autostoperski vodic kroz beograd

ne.
ne,ne mislim na stopiranje u beogradu,o necem drugom cu.

svi smo procitali autostoperski vodic kroz galaksiju,zar ne?
ima neko da nije?
ako ima preporucujem.to je jedna od onih knjiga koje bih uvela u obaveznu lektiru.

inace sebe sam uvek videla ko marvina.ne prestajem da filozofiram,zakeram i tugujem,i cinicna sam do bola.klasicni hejter.dozivljavam ga ko soul mate-a.elem,ni o tome nije.

nego da predjem na sustinu.

citajuci knjige i gledajuci filmove desavalo mi se da onako dozivim i prezivim neku scenu,ko zna koliko godina kasnije,potpuno neocekivano...ko filmski deja vu recimo.kada stanem ko hipnotisana i bukvalno sirom otvorenih ociju ko ovaj buljavi smajli :shock: gledam u neverici.i onda se nadjem totalno blazenom,srecnom i vreme na kratko nekako stane.

pred kraj pete knjige vodica "uglavnom bezopasni" arutr dent i ford prefekt na ledjima savrseno normalnih zveri prolaze kroz mali transdimenzionalni poremecaj.sto bi reko artur - ko arizona,meksiko ili juzna dakota :arrow:

"bar i gril "kraljeva zemlja" nalazio se nasred puta kojim bi jurisale savrseno normalne zveri da nisu prolazile kroz mali transdimenzionalni poremecaj.stajao je sam,nedirnut.najobicniji bar i gril.mesto gde kamiondzije rucavaju.bogu iza ledja.tiho.kraljeva zemlja."

ja sam tu scenu uvek zamisljala onako ko neke jeftine dajnere,negde u srednjoj americi,neka pustinja,kaktusi,kotrlja se ona biljka ko u vesternima kad dune vetar,prasina,zapeklo sunce itd...recimo ko u filmu "u-turn"...perverzija totalna....a ispred restorana oni jeftini svetleci znakovi,gde pola lampica ne radi tipa "jedite kod cika dzona".

razrada & sustina:

proslog proleca bila sam na keju zemunskom,cirkali smo vino,ja iskusno pila na prazan stomak i taman dovoljno da me malo uhvati i da mi proradi masta i inspiracija i da sve vidim na drugi nacin.staza vodi posle pored muzeja savremene umetnosti,koji se nalazi u sred nicega inace,i nekako je tesko dostupan sa bilo koje strane.bogu iza nogu.
a ispred muzeja stoji natpis.
istim onim jefrinim lampicama koje svetle u sumrak suncanog i vedrog dana,u sred nicega,nikome ne pokazujuci nista,i nikakvu funkciju ne vrseci.
i prosto i jednostavno kaze "there will be no miracles here" .
ja u soku vec,polako padam u trans.zaustavljam se a faca mi postaje ovakva :shock: dolazim u blazeno stanje i evo me vec se nalazim ko zna gde u galaksiji,vec ocekujem elvisa a.k.a kralja da iskoci ispred neke rupetine od restorana,u usima mi odzvanja love me tender i prelazi u ko zna sta a mojoj sreci nema kraja.vec vidim stracaru pored puta u sred nicega,masne i dlakave kamiondzije i onda tisina...autostoperski vodic,ovde kod mene u beogradu i ja u mojoj omiljenoj knjizi,live.

ok,shvatam da ljudi ne dele entuzijazam oko ovog natpisa sa mnom,sta vise uglavnom smatraju da sam caknuta sto me tako nesto banalno toliko odusevilo,ali kad god sam se vracala tamo,u koje god doba dana,uvek me je ostavljao mirnu,srecnu i bez teksta.

sad kad su krenuli da renoviraju muzej nemam pojma da li to jos uvek tamo stoji,da li je deo neke postavke ili oduvek tu visi itd...

dakleM,izvor mog visemesecnog zadovoljstva.ovekovecen,iz krajnje glupavog ugla,u krajnje glupavo doba dana ali za mene isto onako ko sto sam ga prvi put dozivela.
 
