odlazak

pre neki dan mi je umro neki poznanik. imao je neke srcane probleme, ali mislio sam nista strasno. i zasto ovo pisem? pa samo da kazem da je smrt najstrasniji dogadjaj u zivotu jednog coveka, ili na kraju tog zivota. nije strasna sto je smrt kao smrt, kao prestanak zivota strasna, vec sto se smrt ne moze ni u jednom segmentu isplanirati. sve se moze planirati u manjoj ili vecoj meri, ali smrt ne. i razmisljam, pre par sati smo sedelii razgovoarali, i danas ga nema....nekako je zalosno sto covek ne dobije neku vest pre smrti, makar sat-dva ranije, i da se lepo oprosti od svojih, da ostavi neku poruku iza sebe, da...za tih par sati mogao bi na stotine poslova da zavrsi ali...
vec par dana mi se po glavi setkaju ove misli, i rekoh ajde da ih izblogujem, mozda nekoima slican problem pa....
 
Moj drug je umro prije tri godine. Bio je teško bolestan, mjesecima je umirao i svi smo znali da će umrijeti. Ali kada su mi na ulici saopštili vijest da je tog jutra umro meni koljena klecnuše i pao bi da se neuhvatih za zid zgrade pored koje sam stajao. Kao da to nisam očekivao i kao da je on bio savršeno zdrav i odjednom naprasno umro. Imao sam mjesece da se oprostim od njega a nisam to učinio.
 
ovoje bio poznanik, jedva da sam ga znao dve-tri nedelje, ali radili smo nekoliko dana zajedno, i nije mi bilo prijatno kad sam cuo. mogu da zamislim kako bih se osecao da se to desi neki bliskom coveku, starijem drugu i sl..
u stvari par dobrih drugova mi je umrlo, ali uvek nakon "prekida" prijateljstva, sto odlaskom u neku daleku zemlju, sto preseljenjem... hocu reci da sam za njihovu smrt saznao kasnije.
a najzalosnije je sto se uvek setis nekih reci ili slicno, koje si hteo [trebao] da mu kazes ali nisi
 
nekako je zalosno sto covek ne dobije neku vest pre smrti, makar sat-dva ranije, i da se lepo oprosti od svojih, da ostavi neku poruku iza sebe, da...za tih par sati mogao bi na stotine poslova da zavrsi ali...

...zar nam nije dat ceo život,i sve vreme koje on sa sobom nosi,da se sa svima oprostimo,da ostavimo poruku o sebi ,i poruku drugima,da odradimo sve poslove koji su nam namenjeni u životu ...da budemo ljudi?!
Ako je za ceo život bilo malo vremena za sve to,a za to nam je dat,ili to vreme nismo za to iskoristili,kako bi bilo dovoljno sat_dva?!
 
.zar nam nije dat ceo život,i sve vreme koje on sa sobom nosi,da se sa svima oprostimo

zanimljivo razmisljanje...
mislim da je "pogresno" jer bi se time posredno priznalo da razmisljamo o kraju, a to je rekao bih...ne znam kako da kazem...
 
mislim da svaka odluka dozvoljava pokajanje, uslovno receno, predumisljanje, neku vrstu prepravke, i td.itd. jedino kod ovoga sve se time zavrsava
 

Back
Top