Cistoca je pola zdravlja

2h-barav.gif


Tek kada sam stigao u Juznu Ameriku shvatio sam koliko smo mi Evropljani (da ne kazem bivsi Jugosloveni) ustvari prljav narod!

Boze, kada se samo setim kako su kod nas neki ljudi smrdeli! Skoro da je stipalo za oci.

Po neki nisu carape menjali i po 15 dana, a gace su, kad pozute, samo okretali na drugu stranu i tako nosili jos par dana.

Noge gotovo niko nije prao svako vece, a vecina se kupala svake subote, bilo to potrebno ili ne...(???)

Ovde, ma koliko da su ljudi bedni i siromasni nikada u punom autobusu ne mozes osetiti ni najmanji smrad. Svi se kupaju bar dva puta dnevno i dezodorisu obavezno. Zene samo ne briju kosu na glavi, sve ostalo briju.

Kada se samo jedno vece ne okupam detaljno, cerka mi to momentalno signalizira drzeci se za nos iako se realno ne oseca ama bas nista.

U licnoj higijeni daleko zaostajemo za Indijancima.

1j2-gucadr.jpg
 
Ne treba preterivati ni u čemu pa ni u kritici,ali da ima razloga za kritiku ima :)
Nisi pomenuo ništa o higijeni duše....to je nama mnogo ugroženije od tela,kad je čistoća u pitanju,
a mnogo značajnije da bude mirisno i čisto......ili možda,mnogi ne znaju da imaju pa i ne brinu ;)
 
S obzirom gde si živeo...nije ni čudo da si " pobegao među indijance "
Ja imam sasvim drugu sliku , poredeći nas i neke evropske (da ne govorim ) o narodu sa juga Amerike.
Znači, sve zavisi gde i u kakvom si okruženju napustio, dragu nam domovinu...
 
Poslednja izmena:
...definitivno smo aljkavi i nekulturni.ali sam sigurna da nismo najgori.
nama nedostaju samo zakoni koji ce da se sprovode
pa ni kod nas niko nece bacati smece i pljuvati po trotoaru.....
a smrdljivca ce da izbace iz autobusa
:zcepanje:

z:girl:
 

Back
Top