thnx miki ;)

jbt svetolice svakim danom me sve vise iznenadjujes,znas gde zivi lidija vukicevic i sva ta elita nasa,nisi ni ti naivan ko sto se pravis.nego gocu nisam videla mada nisam sigurna ni kako ona izgleda al sam zato videla nadu obric cak je i pustila svoje pobesnele pudlice na mene jedared al eto uspela sam da im umaknem,sto se da primetiti :)
sledeci put kad srednem lidiju u mesari prenecu joj tvoje najsrdacnije pozdrave i pohvalicu te kao postovaoca njenog lika a posebno dela :mrgreen:
 
Jao i Nada Obra je tu :D moracu da ti dam sve moje kasete ,diskove i postere da odneses komsijama da mi ih potpisu pa da budem glavni u selo:mrgreen: moram samo da nadjem poster duplericu Lidije Vukecivevic kao Viki TV Novosti 87. sklonio sam je da se slucajno ne bi ostetila :lol: a sto se tice informisanosti sta da ti kazem, posto bi me mama ubila da vidi da to kupujem isao sam dva sata ranije kod frizerke da stignem da pregledam sve svetove,skandale i glorije u protekla tri meseca :lol:i onda ostanem posle sisanja jos sat vremena da prokomentarisem sa komsinicama pod haubom sta sam sve procitao i utvrdim gradivo "ko je kome ,sta,kada ..."
 
Poslednja izmena:
...ау који трип...:lol:...

...btw какве везе има You'll never walk alone са Ирцима? Они су се баш међусобно највише клали...

P.S. А ти Баншика...немој да крадеш Лидију...она живи у мом блоку (или је живела...:roll::lol:)
 
naravno centar sveta za cike koji sire mantile nocu iz mracnih zbunica,za sve one koji se puacaju u venu po sumnjivim ulazima i naravno za sve suicidalno nastrojene slucajne prolaznike koji nemaju hrabrosti da se sami roknu pa dolaze da budu lak plen u....
ZONI SUMRAKA!!! :shock: :shock: :shock:

welcome to the twilight zone.....tiruriru tiruriru!!!:twisted:
 
"naravno centar sveta za cike koji sire mantile nocu iz mracnih zbunica,za sve one koji se puacaju u venu po sumnjivim ulazima i naravno za sve suicidalno nastrojene slucajne prolaznike koji nemaju hrabrosti da se sami roknu pa dolaze da budu lak plen u....
ZONI SUMRAKA!!"
zar ne rece ti da je ovako u centru :?a sad ispade da je i sa druge strane reke ko u favelama Ria,:shock:posle kazu Beograd grad buducnosti i divno mesto za zivot ,a ono twilight zone na sve strane:lol:
 
pa jes ima i kod nas izroda al fala bogu uglavnom su tamo kod derera i ljube u kraju,kod mene sve fin narod,elita,liki i svi ostali 8)
ja tamo ne zalazim nocu jer sam uvek ozbiljno zabrinuta za svoju egzistenciju kad me prilike nateraju tamo u mrak a i glupi autobusi idu svake prestupne godine,ej cekati tamo negde na stanici je krajnje traumaticno iskustvo za mene :shock:
inace bas ne volim taj kraj sa socijalistickim soliterima,zivela sam tamo kad sam bila jako mala fala bogu te smo se preselili ovde...
...medj elitu :mrgreen:
 
zahebana ta Bezanija ima i bolnica,pardon klinicko bolnicki centar ,a i groblje ima za one koji ne uspeju :-?al barem su tu Brena,Keba i naravno Dzej ,mada je ipak Lidija najveca faca i ja se njoj divim do imbecilnosti :mrgreen:,ove nedelje je u skupstini imala zlatnu torbu sa nekim fals biserima na ruckama i animalnim dezenom tigrove glave razjapljenih celjusti :shock:(hebote kad ti od celog prenosa skupstine i pun **** prisutnih poslanika njena tasna samo upada u oci):a da ne govorim sto i dalje nosi frizuru iz druge sezone "boljeg zivota" da nas podseti na neka srecnija vremena:lol:
 
Poslednja izmena:

Back
Top