ANAMARIJA

Mogao bih je jednostavno opisati kao tihu i razloznu osobu punu razumevanja,ali ruku na srce,to bi bio sasvim pogresan opis..
Jer,moja Anamarija je verovatno najcudljiviji stvor na svetu.
Umela bi da se rasplace poletevsi visoko na carobnom cilimu Smeha,i da ledenom tisinom iznenada zamrzne zuborni izvor Brbljanja.
Neka Njena Ponoc bi otkucavala kada bih ja pomisljao da bal tek zapocinje.
I Pepeljuga je napravila posao time sto nije ostala do kraja-volela je to da kaze..
Gordi runolist njene Posebnosti cvetao je na vratolomnim liticama Kaprica,velicanstveniji od pristupacnih cvetova...taman za onoliko za koliko je Divlje velicanstvenije od Pitomog..
Ali...
Priznajem da nisam znao da je to Ona..
Ne,kako sam mogao znati?
Pre je mogla biti Tek Jos Jedna U Traganju Za Njom,samo jos jedan beli kamencic neobicnog oblika,prevrnut u plicaku zlatonosne reke...
Pricala je o uobicajenim trivijalnostima,o rodbini i prvim putovanjima,ali tamne boje njenog glasa oslikale su cudne slike u mojim mislima,i dogodilo mi se nesto sto nikada do tada nije.
Po prvi put sam pozalio sto je nisam video kao sasvim malu..i tesko da cu ikad ono besposlenom cetrnaestogodisnjem klipanu da oprostim sto na svom omiljenom biciklu marke"Herkules",nije napravio i krug oko skolskog dvorista u kom su se klinke iz prvog"x" bas tada igrale "I reseto srce ima.."
Kako sam mogao izdrzati tolike godine da je ne vidim?
"Otac je izabrao to Anamarija..mogli su mi dati i drugo ime.."
Danima smo setali kejom na odstojanju po propisu seoskog korzoa,kao da za nekog cuvamo mesto izmedju nas..proslo bi citavo vece,a da se ne dodirnemo,ali odavno znam da u tome i jeste carolija.
Zelja se razlikuje od Pohote i po tome sto pukne tu i tamo,kao kicanka na bicu Neznosti..
"Mama je,opet,previse originalna..Ona je htela da me nazove po nekoj recici,tu negde,u Baranji..Uf!..Uvek zaboravim po kojoj.."
Morao sam na put sledeceg jutra,i posao sam ubedjen da je daljina onaj kljucic kojim se navija Ceznja..
A vratio sam se shvativsi da uveliko mozez ceznuti i za nekim kraj koga si..
I nikad je nisam pitao da li se setila te recice..
I,sto je najgore..
Nikad joj nisam rekao ni da sam usput presao na desetine bezimenih recica koje sam nazvao po njoj...

/ odlomak /

DJORDJE BALASEVIC "Jedan od onih zivota"
 
:heart:Djordja Balasevica prosto obozavam.Svaka cast za izbor.
Ne lomite mi bagrenje...
Ne volim januar...
Jesen stize dunjo moja...
Caletova...
Provincijalka...
Krivi smo mi...
I moja omiljena:Lepa protina kci...
Mogla bih do sutra da nabrajam...Tek sada mogu taco da te ocenim.
Ne voli svako Balasevica.Mora duboko u sebi da ima naklonost prema poeziji,dubokim osecanjima i romantici.Pozzz:heart:
 

Back
Top