Hijavatino prorocanstvo

"Jednog dana,ove iste misli koje danas cvetaju u nasem saznanju stici ce do zvezda,dalje od najudaljenijeg oblakai vratice se nazad,prenoseci ucenja ovog rascvetalog drveta kao odjek.Ljudi svih nacija sveta ce cuti ove misli mira i bice zadivljeni.Tada ce saznati misli Boga.Pesme Krilatih ce se ponovo pevati po selima zemlje i ljudi cetiri rase ce nakon toga ziveti kao jedno,u miru kao sto to cini mnostvo listova ovog jednog drveta.I vise nece biti rata,bolesti ni neistine.
Dajem vam ovo prorocanstvo da biste ga preneli svojoj deci,da biste ga stalno ponavljali kroz price oko vigvamskih vatri kroz generacije koje dolaze.Kada velika oluja dodje i kada bude izgledaloda je istina zauvek unistena,cvrsto se drzite ovog prorocanstva,moji hrabri ratnici.Ostanite verni Istini,moje poglavice.Budite cvrsti,jer svi ste vi iscelitelji i deca Velikog Duha.Jer iz ovog pocetka,koji mi danas stvaramo vremenom ce,kada PETOVEKOVNA oluja bude prohijala,iznici novi svetu kome ce vladati miroljubivi ljudi.A u tom svetu,varvarski obicaji ratovanja bice tako daleki,da ce cak i pripovedaci da ih zaborave.
Danas se udruzujemo u savez ljudi nasih pet naroda.Sacinjavamo dogovor da postujemo puteve ljubavi,puteve pravde,puteve mira.Mi u stvari nismo odvojeni narodi.Svako od nas,ovdeu ovom mnostvu,samo je jedan list na drvetu Velikog Duha.Kada krenemo unutar sebe da bi dotakli reku zivota koja protice kroz srca naseg bica,svako od nas dodiruje isti onaj zivot koji tece kroz nasu bracu i sestre,kao sto isti sok protice kroz svaki list drveta.
Vas zivot je Bozji zivot.Veliki Duh se ne nalazi samo izvan vas,veci u vama.Slusajte Velikg Duha.U vasim najinitimnijim mislima,cucete ucenja koja su nadmocnija od bilo kog ucenja koje bismo vam ja ili Deganavida recima mogli da prenesemo.
Kao sto ne mozete videti da se listovi bilo kog zdravog drveta medjusobno prepiru ili bore,isto tako nema nikakve potrebe da se ljudi medjusobno prepiru ili bore zbog bilo cega izuzev prijateljskog nadmetanja.Kada se Veliki Duh spozna iznutra,u zajednicama u kojima se postuju Istina i postenje,ljudi zive u medjusobnom skladu.Oni dozivljavaju svoje vlastite zivote i zivot Tvorca kao jedan isti zivot.Oni znaju da su nasi ljudi listovi,a nasa plemena grane cudesnog drveta.Oni znaju da zivot dvonogih i cetvoronogih i krilatih,zivot biljaka ,reka i mora,zivot cak i samog Sunca,meseca i zvezda raste iz istog drveta.Svi poticu iz jednog stabla Bica-vecnog zivljenja koje znamo pod imenom Bog.Na ovaj nacin,Veliki Duh zivi unutar svih stvari,u svakoj zivotinji i biljci,u svakom drvetu,i u svakome od nas koji smo ovde prisutni."
 

Back
Top