Vernost je mit

ria-2l6mxl.jpg


Imam dosta godina i jos vise zivotnog iskustva.

Uvek me je privlacilo da ispitujem ljudsku hipokreciju.

Jedan od cestih vidova hipokrecije u svakodnevnom zivotu je i BAJKA O VERNIM ZENAMA.

Nemojmo se zavaravati: verne zene NE POSTOJE !

Mozda postoje na vrhu nekih stenovitih planina ili udaljenom svetioniku gde zive samo dve osobe...

Imao sam prilike da upoznam zene za koje bi ogroma vecina bila u stanju da stavi ruku u vartu po pitanjima vernosti istih...

A izgubili bi ruku...

Samo, nijedna to nece da prizna, naravno.

Sve vole da se prave fine, verne i nevine....

A nakon sto im se ONO desi, uvek kazu isto: "Jao, pa sta ces ti sada misliti o meni!?"

3ro-angel-.jpg
 
Nemojmo se zavaravati: verne zene NE POSTOJE !

Svaka aktivnost na ovom planu zavisi od toga ,da li je i ko zaslužuje.Ako je ne zaslužuje ,ne treba varati već ostavljati i ići dalje.Takvima ništa ne treba vraćati ,pa ni milo za drago.

Odavno se nije pojavio blog koji na ružniji način opisuje žene,i stereotipno i sa predrasudom.

Zanimljivo je pitanje za diskusiju,postoje li verni
muškarci ?!
 
Blajbinger;bt59828:
Molim?

Da zenska vernost nije neka TABU TEMA?

:hahaha::hahaha::hahaha:

Način na koji odgovaraš,potvrdjuje moje navode.Razbi svoje predrasude o ženama, menjaj stereotipe.
Vernost je generalno tema ,a ženska vernost nije tabu,a nije ni mit !! Predrasude su čudo,a još kad ih potkrepi i lično iskustvo.....jezik mizoginije nikad ne izostane u tom slučaju.
 
glupo je generalizovati bilo sta pa i ovo... u svakoj oblasti ima sirok
dijapazon svega, nemoguce je da su svi verni, isto tako i svi da su
neverni... istina je uvek negde na sredini...
ipak, bice da si razocaran...
 
Jedina iskrena vernost je vernost prema sebi i sopstvenim emocijama. Sve ostale vernosti su lažne ili su pogrešne predstave o vernosti. Prema tome velika većina žena i muškaraca su verni. A oni koji svoju vernost poklanjju drugome i po cenu žrtve sopstvenih osećanja, izneverili su sebe iz samo njima znanih razloga.
zumbulresizeyt5zt2.jpg
 
Arhimed 1;bt59843:
Jedina iskrena vernost je vernost prema sebi i sopstvenim emocijama. Sve ostale vernosti su lažne ili su pogrešne predstave o vernosti. Prema tome velika većina žena i muškaraca su verni. A oni koji svoju vernost poklanjju drugome i po cenu žrtve sopstvenih osećanja, izneverili su sebe iz samo njima znanih razloga.
zumbulresizeyt5zt2.jpg
kako strastvene boje zivota Arhimede :zcepanje:
 
Arhimed 1;bt59843:
Jedina iskrena vernost je vernost prema sebi i sopstvenim emocijama. Sve ostale vernosti su lažne ili su pogrešne predstave o vernosti. Prema tome velika većina žena i muškaraca su verni. A oni koji svoju vernost poklanjju drugome i po cenu žrtve sopstvenih osećanja, izneverili su sebe iz samo njima znanih razloga.
zumbulresizeyt5zt2.jpg
Lijepo si ovo rekao Arhi i složiću se sa tobom...
 
Stasno generalizovanje ...A o vernosti muskaraca, ni reci? Arhi je to lepo rekao. Najvaznije je biti veran sebi i svojim osecanjima...O predrasudama ne vredi ni govoriti...REVELIN, svaka cast za odgovor! :ok:
 
parker 71;bt59833:
glupo je generalizovati bilo sta pa i ovo... u svakoj oblasti ima sirok
dijapazon svega, nemoguce je da su svi verni, isto tako i svi da su
neverni... istina je uvek negde na sredini...
ipak, bice da si razocaran...

Pa ni ja ne generalisem!

