Humanizam ?

zjh-000sta.gif
zjh-000sta.gif
zjh-000sta.gif


Juce dobih vest da je umro jedan moj poznanik u Srbiji od mozdanog udara.

A kako i da ne umre siromah kada vise od 30 godina ima sina jedinca koji nije normalan?

On i zena njegova su se strahovito namucili oko tog nesretnika.

Perko 30 godina su bili OSUDJENI na najgoru vrstu robije.

Sada je ostala sama zena...Ko zna koliko ce ona izdrzati...I STA POSLE?

E sada se postavlja pitanje: KO JE TU HUMAN?

Zar nije bolje da lekari odmah na pocetku takvu decu eliminisu da ne muce godinama svoje roditelje?

Nehumano je prema roditeljima ostavljati takvu decu u zivotu.

A nehumano je i prema prirodi i Bogu, jer se na taj nacin vrsi negativna selekcija ljudske vrste.

Sve sto nije za zivot ne treba da zivi.

TO je normalno i humano.

Ostalo je patetika i hipokrecija.

gun3g.jpg
 
Okrutan si @Blajbinger.
. Ne kazem da nema istine u tome,ali ne moras da nas tako tresnes sa njom...
Kad to citamo,svako u mislima ima svoje dete,a to bas probada.Prvi bi te napali roditelji takvog deteta,jer ljubav roditelja ne poznaje granice zrtvovanja.
To pitanje je u stvari goruca tabu -tema : eutanazija.
 
Strasno.A ko nama daje pravo da uzimamo tudji zivot?Da li smo ga mi dali, pa da mozemo da ga uzmemo?Ovakva deca koja se radjaju su test nase ljudskosti i milosrdja i budi siguran da roditelji koji imaju imaju takvu decu, vole ih cak i vise od one koju nazivaju "normalnom".
Ubistvo iz milosrdja nije milosrdje nego ubistvo.
Od Boga ti Blagoslov i mir.
 
spiholog;bt61425:
Strasno.A ko nama daje pravo da uzimamo tudji zivot?Da li smo ga mi dali, pa da mozemo da ga uzmemo?Ovakva deca koja se radjaju su test nase ljudskosti i milosrdja i budi siguran da roditelji koji imaju imaju takvu decu, vole ih cak i vise od one koju nazivaju "normalnom".
Ubistvo iz milosrdja nije milosrdje nego ubistvo.
Od Boga ti Blagoslov i mir.
Jaco u potpunosti na isti način razmišljamo i nema ništa da dodam ,nego samo da kažem BRAVO!. Iako doista živimo u vremenu u kojem sve češće zdrava deca postaju žrtve bolesnih roditelja i zdravi roditelji postaju žrtve bolesne dece.
 
Ne postoji nijedan moralni razlog koji bi opravdao ubistvo hendikepiranog (bilo koje vrste) deteta.

Sto se tice samog cina eutanazije,u nacelu jesam njen pristalica u slucaju da o njoj donose odluku tesko bolesni ljudi.
Ako se medikametnima zivot coveka produzava bez mogucnosti da se on izleci,a covek pritom trpi cesto strasne,neljudske bolove,onda treba tom muceniku dati mogucnost izbora da li nastavi sa takvim zivotom ili da ga okonca eutanazijom..
Da li vredi produziti zivot za par meseci,ako su bolovi toliko jaki kad ni morfijum (u zavrsnoj fazi) vise ne deluje?
Da li je to zivot,da li je to dostojno coveka i sta znaci dva-tri meseca zivota u strasnim,jezivim mukama?
Misljenja sam da tu odluku treba prepustiti tesko obolelom coveku.

Hedinkepirana ili bolesna deca ne mogu donositi odluke o svom zivotu,posto su maloletna lica,o njima
odlucuju njihovi roditelji ili staraoci.
Roditelji ili staraoci nemaju prava da donose odluku o eutanaziji u ime sopstvene dece .
Niko nema prava da odlucuje o tudjem zivotu..
 
Poslednja izmena:
Moram se sloziti sa tobom...Na srecu, danas postoje metode kojima se utvrdjuju deformiteti kod dece, jos dok su u fazi razvoja...Ja, kao zena, uvek bih se odlucila za abortus...Dakle, najbitnija je samosvest kod trudnica...Mojoj drugarici je receno da plod ima deformaciju i devojka je abortirala...posle godinu i po dana, zarudnela je i evo sad je u 7 mesecu trudnoce...nosi zdravog decaka...!

Koliko god nehumano ili surovo zvucalo,

Ali, ako je dete vec rodjeno, onda treba proci Tantalove muke koliko god one da traju...
 
..jedan moj poznanik je umro takođe od moždanog udara a uopšte nema dece..
ne vidim nikakvu vezu deteta i smrti roditelja..
da čoveku nije bilo lako,nije..to znam..
smrt je jedina sigurna i čeka sve nas..
a u vezi deteta ne mogu ni da komentarišem..suviše mi je bolno..
ne kažem da u tome što si rekao nema istine ali ne ide to baš tako..
abortus je jedno a sasvim drugo je kad se dete već rodi..
 

Back
Top