ugođaj

http://2.***************/_mdmX_n84k0I/RzrvPj_H7bI/AAAAAAAAAK0/bGGgugc6F5I/s400/ballet2.jpg


BEOGRAD, Vodeći prvaci ruskog baleta i solisti moskovskog Boljšoj teatra, predvođeni umetničkim direktorom najznačajnije ruske škole baleta Genadijem Janjinom, nastupila je večeras u velikoj dvorani Centra "Sava". Pored Genadi Janjina, umetničkog direktora i prvaka baleta Boljšoj teatra, gledaocima će se predstaviti vodeći solisti čuvenog baletskog ansambla: Egor Kromušin, prvi igrač Boljšoj teatra koji je na nedavnoj premijeri spektakularno odigrao naslovnu ulogu u kultnom baletu Spartak, Dmitrij Zagrebin, prvak i aktuelni pobednik najvećeg svetskog baletskog takmičenja Čajkovski, kao i prvi igrači Boljšoj: Andrej Bolotin, Vjačeslav Lopatin i Vladislav Lantratov. Od ženske ekipe nastupiće: primabalerina Ekaterina Krisanova, jedna od najvećih svetskih balerina - pobednica Međunarodnog baletskog takmičenja u Varni, vodeća balerina Ana Nikulina (nova Žizela i Labud) kao i aktuelne primabalerine Anastasija Gorjačeva, Ana Leonova i Anastasija Staškevič.
boljsoiteatar.jpg




Ovi virtuozi klasičnog i neoklasičnog baleta čija bravurozna i poetična igra oduševljava gledaoce svih svetskih meridijana, izveli su najlepše delove klasičnog i savremenijeg neoklasičnog repertoara. Prvi put kod nas bila je izvedena Clasiccal pas-de-deux, Tarantela, Silfida, Raymonda, Anuta-monolog Modesta, numera Festival of Flowers u Jensanu, kao i mnoge atraktivne baletske numere klasičnog repertoara: Žizela, Labudovo jezero, Krcko oraščić, Spartak, Don Kihot...
watch


kul-baljsoj.jpg
 
Još uvek sam pod utiskom predivnog događaja. Promiču mi trenuci na poslu kao kroz san.Neznam da li radim i sanjam ili sanjam i radim. Prethodno veče ispunjeno muzikom, plesom, ritmom još odzvanja u meni, pomešano sa aplauzom, pogedima i osmesima ljudi oko mene. Nošen srcem i ljubavlju, talenat i lepota su me opčinili. Kada doživimo nešto tako dobro da se zatresu svi senzori i aktivira se duša, čovek shvati da vredi živeti !
Prolaze sati, radim po navici, nešto čudno se događa; nemaju mi važnost i «važnoću» neke stvari koju su do juče imale. Sve je važno, ali ne tom dramatikom, brigom...
Volim umetnost što me istrese iz svih stresova, stresića, ubeđenja da je nešto toloko važno da je ispred života!
Eto ja sam danas začarana. Kako mi je ...neznam, znam samo da mi mnogo lepo!

Eto ja sam danas začarana.

balerina-slika-1113015.jpg
 

Back
Top