Ostavio sam mogucnost da postoje verne zene negde na vrhovima stenovitih planina ili na usamljenim svetionicima...

Mozda i one koje imaju preko 150 kg? :kafa:
 
Arhimed 1;bt59843:
Jedina iskrena vernost je vernost prema sebi i sopstvenim emocijama. Sve ostale vernosti su lažne ili su pogrešne predstave o vernosti. Prema tome velika većina žena i muškaraca su verni. A oni koji svoju vernost poklanjju drugome i po cenu žrtve sopstvenih osećanja, izneverili su sebe iz samo njima znanih razloga.


Hvala sto potvrdjujes moju teoriju veliki Arhimede.

A i rekao si to na lep nacin, moglo bi se uporediti sa BEZBOLNOM EUTANAZIJOM. :super:
 
gagili48;bt59853:
Stasno generalizovanje ...A o vernosti muskaraca, ni reci? Arhi je to lepo rekao. Najvaznije je biti veran sebi i svojim osecanjima...O predrasudama ne vredi ni govoriti...REVELIN, svaka cast za odgovor! :ok:

Kontradiktorna si u komentaru, ali to ne razumes...

Naravno, ni muska vernost ne postoji, ali to je neka druga tema.
 
REVELIN;bt59831:
Način na koji odgovaraš,potvrdjuje moje navode.Razbi svoje predrasude o ženama, menjaj stereotipe.
Vernost je generalno tema ,a ženska vernost nije tabu,a nije ni mit !! Predrasude su čudo,a još kad ih potkrepi i lično iskustvo.....jezik mizoginije nikad ne izostane u tom slučaju.

Ovo sto ti meni savetujes lici na poruku: "Ne veruj svojim ocima, ne veruj ni steriotipima, veruj MENI...!" :mrgreen:
 
Blajbinger;bt59913:
Ovo sto ti meni savetujes lici na poruku: "Ne veruj svojim ocima, ne veruj ni steriotipima, veruj MENI...!" :mrgreen:

Ništa ja tebi ne savetujem.Samo imam načina da navedem čoveka da ispolji pravi razlog nečemu.
Evo i ti si na kraju iskazao razlog ličnog iskustva,da bi generalizovao,omalovažavao i vredjao (one od 150 kg).
Karakterizacija na osnovu ličnih osobina bilo koga i jezik mizoginije koji koristiš je u stvari ispoljavanje gorčine zbog doživljenog.
 
Kad jednom ljubavi dođe kraj,slabići kukaju,energični odmah nađu novu ljubav a pametni su je već odavno imali u rezervi..
Vernost apsolutno postoji a to se najbolje vidi po ženama koje su verne jer izgledaju tako iskreno nesrećne..
Ovo su reči Oskara Vajlda..govore mnogo o ljubavi..o tome kolko je prolazna i koliko se za nju treba žrtvovati..
ne shvatam zašto ljude toliko pogađa "neverstvo"...
znam da to boli,ali svako ima pravo na svoje izbore,jer zapravo,ne posedujemo jedni druge....
Mozda sad ovo zvuči nekome grubo...
kad sumnjamo na konkurenciju više ćemo se truditi oko partnera..
Ako žena nađe ljubavnika,onda su tu moguća 2 razloga...ili je sita svog muža,ili nije...
(narodna poslovica)
Pogrešio si samo što si sve tako grubo generalizovao,to je osetljiva tema:)...:cao:
 
REVELIN;bt59930:
Ništa ja tebi ne savetujem.Samo imam načina da navedem čoveka da ispolji pravi razlog nečemu.
Evo i ti si na kraju iskazao razlog ličnog iskustva,da bi generalizovao,omalovažavao i vredjao (one od 150 kg).
Karakterizacija na osnovu ličnih osobina bilo koga i jezik mizoginije koji koristiš je u stvari ispoljavanje gorčine zbog doživljenog.

Da, ja govorim iz licnog iskustva i iz iskustva drugih koje sam poznavao, koje sam citao i koje sam gledao (film, TV, net)...

A odakle ti govoris da IMA vernih zena?

Nije uvreda reci ISTINU. Uvreda je znati istinu, a cutati o njoj.. To je ono o zenama od 150 kg.

I dalje tvrdim da njima nije lako naci ljubavnika.

Govorim istinu ili vredjam?
 

Back
Top