БОРЦИ ЗА НЕКУ НОВУ ЈУГОСЛАВИЈУ

Сигурно сте били у прилици , да од некога у свом окружењу слушате уверавања, како је дошло време за поновно стварање НАЈНОВИЈЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ.
Сигуран сам да сте били у прилици да прочитате текстове по овој и сличној теми, или да исте видите на интернет странама, разних форума, као на пример и на овом.
Али.....све ово не би било можда, толико интересантно, да није тога...АЛИ...
Ако прочитате потписнике свих редова посвећених, тој новој, васкрслој, бољој, лепшој Југославији, увидећете да су у питању Срби....
Срби су ти који су спремни да намећу своја размишљања поводом васкрснућа заједничке нам, БУДУЋО-БИВШЕ домовине. Они су спремни да се свађају до исцрпљености образлажући оправданост и неминовност ЊЕНУ.
Али....Интересантно је, да се Србин свађа са Србином.
Србин је тај, који је за Југославију.
Србин је тај, који је против Југославије.
Једни причају о економско, људској, етничкој.....повезаности....
Други о страдању Срба за сво време постојања свих бивших Југославија, за губљење идентитета утапајући се у неку нову не постојећу нацију, звану Југословен...
Е драге моје ...и драги моји....Ја као Србин имам право да питам...
Зашто никада не прочитах текст, у коме се за стварање неке нове Југославије, не залаже неко од припадника других народа или националних мањина, са простора бивше Југославије?
ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ, ДА ЈЕ САМО СРБИМА СТАЛО ДО ЈУГОСЛАВИЈЕ?
А КАКО ЋЕМО ГРАДИТИ БРАТСТВО И ЈЕДИНСТВО У ТОЈ ЈУГОСЛАВИЈИ, БЕЗ ДРУГИХ НАРОДА И НАЦИОНАЛНИХ МАЊИНА?
 

Back
Top