Vukajlija (par definicija)

Pozajmi mi dete da uđem u poštu!

Пошто неке институције попут пошти и банака у својим чекаоницама имају правило да људи с малом децом и бебама могу да дођу до шалтера преко реда (што је, у основи, добра идеја), наравно, као што то обично бива, нашли су се и људи који ће то злоупотребити, па се код поште може чути и реченица из наслова дефиниције.

Ситуација из поште од пре пола сата...
Улази жена с бебом на рамену у пошту, заобилази змију од 50 пензионера и осталих, долази до шалтера, уплаћује паре и одлази.
После пар минута улази човек са оним истим дететом на рамену (само му је скинуо капу), заобилази ред, подиже паре и одлази. У то време и ја завршавам са својом трансакцијом на суседном шалтеру, па у исто време излазимо из поште. Прилази лик оној жени и каже:
- Е, снајка, много ти хвала, навратићу мало ових дана до вас.



Mis univerzuma

Takmičenje u lepoti, na kojem se nikada ne pojavljuju konkurentkinje sa marsa, jupitera, venere i drugih planeta iz ili izvan našeg sunčevog sistema.

Nije utvrdjeno da li ga bojkotuju, ili su jednostavno neobaveštene.




Moj čovek

Ortak koji nas razume bez i jedne izgovorene reči.

Šta ima za piće?! Samo pivo a?! O pa doneo sam ja Vinjak!

To je moj čovek. Idem po čaše...




Je l' hvataš braću Karić?

Pre nekih 15-ak godina, kada su nacionalnu frekvenciju imala samo 3 kanala RTS-a i kada su ostale televizije bile u povoju i sa signalom u samo pojedinim delovima Srbije, ovo je bilo jedno od šaljivih pitanja koje se odnosilo na BK televiziju, posle kog je, u slučaju pozitivnog odgovora, tek počinjala zajebancija ortaka na konto njegove seksualne opredeljenosti.





Prepisivanje na bubicu

Zločinački poduhvat protiv sopstvenog mozga. Nekad su đaci i studenti prepisivali, ako već moraju, na boemski način - ispišu puškice kod kuće, usput pola toga i nauče. Danas većinu zabole patka da se muče, dovoljno je otići do najbliže bandere, poskidati oglase ( ima ih više nego umrlica ) na kojima se nudi usluga iznajmljivanja kompletnog aparata za dvosmernu komunikaciju, pomoću kojeg ćete dobiti željenu peticu ili desetku. A znanje? Ma koji ***** znanje, šta će to kome. Ovaj nus-produkt tehnike koriste uglavnom srednjoškolci u "ladimo jaja" školama i studenti "platio sam, boli me *****" fakulteta, i to i nije neki problem, oni će ionako biti jebeni menadžeri. Fora je što se pojava omasovila na fakultetima koji treba da proizvedu: inženjere, lekare, ekonomiste, koji će sutra "nositi" ovu zemlju, tako da neće biti nikakvo čudo ako mostovi budu padali zbog jedne nule viška u proračunu, ili nekom ugrade protezu sa 36 zuba.

-Alo, alo...slušaj zadatke. ******, kakva je ovo matematika, nigde brojeva.
Prvi: neki lim ( limes ) pa crtica na desnu stranu, pa položena osmica ( beskonačno ), pa šajkača na levu stranu ( suma ), a ispod i = 1, a iznad n. pa onda ide 2 h ćirilično ( x ) + 4 kroz h ćirilično na malu dvojku ( na kvadrat ) - 8, pa sve to na neko i.
Drugi: Jao, ovo je sa nekim dlakama ( integrali ).
- Glas sa druge strane žice ( najčešće iznajmljeni apsolvent PMF-a ): Prvo ću da ti odradim taj sa šajkačom, a posle taj sa dlakama. Javljam rešenje za 15 min ( prevrt očima i ******* milosne majčice u sebi ).

Sutra:
- E kevo, 10 sam dobila, znači, razvalila sam.
-Jao, ljubi majka svoju pametnu devojčicu. Znala sam da u tebi čuči genije.


izabrano sa Vukajlije
 

Back
Top