SMEĆE

Vraćajući se danas sa posla,ugledala sam nešto što me je zaista nateralo da se zamislim..
Dečačić,10-ak godina starosti,prođe pored mene jedući pizzu,i posle par koraka je bacio kartončić na kom je bila..
i salvet,naravno..ne osvrnuvši se...bez trunke stida...
Pokupila sam to i bacila u kantu pored koje je i on prošao...
Dok sam to uradila,on je iz torbe izvadio "Fantu",ispio i bacio i flašicu dole..
Gledala sam ga onako u neverici,pa da li je moguće?!
Čemu to učimo svoju decu?!Čemu će tek oni učiti svoju???!!!
Čak sam se i ja na momenat razmišljala da li da podignem i flašicu ili ne..
jer,zaboga,šta ako me neko vidi..ali podigla sam i ubacila u kantu...
Ne pomažu ni spotovi sa glumcima,dirigentima,pevačima,koji nam govore gde treba bacati smeće..
Gde ćemo kada ovu planetu zatrpamo smećem..imamo li drugu???

48.jpg



Picture009.jpg

Izgleda da ni pretnja motkom ne pomaže...:zcepanje:
 
Stvarno prava tema.Katastrofa je koliko su ljudi neodgovorni.ako te neko vidi?!?Pa sta?Valjda ce nekome da proradi mozak ako te vidi!Sramota jeste sto tako mladi to rade jer ja sam se nadala da ove generacije koje dolaze nece,ali...Da sam bila na tvom mestu ja bih ga lepo naterala da to pokupi pa neka me vidi ko hoce.I neka se zali posle roditeljima koji su ga tako vaspitali.A sledeci put bi 2 puta razmislio pre nego sto to ponovi.Zato lepo ljudi ucite decu kulturi i lepom ponasanju,a pre svega brizi o zivotnoj sredini!!!
 
med_i_zaoka;bt60335:
Stvarno prava tema.Katastrofa je koliko su ljudi neodgovorni.ako te neko vidi?!?Pa sta?Valjda ce nekome da proradi mozak ako te vidi!Sramota jeste sto tako mladi to rade jer ja sam se nadala da ove generacije koje dolaze nece,ali...Da sam bila na tvom mestu ja bih ga lepo naterala da to pokupi pa neka me vidi ko hoce.I neka se zali posle roditeljima koji su ga tako vaspitali.A sledeci put bi 2 puta razmislio pre nego sto to ponovi.Zato lepo ljudi ucite decu kulturi i lepom ponasanju,a pre svega brizi o zivotnoj sredini!!!
Mnoge vrednosti lepog ponašanja su otišle u neku drugu krajnost...mislim da su ta vremena da opomeneš tuđe dete za nešto davno prošla,jer znam za sličan slučaj da je žena opomenula dete za nešto a to isto dete je pljunulo na nju i otrčalo..strašno..ali nisu samo deca ta koja zagađuju okolinu..svi to radimo..a i ta deca su naša..od nas uče..:(
 
To gledamo svaki dan......živimo u djubretu. Mi imamo problem sa kontejnerima....katastrofa kako je oko njih. Ljudi dolaze kombijima i samo vade i bacaju.....milion puta smo presretali Kineze i pretili milicijom, milion puta ljudi iz komunalnog očiste...bude čisto pola dana pa opet.....milion puta smo zvali inspekciju, znaju nas, izlaze na teren.....ali ne vredi........ljudi su ...ma nemam reči.......e tome uče svoju decu. Nas desetak kuća plaća te kontejnere, mi svoje djubre upakujemo u džakove pa u kontejner, kolica sa pokošenom travom se podignu pa se baci unutra a ne pored.......kada bi svi tako radili i od njih videla njihova deca bilo bi čisto......ovako
 
LJILJA MMM;bt60362:
To gledamo svaki dan......živimo u djubretu. Mi imamo problem sa kontejnerima....katastrofa kako je oko njih. Ljudi dolaze kombijima i samo vade i bacaju.....milion puta smo presretali Kineze i pretili milicijom, milion puta ljudi iz komunalnog očiste...bude čisto pola dana pa opet.....milion puta smo zvali inspekciju, znaju nas, izlaze na teren.....ali ne vredi........ljudi su ...ma nemam reči.......e tome uče svoju decu. Nas desetak kuća plaća te kontejnere, mi svoje djubre upakujemo u džakove pa u kontejner, kolica sa pokošenom travom se podignu pa se baci unutra a ne pored.......kada bi svi tako radili i od njih videla njihova deca bilo bi čisto......ovako
Takav smo narod,Ljiljo..samo nam je važno da nije ispred naše kuće a nema veze što je preko puta...i kod mene ima sličan problem,možda još i gore jer je to prazan plac i cela ulica dolazi da baca tu..i nimalo im ne smeta što pored sopstvenog smeća prolaze svaki dan..ponekad vetar to nanese i kod mene u dvorište..strašno..al što kažeš ne vrede ni prijave..ništa..dok se svi osveste,možda će biti kasno...:zag::cmok2:
 
mora,zaista...
ili ako se budu uvele visoke novčane kazne..
neke ljude samo kad ga opališ po novčaniku možeš da ubediš u nešto..
takvima ni motka ne pomaže :lol:
 
Malo pre čitam da hidroelektrani u Višegradu ozbiljno preti smeće jer su lanci koji drže to smeće u jezeru popucali. Smeće stiže uzvodno uz reku Drinu, e sad ko je tu kriv, da li je toliko teško baciti smeće u kantu za smeće? E odgovor je da uopšte ne postoje kante za smeće niti odvoz smeća sa sela. Pošto naravno na selima još uvek ima naroda ili bolje reći bagre, svo smeće završi u obalama reka! Da je vlast postavila kontejnere po selima toga ne bi bilo, jer ko će naterati seljaka da stavi svoje smeće u automobil, odveze i baci to u kontejner u gradu. Lično živim na selu gde nije organizovan odvoz smeća, nije mi teško da odvezem smeće u grad i bacim u kontejner ali ne znam nikog drugog da to radi, neki pale a većina baca u reku pa vi vidite kakav je to narod, a kakav narod takva i vlast!
 

Back
Top