadjaj ili sl. koji zaobilaze u sirokom luku ocekivano, predvidivo i obicno.cesto se u tim okolnostima pitamo ,kako se bas to upravo nama desilo? i zasto je do toga doslo?
takvi dogadjaji neminovno dovode do smesnih, ali i do tuznih situacija.

3,novembar 2006.
lokacija......autobuska stanica , bus 1, long beach, pacific highway, california, usa.


vreme........oko 2/30 popodne.


akteri.........moja cera, ja , neil thompson , putujuci propovednik isusa hrista koji putuje po americi odeven u beli dugacki plasht sa cvornovatim stapom u ruci i kako sam kaze daje ljudima veru i hrabrost da se bore za ono u sta veruju, ne trazeci nista za uzvrat,vic , profesionalni surfer, nastanjen na hawaima, u poseti surferskoj koloniji u long beachu, wilma ,obojena lokalna domacica posla u posetu svom unuku od dve godine.


konverzacija........
moja cera ......."vi meni licite tako obuceni na isusa hrista"
ja....... "ne mozes tako, ne znas coveka''
wilma ......."a koliko ti imas godina, jel ta lutka mini- maus?"
neil thompson....... "ja sam sin isusa hrista, ti si veoma pametna mala dama"
vic......."ja imam dvoje dece ali oni su vec odrasli"
wilma.....".ti si sigurno bila u diznilendu?"
moja cera .....".jesam, ali znas, moj tata se bojii da se vozi u onom brzom vozu koji ide gore- dole"
niel thompson......"ja imam dve cerke bliznakinje, i jos troje dece.nikad ne slusaj sta ti kazu drugi ljudi, slusaj tvoje srce, jer te drugi ljudi mogu navesti na zlo. nikad nemoj previse da brines, na kraju ce sve biti ok."
ja....."treba da slusas samo mamu i tatu"
neil thompson....."da, samo njih"
vic......"svake godine idem u cornwal, wales, tamo su dobri talasi, vozio sam se na talasima u japanu, maleziji i rusiji na crnom moru"
moja cera......"ovo je smesno, moja mama ima brata a moj tata sestru"
wilma....."ti si zaista srecna mlada dama, ja imam unuka od dve godine ali on jos samo puzi"
neil thompson...."da, englezi su nasi predci, neka ih isus hrist cuva"
wilma......"dolazi autobus ali nije moj"
vic........"aloha"
ja........"ajmo upadaj"
moja cera......"jel to no.1 autobus ?"

DSCN2357-2.jpg
 
Zanimljivo popodne.Koliko ljudi mozes upoznati sa razliciti krajeva sveta,razlicitih mentaliteta i to za kratko vreme.Cerka ti je jedna mala pametnica koja je sve te ljude upravo i uvela u konverzaciju.
Lep text.


Dok sam citala,kao da sam i sama dozivela.Slikovito opisujes dogadjaje kao sto su i tvoje slike iz stvarnog zivota.
 

Back
Top