Ona puši tvrdi.

Događaj kojem sam jutros prisustvovao.

„Jedan fast tvrdi.“, reče neka devojka.
Prodavačica traži i ne može da nađe, a ja primetio i kažem: „Eno ga tamo“, pokazujući na paklu.
„A, ne, ja pušim tvrdi, ovo je meki fast.“ – samouvereno nastavlja.
Pomislih u sebi – „Zar je bitno? Ionako se truješ duvanom.“
Ja ne pušim. Često čujem kako traže tvrdo ili meko pakovanje. Ne znam razliku, a ni značenje tvrdog ili mekog.
Zašto je to bitno?
Pušenje je postalo „pohvalna“ navika ljudi. Sve češće vidim kako imaju ukrasne piksle i upaljače, zatim šarene kutije i cigarete. Upaljači imaju i svetla, da budu još korisniji.
Primetio sam kako moja drugarica drži cigaretu i kako baca pikavac, to bacanje izgleda zanimljivo.
Eto i akrobacije, cigareta je postala i sredstvo zabave.
Stres nas okružuje. Ljudi se ponekad toliko uznemire i kažu da „moraju da zapale“. „To ih smiruje.“
Oni ne znaju, to ima samo psihosomatsko delovanje, ako pričamo o smirenju.
Cigarete su nažalost prihvaćene. Neki ljudi su sjajni, ali taj sjaj bledi u mom sećanju kad saznam da oni puše. Zašto baš oni? Zašto?
Šta ih tera da ne razmišljaju? Zapalite vatru i udišite dim... Idite na selo, zapalite seno i udišite. Da li vam se sviđa? Ne? Ništa zato, ubaciće nešto u to seno i lepše će mirisati.
„Lepše“ je izgubilo značaj koje je nekad imalo, upravo zbog poroka.
Cigarete uopšte ne mirišu lepo, ali bolje od zapaljene plastike.
Pušenje i sebičnost idu zajedno.
Pušači redovno pale duvan u društvu, a da ne pitaju sebe i druge da li im smeta. To je nekultura.
Desi se da na slavi nekome smeta dim tamjana. U redu, smeta im, mada ima prijatan miris. Zanimljivo je da pušačima smeta miris tamjana. Da li to znači da su dvolični? Da prihvataju gore?

Najlakše je praviti se ludim, kao „ne smeta njima dim“. Čine nešto što ostalima smeta.
Pitam se, da li treba nešto da preduzmem?
Treba li zahtevati da osoba ugasi cigaretu ili da napusti prostoriju, ili sam možda ja taj koji treba da ide?

Gde se ide?
Gde pušači završe?

Znaju li da pušači čine preko 90 procenata obolelih od raka pluća, a da je ostatak bio izložen duvanskom dimu?

Bolje pitanje je "žele li da znaju".
 
Pušači moraju da budu osobe drugog, trećeg ili najnižeg reda...
Mnogi vredjaju ljude da su stoka , svinje i t. d.
A zna se, da to životine ne rade.

Gori od pušača su samo nepušači koji ćute i kojima ne smetaju pušači.
 
Tvrdo pakovanje ili meko?meni je svejedno. Neki ljudi vise vole ovu ili onu vrstu mozda zbog ukusa, ali prvenstveno i zbog same kutije,koja je tvrda ili meka. Ja na primer ne volim meko pakovanje jer mi se cigarete zgnjece u njemu.
To sto kazes za stres i da pusaci pale cigarete da bi se smirili u stresnim situacijama je potpuno tacno. Znam sama po sebi, jednostavno kada si napet povuces dim cigare, i on kao da te oslobodi te napetosti i postajes smireniji.
Priznajem jeste ruzna navika, ali opet svako ima pravo na svoj zivot, ja sam odabrala da pusim iako sam svesna posledica koje ono moze da izazove. Svesna sam i toga da moj dim truje druge ljude i zato kada sedim u prostoriji sa ne pusacima, nikad ne zapalim cigaretu, a da prethodno ne upitam da li to nekome smeta,ako smeta onda izadjem na terasu ili u dvoriste i tamo obavim tu svoju potrebu.
Meni ne smeta miris tamjana, ali moram da naglasim da mi smeta kao i mnogim drugim pusacima da sedim u zadimljenoj i zagusljivoj prostoriji punoj dima.Nema to veze da li si pusac ili ne, generalno mislim fa to niko ne voli.
Nimalo se ne slazem da sebicnost i pusenje idu zajedno, nije mi jasno kako si to zakljucio i kako to mozes tako da uopstis.
I isto kao sto ja imam pravo da biram da li cu da pusim ili ne tako ga imas i ti da biras da li ces boraviti u istoj prostoriji sa pusacima ili ne i da li ces dozvoliti da neko pusi u tvojoj kuci.To stoji.
 
Konzumiram cigarete već 20 godina ..
i tek sad vidim koliko je to grozna navika..
sada vidim zato što već 26 dana ne pušim
...
grozna,grozna navika.
.u početku je malo teško ali sve se može kad se hoće..
inače i ja sam volela tvrdo pakovanje,slims..
kada sam malo bolje razmislila nisam našla nijedan razlog iz kog bih nastavila sa pušenjem..
imala sam samo naviku i to lošu i prekinula sam je..
Dobra ti je tema..
:cao:
 
-Betty-, većina ljudi će prećutati da im smeta pušenje.
Pušenje jeste sebično, ukoliko pušač automatski ne izađe iz prostorije.

Činjenica da je neko nepušač znači da mu smeta duvanski dim.
U suprotnom bi i sam bio pušač.

Što se tiče smirenja, probaj da, kad je napolju malo hladnije nego inače, duboko udahneš dim i zadržiš ga. Probaj nekoliko puta.
Iznenadićeš se rezultatima.

Problem ljudi je što su zaboravili da dišu.

Meditacija se zasniva i na urednom dubokom disanju, a ona smiruje.
 
AleX;bt62507:
-Betty-, većina ljudi će prećutati da im smeta pušenje.Pušenje jeste sebično, ukoliko pušač automatski ne izađe iz prostorije.

Činjenica da je neko nepušač znači da mu smeta duvanski dim.
U suprotnom bi i sam bio pušač.

Što se tiče smirenja, probaj da, kad je napolju malo hladnije nego inače, duboko udahneš dim i zadržiš ga. Probaj nekoliko puta.
Iznenadićeš se rezultatima.

Problem ljudi je što su zaboravili da dišu.

Meditacija se zasniva i na urednom dubokom disanju, a ona smiruje.

Zato ja govorim decenijama, gori i pokvareniji od PUŠAČA su nepušači koji ćute, trpe, i neće da se zameri pušačkoj mafiji i bagri.
Ja bogami prozovem špušače ma kako se taj zva, Tito da je živ bi ga isprozivao, a ne neke druge zulumćare.
 

Back
Top