LEGENDA O JEDNOJ PTICI

Naime,prema jednoj legendi postoji ptica koja peva samo jednom u svome zivotu.
Lepse nego bilo koji stvor na ovoj zemlji.
Od trenutka kada napusti gnezdo,ta ptica trazi trnovito drvo i nema mira dok ga ne nadje.
Uvuce se medju njegove divlje i spletene grane i,pjevajuci,nabada svoje telo na najduzi i najostriji trn.
Dok umire njen bol prerasta u pesmu daleko lepsu od slavujeve i sevine.
Cena te predivne pesme je zivot..onda citav svet zastaje da je slusa,a Bog na nebu se osmehuje.

Jer,ono najbolje sto postoji,moze se dobiti samo po cenu velikog bola.. il' bar tako legenda kaze..

(odlomak/

Kolin Mek Kaluh "Ptice umiru pevajuci"


Ps.Devojke su malopre pomenule u blogu Slovenske misao koja se odnosila na ovaj citat.
Dodajem ga kao dopunu..lepo je i podsetiti se na divnu ekranizaciju ove price..starije generacije su suznih ociju pratile istoimenu seriju snimljenu po scenariju ovog bestselera.
 
зелено, да се јавнем, да не помислиш козна шта...
потрајало је док сам ово тражио,
па се онда изгубио у песми славуја



пс: црвено не волем, краће може али у границама пристојности - због srchke
 
Poslednja izmena:
Jer,ono najbolje sto postoji,moze se dobiti samo po cenu velikog bola.. il' bar tako legenda kaze..
U našem narodu(možda i u drugim narodim,ne znam)nekako je ukorenjna misao o patnji i apokalipsi.Svi mi ,veoma često,čujemo da će drugo pročišćenje , spasenje,vaskrsenje i ono što u svojoj sebičnosti želimo-večni život,doći posle apokalipse...
Naš narod,silom prilika naučen da trpi,ima mnoge poslovice koje uče trpljenu,patnji,opstanku kroz muku,svemu onome što je bilo neophodno dok su nam dušmani sa raznih strana zagorčavali život,i terali nas da se radujemo smrti.
Sve to je razvilo snažan mazohizam,naročito kod žena kojima je to,čini se,iz nekih razloga,ukorenjeno u prirodu...
Ja sam naučio drugu istinu koja mi se čini zdravija,a formulisana je u jednoj rečenici i stoji u potpisu jedne forumašice:
"Ne postoje prečice ni do jednog mesta do kojeg vredi stići"
ali to nikako ne treba da bude kroz put najvećeg bola.
 
1976!;bt64550:
Jer,ono najbolje sto postoji,moze se dobiti samo po cenu velikog bola.. il' bar tako legenda kaze..
U našem narodu(možda i u drugim narodim,ne znam)nekako je ukorenjna misao o patnji i apokalipsi.Svi mi ,veoma često,čujemo da će drugo pročišćenje , spasenje,vaskrsenje i ono što u svojoj sebičnosti želimo-večni život,doći posle apokalipse...
Naš narod,silom prilika naučen da trpi,ima mnoge poslovice koje uče trpljenu,patnji,opstanku kroz muku,svemu onome što je bilo neophodno dok su nam dušmani sa raznih strana zagorčavali život,i terali nas da se radujemo smrti.
Sve to je razvilo snažan mazohizam,naročito kod žena kojima je to,čini se,iz nekih razloga,ukorenjeno u prirodu...
Ja sam naučio drugu istinu koja mi se čini zdravija,a formulisana je u jednoj rečenici i stoji u potpisu jedne forumašice:
"Ne postoje prečice ni do jednog mesta do kojeg vredi stići"
ali to nikako ne treba da bude kroz put najvećeg bola.
Jesi li siguran da nisi promasio temu ovim tvojim komentarom,1976?

A "Sve je to razvilo snazan mazohozam,narocito kod zena kojima je to,cini se,iz nekih razloga,ukorenjeno u prirodi"..
Ovo je misao koja zasluzuje da se kandiduje za "najvece gluposti u postovima",ali mozda prodje i bez medalje,konkurencija je,sto je ocigledno,zestoka!
 
