Vernost je mit

ria-2l6mxl.jpg


Imam dosta godina i jos vise zivotnog iskustva.

Uvek me je privlacilo da ispitujem ljudsku hipokreciju.

Jedan od cestih vidova hipokrecije u svakodnevnom zivotu je i BAJKA O VERNIM ZENAMA.

Nemojmo se zavaravati: verne zene NE POSTOJE !

Mozda postoje na vrhu nekih stenovitih planina ili udaljenom svetioniku gde zive samo dve osobe...

Imao sam prilike da upoznam zene za koje bi ogroma vecina bila u stanju da stavi ruku u vartu po pitanjima vernosti istih...

A izgubili bi ruku...

Samo, nijedna to nece da prizna, naravno.

Sve vole da se prave fine, verne i nevine....

A nakon sto im se ONO desi, uvek kazu isto: "Jao, pa sta ces ti sada misliti o meni!?"

3ro-angel-.jpg
 
aka973;bt59939:
Pogrešio si samo što si sve tako grubo generalizovao,to je osetljiva tema:)...:cao:[/COLOR]

Sve istine koje se kazu, a ne prijaju necijem uvetu - cine se grube.

Ljudi su toliki egoisti da zele stalno da budu dobri i fini - narocito kada to nisu.

Ako im neko nekada saspe malo istine u lice - tada polude: "Kako se samo usudjuje!"

I tada potisnu u sveti pitanje : "Da on mozda nema pravo?"

I da zavrsim ovo sa jednom mudroscu:

"Stigao je los glas. Ubite glasnika!"
 
Blajbinger;bt59943:
Da, ja govorim iz licnog iskustva i iz iskustva drugih koje sam poznavao, koje sam citao i koje sam gledao (film, TV, net)...

A odakle ti govoris da IMA vernih zena?

Nije uvreda reci ISTINU. Uvreda je znati istinu, a cutati o njoj.. To je ono o zenama od 150 kg.

I dalje tvrdim da njima nije lako naci ljubavnika.

Govorim istinu ili vredjam?

Razgovor ovog tipa se naziva debatom,ali ona mora imati neke svoje zakonitosti.
Argument je nepobitna istina,i sa te tačke tvoje iskustvo je nepobitna istina ,ili argument.
Iskustvo drugih (kojih?),sa TV-a ,neta,filma,nije argument !!
Da bi znao da li je većina nekakva ili nije,moraš imati statistički podatak,relevantno istraživanje,autoritet na koji se pozivaš,itd....
Ja nijednog trenutka nisam rekla da ima vernih žena,jer ja to ne tvrdim s razloga nedostatka argumenta (što ne znači da takvi ne postoje).Ja samo u svakom razgovoru pokušavam biti korektna i ne tvrditi ono što ne mogu da dokažem.Kao što ni ti ne možeš dokazati da ne postoji nijedna verna jer ti to ne znaš.
Što se istine tiče,nije istina,jer ni za to nemaš argumentaciju,koja bi se zasnivala na istraživanju ili anketi žena koje imaju 150 kg.Ne znaš ni koliko ih je niti si ih pitao da li im je teško naći ljubavnika.
One od 150 ,zasigurno nemaju problem naći ljubavnioka ,jer medju muškarcima postoji i odredjeni broj onih koji su fetišisti,a u tom slučaju (i u tom broju)i takve mogu naći ljubavnika.
I dalje ostaje da se koristiš karakterizacijom na osnovu osobina ličnosti i koristiš se stereotipom i predrasudom,a ne argumentom.Jedini argument koji imaš je tvoje lično iskustvo i odnosi se samo na onu ženu koja ti je iskustvo donela.Sve ostalo je u domenu nagadjanja i kao takvo podleže jeziku mizoginije,jer ni za jednu od tvrdnji nemaš validan argument.
Izvini na ovom malom predavanju,profesionalna deformacija,ali nije na odmet nekad nešto pokušati sagledati i očima drugih.
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
ko bi reko da je ovo ovako "diskutabilna"(da ne uptrebim jacu rec) tema!:eek::eek:
ima nesto varljivo u toj vernosti ...:)
stalno sam bila ubedjena da su smerne i blage zenice primer vernosti,dok me nije nedavno sokirala jedna takva poznanica,pa jos i njena (isto takva )prijateljica:).Ali,ja i dalje krvnicki branim zenski rod - tek da se zna ...:manikir:
 

Back
Top