MUDROST -SNAGA UMA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

VIDIŠ LI ME?

MUDROST -SNAGA UMA

Oceni ovaj blog
negde sa neta...

Mudrost
Središte mudrosti nije u glavi, ono je u našem srcu!
Jedino srce može spoznati pravu istinu.
Pokušajte bar samo jednom,
prije odluke o nekoj preuzetoj akciji, upitati svoje srce u tišini uma što misli o tome?
Dali će to biti dobro za Vas i sve oko Vas.
Dali će ako tako postupite rezultat biti mir i sreća ili nemir i nezadovoljstvo?
Dajte mu malo vremena uz tišinu u sebi i oko sebe.
Vaše srce odgovoriti će vam kroz osjećaj, a ne glasom.
Osjećaj ugode i mira biti će znak da je to dobar potez.
Osjećaj neugode ili nemira protumačite da tu akciju nije mudro poduzeti.
Vjerujte svom srcu i učinite kako vam kaže.
Rezultati neka budu mjerilo mudrosti.
Što se dogodilo?
Um je potaknuo akciju, srce je razmislilo i donijelo odluku!
Sklad između srca i uma zaslužno je za mudrost
ali i sreću!

Snaga - uma

Energetski gledano,
ovo je najveća snaga koju je čovjek dobio na poklon.
Snaga koja je u stanju pokrenuti brda.
Nažalost, većina nas je ne zna koristiti.
Žalimo se na sve i svašta, a nismo svjesni, da sve što imamo a i nemamo,
naša je vlastita zasluga.
Mnogi će sada pomisliti da njihovim životom rukovodi i sudbina. Točno.
Ima tu nečeg.
No, tko stvara sudbinu?
Pa naravno, mi sami.
Inicijalna točka iz koje sve kreće je misao.
Misao oplemenjuje duh, duh oplemenjuje misao.
Oplemenjen duh misli pozitivno.
Ja volim tratinčicu, Vi volite ružu. No sigurna sam da Vi možete pronaći nešto lijepo u tratinčici i ja nešto lijepo u ruži.
Od kuda treba krenuti?
Što prvo pomislite u zoru, kada otvorite oči?
1) Uh koja dosadna kiša.
2.) Razbiti ću budilicu
3) Opet taj dosadan posao.
ili
1) Hvala Bogu da pada kiša, zemlja će se radovati.
2) Baš sam sretna što imam tu budilicu, stići ću na vrijeme.
3) Kako sam sretna što imam posao. Hvala ti Bože.
Po jutru se dan poznaje!
Ako nemate sretan i ispunjen život u miru, ljubavi i blagostanju,
a to želite,
onda je vrijeme da obratite pozornost na svoje misli.
Misli o ratu, mržnji i siromaštvu donose u Vaš život upravo to!
Vi ste gospodar svog života i svojih misli!
Oblikujte svoje misli prema vašim željama i potrebama, uvijek svjesni činjenice,
da su te iste misli, oblikovale vašu stvarnost koju
proživljavate.

Pošalji "MUDROST -SNAGA UMA" na Facebook Pošalji "MUDROST -SNAGA UMA" na Google Pošalji "MUDROST -SNAGA UMA" na My Yahoo! Pošalji "MUDROST -SNAGA UMA" na Live Pošalji "MUDROST -SNAGA UMA" na MySpace Pošalji "MUDROST -SNAGA UMA" na Twitter Pošalji "MUDROST -SNAGA UMA" na Digg Pošalji "MUDROST -SNAGA UMA" na del.icio.us

Ažurirano 02.09.2018. u 15:44, autor: Jennifer Jennin

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Arhimedes (avatar)
    Jenni, veliko je umeće i retke su osobe koje su u stanju da usklade želje i osećaje srca sa realnošću, koje nam ograničava naš um, koji je formiran a istovremeno i sputavan, najvećim delom okolnostima u kojima živimo i radimo. Mudrost je u tim okolnostima uspostaviti vladavinu uma nad emocijama i željama srca. Prema tome mislim da nije moguć sklad srca i uma i dobro je što je tako, jer to je garancija napretka, ali je uravo radi toga neophodno emocije i želje srca, uskladiti sa realnošću u kojioj živimo.
    Ažurirano 02.12.2009. u 01:10, autor: Arhimedes
  2. pely (avatar)

3. crossoverprint (avatar)
    Sticanjem iskustva shvatamo koliko je lako uticati na svoj zivot, ali ako do njega (iskustva) dolazimo tvrdoglavom tehnikom zid-glava, najcesce stignemo do znanja kada vise nismo u stanju da ispravimo zivotne greske i da bilo sta promenimo.
    Cak i jednostavna, cesto pogresna, tumacenja misli iskusnih ljudi su bolja nego probati svojom glavom svaki korak.
    Inace, Marfi je ovo napisao u vise svojih knjiga kao recimo " Moc podsvesti" , manje poznata ili sasvim lose tumacena " Love is freedom". Svakako da je sve stvar izbora...
  4. gagili48 (avatar)
    Upravo tako... Kako narod kaze: Svako je kovach svoje sudbine!...
  5. LJILJA MMM (avatar)
    Kao i uvek, najteže je pronaći sredinu, postići sklad srca, želja, razuma i mogućnosti. Zahteva mnogo kombinatorike, mnogo razmišljanja i analize. Niko ne može postići savršenstvo u svom životu bez obzira koliko se trudio na svim poljima. Ali, možemo olakšati sebi, možemo većinu svojih malih svakodnevnih nadanja ispuniti, možemo većinu dana ustati sa lepom mišlju, možemo se većinu dana radovati svojim malenim lepim osećanjima i slikama oko nas, možemo većinu dana osmehe deliti i lepu reč......kada vidiš lepotu zapamti je, kada vidiš tugu pusti suzu i pomozi ako možeš. I jedno i drugo te ispunjava, lakše prodje dan pa makar baš taj bio i tužan.
  6. spiholog (avatar)