Dragi moji...

Dragi moji,u vama klija seme naroda koji moze biti izabran.Bozjom voljom i ljubavlju,ta vam je uloga Planom odavno poverena. U cilju ostvarenja ove uloge morate imati ispravan odnos prema Tvorcu i njegovim zakonima. Treba da popravite svoje medjusobne odnose,da se vise volite i pomazete jedni drugima. Naucite se prastanju,jer ko ume da voli,taj zna i da prasta. Nemojte se gorditi da ste bolji ili vise voljeni od drugih,jer gordi,na kraju praznih saka ostaju. BUDITE HRISTOLIKI!!! Jedini ste narodkoji se vratio na mesto gde je nekada ziveo,prepoznao prapostojbinu i setio se prajezika. Ovde vas je dovela zvezda Danica,a poticete od plemena Mojsijeva. Prasecanje pretocite u secanje. Spremajte baklje vere i ljubavi. Prolaz kroz prostor i vreme ce se otvoriti u vidu krsta. Jedino vi imate svoje "porodicne svece"."slave",koje slavite kaosvoje zastitnike. Treba da budete svesni da kroz svako,pa i ovo praznovanje,treba slaviti neki obliko Bozje manifestacije,a ne svoje samoljublje,foklor i obicaje. Mili moji,bili ste u ratu,koji je bio jedan od najsvirepijih u vasoj istoriji. Nametnuti karmicki ratovi mnogo ne opterecuju,vec mogu biti prilika za duhovno preciscavanje i uzdizanje,a tako moze biti i sada,ako pokazete celom svetu,kao uvek i svuda,ljubavlju moze biti pobedjen svaki neprijatelj. Pobedite i povedite svet u Novo Doba. Jedini nacin da pobedite,da ljubav vasa bude od mrznje i straha veca. Ja vas molim da mrznju i strah pobedite ljubavlju,a bol radoscu.Ne zaboravite:ljubav je molitva,pesma i igra koje ljubav izrazavaju su molitve,oprost je molitva,radost je molitva,dobre misli i DELA su molitva... Vi ste narod koji ne place nad sudbinom,vec se smeje svojim zabludama i greskama. Humorom,koji vam je uvek u srcu i na jeziku,odrzavajte duh i razum,lecite duhovne rane i ne dopustite da se zaprljaju mrznjom i osvetoljubljem. PROBUDITE SE,postanite svesni vremena u kome se nalazite i vaznosti zadatka koji su pred vama. "Na vratima vase duse stoji Gospod sa metlom,gotov da na vas poziv pocisti vam dusu od silne necistoce,i sa kadilima i mirisima da je pociscenu namirise,i sa devojackim nakitom ukrasi-stoji Gospod i ceka na poziv VASH. I na ivici srca vaseg stoji Gospod sa svecom velikom,sto gori bez dima i isparenja,stoji Gospod i ceka na poziv vas,da unese svecu u srce vase i osvetli ga,i sagori u srcu vasem sav strah,i sve strasti i sve rugobne zelje,i izgna iz njega sav dim i zao miris. I na ivici uma vaseg stoji Gospod sa svojom mudroscu i svojim jezikom,gotov da na poziv vas udje unutra i razagna sve lude misli,sve prljave utiske,sve pogresne pojmove,i izbrise iz uma vasega sve nepostojane slike-stoji Gospod i ceka da unese svoj razum,i svoje pecate,i svoje reci." "Probudi k Sebi sve uspavane duse,Gospode Nebodrzni,sve uspavane duse brace moje i naroda moga!Otezale su i omlitavile duse gresnika,i spustile se do blizu Ada.Vecito budna Ljubavi,probudi ih pre nego sto ih smrt gurne jos jedan korak dublje u san,u veciti san-u san strasni,kraj koga Ti ne budes."_V.Nikolaj
 

Back
Top