Mislim da nisam,ali ti imaš mogućnost da obrišeš komentar.
Mislim da sam potpuno u pravu,inače ne bih tako napisao.Mazohizma je previše u ženama,žao mi je što je tako,jer ja nisam sadista,inače bi mi bilo drago.
 
1976!;bt64593:
Mislim da nisam,ali ti imaš mogućnost da obrišeš komentar.
Mislim da sam potpuno u pravu,inače ne bih tako napisao.Mazohizma je previše u ženama,žao mi je što je tako,jer ja nisam sadista,inače bi mi bilo drago.
Brisem samo nebulozne i primitivne komentare..tvoj nije jedan od tih,samo je,ipak,neadekvatan naslovljenoj temi..
Ako nisi sadista(kako tvrdis),zapitaj se povodom ovog tvog stava("mazohizma je previse u zenama"),kakvo je zapravo tvoje misljenje o zenama?
Ova preporuka nema uvredljiv ton,samo dobronamernu sugestiju za preispitivanjem vec formiranih stavova o mnogim temama,pa i o zeni(za muskarce,svakako najvaznijoj temi..ili drugoj po vaznosti,posle fudbala)
 
Hoćeš da mi ukažeš na moje pogrešne stavove?Hvala ti za to.
Zašto nisi spremna da preispitaš svoje?Zašto je tvoja istina -apsolutna istina?Zašto te toliko pogađa moj komentar,toliko da ga napadneš nimalo diplomatski?
Samo kad dobro postavimo problem,samo tad možemo naći i rešenje,a ono je u obostranom interesu.
Inače,moram te razočarati...ne pratim fudbal.
 
1976!;bt64600:
Hoćeš da mi ukažeš na moje pogrešne stavove?Hvala ti za to.
Zašto nisi spremna da preispitaš svoje?Zašto je tvoja istina -apsolutna istina?Zašto te toliko pogađa moj komentar,toliko da ga napadneš nimalo diplomatski?
Samo kad dobro postavimo problem,samo tad možemo naći i rešenje,a ono je u obostranom interesu.
Inače,moram te razočarati...ne pratim fudbal.
Covece,na koga si tako ljut?!
Tvoj stav kroz izrecenu tezu da je"snazni mazohizam kod zena,nekako,ukorenjen u njihovoj prirodi",govori da je diskusija na ovu temu izmedju mene i tebe zavrsena.
Pokusala sam da ti u predhodnom komentaru to saopstim u kulturnoj formi(da si promasio temu),ali ocigledno je da nisi shvatio.
Zaista,na ovakvu tvoju nebuloznu konstataciju ja dalje nemam volje ni zelje da disktujem o njoj.
Ps.Ovo o fudbalu je sarkasticna konstatacija..zaboravi,nisi je razumeo.
 
lejla.al.dbuni;bt64621:
Covece,na koga si tako ljut?!
Tvoj stav kroz izrecenu tezu da je"snazni mazohizam kod zena,nekako,ukorenjen u njihovoj prirodi",govori da je diskusija na ovu temu izmedju mene i tebe zavrsena.
Pokusala sam da ti u predhodnom komentaru to saopstim u kulturnoj formi(da si promasio temu),ali ocigledno je da nisi shvatio.
Zaista,na ovakvu tvoju nebuloznu konstataciju ja dalje nemam volje ni zelje da disktujem o njoj.
Ps.Ovo o fudbalu je sarkasticna konstatacija..zaboravi,nisi je razumeo.
Naravno da jesam:)ali to što ti nisi razumela da sam ja razumeo,i da sam bio na isti način sarkastičan-e to čini raspravu besmislenom,ali će ,možda,nekad neko shvatiti na pravi način...
 
.....možda samo kratak komentar komentara,.....ako je ptica rođena da jednom otpeva ovu pesmu,....da bi pesma bila otpevana, i ova cena mora biti plaćena, ....ne razumem, kako neko drugi ne razume ovu pticu,....
.....sebi to mogu objasniti samo tako, da taj neko nema sluha za tu pesmu, i da je ne razume,.....i tu ne vidim nikakav problem,....Bog mu zato i nije dao zadovoljstvo, da bude rođen,.....kao ta ptica,.....
 

Back
Top