Осмех Мађарице

Језик средњовековне писмености! Почео је тај час и готово сви су на својим местима. Професорка прича занимљиве ствари, неки касне, па их она накнадно бележи, нагло попунишмо сва места, и једна колегиница своје место потражи скроз десно до радијатора. Није било више столица, па се она наслони преко клупе желећи све да забележи. Мене привуче коментар највећег међ' свим Босанцима: „Јаој, мала... Уф... воде из бокала?!“ Колега Гром се насмеја малко, али остаде сконцентрисан, док се мој кум исто сочно, али јако тихо огласи и истога момента поцрвени као паприка: „Тако млада, а већ Мађарица!“ Смешкао сам се, и гледао косу која јој је падала по белешкама и у коју је ушушкала сва своја одликовања, и понос, и груди, и боје. Ухватила ми очима један стидљиви поглед, а и како не би када сам од тог тренутка постао хипер-сензибилно трала-ла-лало ка њој сконцентрисано, и када сам готово пола сата бацао своје очи, као да нису моје зарад њене небеске силуете. Истога тренутка сам устао, своје место уступио свом куму, на његово место седе наш змај од Шипова, а она седе на његово место. Ја сам свој понос наслонио на онај исти радијатор и богме дуго чекао да се она окрене и поклони ми осмех. И то сам дочекао... Мађарице се ретко смеју, али осмех кад посеју уживаш читаву једну средњовековну вечност... :cool:
 
..pa da..ume ljubav tako iznenada da bane..samo te tresne po glavi:zcepanje:

Lepo napisano..
jedino se ne bih složila sa konstatacijom da se Mađarice retko smeju..
hoću da kažem da to zavisi od osobe do osobe a ne od pripadnosti nekom narodu..
Szia..:)
 
clap.gif


music04.jpg
 
aka973 , šta ako je jezik srednjovekovne pismenosti jedna kockarska, kartaška igra, u kojoj je profesorka đavo koji stvara strast ovim mučenicima koji je stalno igraju dok ne izgube mesto na kojem su sedeli ? Pobednici su oni koji najbolje blefiraju,a mađarice su karte, a ja sam taj najveći grešnik koji je sve izgubio zarad samo jednog "osmeha" karte koju sam dugo čekao, i nisam dočekao. Evo malko sam pojasnio, o čemu sam mislio kada sam ovo brbljao... ali ne mogu baš sve otkriti,ali tvrdim da se mađarice(karte) zaista retko smeju!
I namerno sam to sve ovako uobličio, jer nisam kockar...ali pala mi je na pamet ta ideja. A znam kako ljudi koji ovo čitaju okarakterišu i poistovete nekog od likova sa piscem tog dela... Ovo je samo mali eksperiment, koji nikome ne škodi, a meni će baš koristiti.
P.S. Hvala na komentaru!
 

Back
Top